Na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci rozpoczęli działania prewencyjno – kontrolne w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje 2018”. W realizacji zadań biorą udział zarówno policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego, jak i służby kryminalnej. Służby będą podejmowały zadania z prewencyjne, profilaktyczne, informacyjne i kontrolne, a ich celem będzie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, zapobieganie zagrożeniom oraz podejmowanie niezwłocznych działań w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek niebezpieczeństwa.

Intensywne kontrole i nadzór nad ruchem drogowym, prowadzony będzie na terenie różnych dróg powiatu oświęcimskiego, ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości o zwiększonym ruchu turystycznym, podczas weekendowych wyjazdów i powrotów oraz w okolicach odbywających się imprez i dyskotek.

“Policjanci sprawdzać będą trzeźwość kierujących, prowadzone będą kontrole prędkości oraz przestrzegania przepisów dotyczących używania pasów bezpieczeństwa i przewozu dzieci. Ponadto policjanci eliminować będą z dróg kierowców, którzy rażąco naruszą zasady bezpieczeństwa. Pod policyjnym nadzorem znajdą się także piesi i rowerzyści. Podczas patroli w rejonie osiedli, rzek i zbiorników wodnych funkcjonariusze zwracać będą uwagę na dzieci pozostające bez opieki rodziców, a także będą interweniować wobec osób kąpiących się w miejscach, gdzie kąpiel jest zakazana” – podaje asp. sztab. Małgorzata Jurecka.

Czas wakacyjny, to także liczne działania profilaktyczno – edukacyjne, adresowane do wszystkich grup wiekowych, w związku z tym podczas wakacyjnych spotkań z dziećmi oraz pikników rodzinnych w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo …”, organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Marusza Błaszczaka, funkcjonariusze promować będą bezpieczeństwo na drodze, w domu oraz nad wodą.

Policjanci apelują o także o właściwe zabezpieczenie mienia podczas urlopowych wyjazdów – jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony domu i mieszkania jest czujna, międzysąsiedzka pomoc.

“Oczywiście, jak co roku, podczas wakacji policjanci będą prowadzić kontrole autobusów, przed wyjazdami na wypoczynek Przypominamy więc, rodzicom i opiekunom grup wyruszających autokarami na letni wypoczynek, aby zgłaszali wyjazdy do Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Policji pod numer telefonu: 33 847 53 13 lub do Oficera Dyżurnego 33 847 52 80. W pilnych przypadkach np. podejrzenie nietrzeźwości kierowcy, kontrolę należy zgłosić pod numer alarmowy 997 lub 112, wtedy czynności zostaną przeprowadzone niezwłocznie” – czytamy w komunikacie.

“Informujemy również, że do końca września br. w godzinach od 8.00 – 20.00, będą funkcjonowały również infolinie dla dzieci i młodzieży oraz turystów:

116 111 – infolinia telefoniczna dla dzieci i młodzieży, które potrzebują wsparcia, opieki lub ochrony. +48 608 599 999 oraz +48 22 278 77 77  – „Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych”,  działa od 1 czerwca do 30 września  od godziny 8.00 do 16.00″ – dodaje Jurecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.