Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach prowadzą czynności, mające na celu ustalenie i zatrzymanie kobiety podejrzanej o kradzież mieszkaniową, do której doszło w połowie sierpnia br. w jednym z bloków Osiedla Wyszyńskiego w Kętach.

Podejrzana, “pod legendą” zbierania nakrętek, została wpuszczona do mieszkania przez 83-letnią mieszkankę Kęt. Następnie wykorzystując chwilową nieuwagę seniorki skradła złotą biżuterię wartości kilku tysięcy złotych.

“W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili oględziny kryminalistyczne zabezpieczając ślady, które są weryfikowane. Z kolei policyjny rysownik sporządził portret pamięciowy poszukiwanej kobiety, który publikujemy” – relacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka.

Rysopis poszukiwanej: Wiek około 30 – 40 lat; szczupła, wzrost około 160cm; włosy blond farbowane upięte w kucyk.

Osoby, które rozpoznają kobietę i mogą pomóc w jej  zidentyfikowaniu, prosimy o kontakt osobisty z policjantami Komisariatu Policji w Kętach, telefoniczny pod numer  47 83 26 500 lub numer alarmowy 112.

“Apelujemy do seniorów o rozwagę i ostrożność w kontakcie z osobami obcymi które zapukają do mieszkania. Pod żadnym pozorem nie należy ich wpuszczać do wnętrza mieszkania. Aby uniknąć kradzieży mieszkaniowej należy również pamiętać o zamykaniu drzwi wejściowych na klucz” – podkreślają policjanci.

Ostrzeżenia te należy przekazywać seniorom w swoich rodzinach, tak aby byli świadomi zagrożenia i potrafili odpowiednio postąpić w podobnych sytuacjach.

“Wszystkich mieszkańców prosimy również o zainteresowanie się osobami chodzącymi od mieszkania do mieszkania. W przypadku stanowczej reakcji sąsiadów najczęściej złodzieje w obawie przed identyfikacją rezygnują z przestępczego planu. Być może dzięki takiej czujności senior mieszkający w sąsiedztwie nie stanie się osobą pokrzywdzoną przestępstwem” – kończą funcjonariusze.

(źr., fot. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.