Rada Powiatu w Oświęcimiu na sesji 16 grudnia przyjęła budżet Powiatu Oświęcimskiego na 2021 r. Dochody zaplanowano na poziomie 199,5 mln zł, a wydatki 222,7 mln zł. Mimo trudnych i niepewnych czasów, w przyszłorocznym budżecie utrzymano wysoką dynamikę inwestycji, zarówno drogowych (ponad 26 mln zł), jak i oświatowych (21 mln zł). W sumie wydatki majątkowe wyniosą ponad 50 mln zł.

W związku z wystąpieniem w 2020 r. stanu epidemicznego, wszystkie samorządy terytorialne, w tym Powiat Oświęcimski, dotkliwie odczuły negatywne skutki w tegorocznym budżecie, zarówno po stronie dochodów, jak i wydatków. Stąd też, jak podkreślił starosta Marcin Niedziela, przygotowanie przyszłorocznego budżetu i wieloletniej prognozy finansowej było trudniejsze niż w poprzednich latach.

Mimo trudności spowodowanych pandemią koronawirusa, Powiat nie zamierza rezygnować z ważnych dla lokalnych społeczności inwestycji. Na wydatki majątkowe przeznaczono ponad 50 mln zł.

Oprócz kontynuacji zadań, takich jak modernizacja ulicy Kolbego w Oświęcimiu, ul. Leśnej w Przeciszowie czy wspomnianej rozbudowy siedziby SOSW, zaplanowano środki m.in. na przebudowę drogi powiatowej nr 1877K ul. Greglów w Babicach, drogi powiatowej 1816K ul. Beskidzka w Witkowicach, przebudowę drogi powiatowej nr 1888K ul. Wyspiańskiego/Sobieskiego/Śniadeckiego w Oświęcimiu, przebudowę drogi powiatowej 1001 K w Bobrku, budowę obiektu lekkoatletycznego i boiska do piłki nożnej przy popularnym „Chemiku”, termomodernizację budynku szkoły Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu, czyli popularnych „Ozetów”.

Przeszło 23-milionowy deficyt budżetowy zostanie pokryty m.in. z emisji obligacji i wolnych środków na rachunku bieżącym.

Za przyjęciem budżetu na 2021 r. głosowała rządząca koalicja, przeciwko byli radni PiS.

(źr.,fot. Oświęcim.pl)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.