Sondaż skierowany jest do mieszkańców Gminy Brzeszcze. Badanie ma na celu zaznajomienie się z Państwa opinią dotyczącą przyszłości terenów pokopalnianych na terenie Gminy, w szczególności Kopalni Węgla Kamiennego Brzeszcze Wschód od wielu lat wyłączonej z eksploatacji.

Państwa stanowisko jest niezwykle istotne w procesach planowania przyszłych działań, zwłaszcza w kontekście możliwości uzyskania zewnętrznego dofinansowania (np. w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji). Są bowiem Państwo najważniejszym beneficjentem.

Wyniki sondażu zostaną wykorzystane na poczet badań naukowych, a także we współpracy z Gminą Brzeszcze na rzecz rewitalizacji.

Ankieta jest anonimowa i zajmie ok. 5 minut.

–> ANKIETA 

(źr. Zespół ds. Rewitalizacji Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH w Krakowie)

8 KOMENTARZE

 1. Spółka Restrukturyzacji Kopalń chce przekazać tylko budowle natomiast teren niezabudowany już nie .
  Krótko mówiąc to co nierentowne i wymaga kolosalnych nakładów przekazać gminie , a co da się sprzedać sami sobie poradzą!
  Gmina przejęła dworzec kolejowy w 2016 roku Brzeszczach i jak się skończyło to widać – brak środków na jego remont.Przejmując dworzec pozbawiła się wpływów z podatków i na dodatek sama teraz musi ponosić koszty. Ewentualne przejęcie dawnych terenów pokopalnianych , aby nie skończyło się jak z dworcem kolejowym.

  8
  2
  • Brak środków na jego remont czy ktoś nie chce go remontować… ? Bo boisko ze sztuczną trawą obok miejsca gdzie ginęli Polacy i inne narody jest ważniejsze. Brawo Burmistrz!

   6
   4
   • burmistrzo przyjął taktyke: jeb*ć to co wymyśliła Cecylia i Robert. Nawet jak juz to jest częściowo zaplacone (projekt dworca). Jestem dzieciakiem i zrobie im na złość. I tak bedzie do 2023 roku. W pazdzierniku 23 beda wybory, a naczelny tej gminy we wrzesniu 23 bedzie otwieral boisko w parku.

 2. po pierwsze to tam dojazd trzeba zrobić, póki co, zawieszenie można urwać …. i coś ze smrodem z wysypiska….. latem, nie do zniesienia

  10
  • Podobno ma powstać market i wysypisko śmieci bo zakontraktowali tyle tego syfu z Krakowem Skawiną I Kętami że braknie u nas na starym miejsca .

 3. Jaka powierzchnia ziemi do przyszłego zagospodarowania, jakie dokładnie obiekty do adaptacji? Czy tylko szyby? Jaka jednostka w MPZP? Żeby nie było, że rzeczywistość pokonuje marzenia..tak a propo ankiety…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.