W miniony poniedziałek odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu. Podczas spotkania dyskutowano o sytuacji Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu oraz aktualnej sytuacji epidemicznej.

Obradom zorganizowanym w formie wideokonferencji, w których wzięli udział m.in. włodarze gmin i szefowie powiatowych służb, przewodniczyli starosta Marcin Niedziela i wicestarosta Paweł Kobielusz. Gminę Brzeszcze reprezentował Burmistrz Radosław Szot.

“Mamy bardzo dużo pacjentów covidowych, jak również pacjentów, którzy zdradzają takie obawy. Niestety musieliśmy przekształcić nasze trzy oddziały internistyczne w covidowe. Pacjenci internistyczni będą kierowani do placówki w Chrzanowie, co jest wynikiem uzgodnień poczynionych z wojewodą małopolskim” – powiedział Edward Piechulek, dyrektor Szpitala w Oświęcimiu.

Po zrelacjonowaniu pracy placówki i przedstawieniu wszystkich problemów związanych z jej prowadzeniem, dyrektor Piechulek zwrócił się z apelem do włodarzy, którzy sprawują nadzór nad podstawową opieką medyczną na swoim terenie.

“Mamy bardzo dużo pacjentów, którzy trafiają do naszego szpitala ze skierowaniem od lekarzy POZ z naprawdę błahych powodów. Nie możemy ich zbyć, musimy poświęcić czas na diagnostykę, minimum godzinę. W trudnej dla nas sytuacji, powinni się nimi zająć lekarze rodzinni pogłębiając diagnostykę, a nie wysyłając od razu do nas – przyznał.

Szpital boryka się dodatkowo z dużą absencją personelu medycznego. Dziennie około 70 osób przebywa na zwolnieniu lekarskim z tytułu COVID-u, a pracujący czasem po kilka dni z rzędu medycy są przepracowani i znużeni.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.