Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji rozpracowali czteroosobową grupę włamywaczy, kradnąca butle gazowe ze stojaków znajdujących się przy placówkach handlowych na terenie trzech powiatów. Funkcjonariusze przedstawili im szesnaście zarzutów kradzieży z włamaniem.

W ciągu ostatnich miesięcy na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do kilku kradzieży z włamaniem do wiat przy placówkach handlowych, z których kradziono butle gazowe.

Pracujący nad sprawami policjanci pionu kryminalnego ustalili, że związek z przestępczym procederem mają czterej mieszkańcy powiatu oświęcimskiego w wieku od 22 do 31 lat, wśród których byli dwaj mieszkańcy gminy Osiek, mieszkaniec gminy Oświęcim oraz mieszkaniec gminy Brzeszcze.

“W czwartek (19.01.2023) w godzinach porannych policjanci zatrzymali podejrzewanych w miejscach ich zamieszkania. Podczas przeszukania, u jednego z nich funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli dwie kradzione butle gazowe. Mężczyźni zostali osadzeni w pomieszczeniach dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji. Na podstawie zebranych dowodów przedstawiono im łącznie szesnaście zarzutów kradzieży z włamaniem, dokonanych na terenie powiatów: oświęcimskiego, wadowickiego oraz bielskiego” – podaje oświęcimska Komanda Policji.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

3 KOMENTARZE

  • Ja, bida piszczy, na dzień dzisiejszy w Polsce sprzedano o 40 proc więcej wycieczek zagranicznych niż rok temu….
   A jak przyjdzie długi weekend albo ferie czy Sylwek zapomnij o wolnych noclegach gdziekolwiek…. Taka bida. Ale Tfuski strasA dalej chlebem po 3O Zeta albo masłem czy cukrem na który nie stać nikogo… Dialektyka TVN.

   9
   5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.