Proszę Państwa!
Spory ideologiczne są istotne, trzeba je prowadzić w demokracji, ale w ramach prawa i poczuciu odpowiedzialności za innych. Dlatego chciałbym wyraźnie powiedzieć – niech ta niechęć i wściekłość, którą widzimy na ulicach, skupia się dziś na mnie i na innych politykach, ale niech nie cierpią przez nią osoby starsze, lekarze, policjanci, inne służby państwowe czy zabytki, kościoły i pomniki. 

To jest odpowiedzialność i brzemię, które jako premier polskiego rządu biorę na siebie. Będziemy chronić Polaków przed epidemią za wszelką cenę!

Zwracam się z apelem do wszystkich osób protestujących. Jeżeli ktoś czuje potrzebę protestu, to róbmy to zgodnie z prawem i z rozsądkiem, by nie zagrażać sobie nawzajem, minimalizować ryzyko roznoszenia wirusa oraz nie narażać osób najstarszych.

Wiosną wszyscy zdaliśmy test solidarności i zachowaliśmy się w sposób niezwykle zdyscyplinowany. Pomogło to w znaczący sposób ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Niestety dziś widzimy znaczny wzrost zakażeń i zgonów. I wynika to w pierwszej kolejności z łamania zaleceń epidemiologów przez część społeczeństwa.
Wydałem dzisiaj dyspozycje wszystkim wojewodom, żeby dostosowywali bazę łóżek do kolejnego wzrostu zakażeń. Pod koniec tygodnia powinniśmy dysponować 32 000 łóżek dla pacjentów covidowych. Prywatna służba zdrowia zapewni ich kolejne 10 000.
Szpital tymczasowy na Stadionie PGE Narodowym, który powstał błyskawicznie, jest świadectwem tego, że państwo robi wszystko, żeby chronić Polaków. Takie szpitale specjalne powstają w każdym z województw.
Musimy przestrzegać zaleceń służb, ograniczać kontakty społeczne, nosić maseczki. Tylko w ten sposób pomożemy gospodarce i zdusimy drugą falę epidemii. Odłóżmy wszelkie spory na później, teraz liczy się przede wszystkim wspólna wygrana z koronawirusem!
(źr.KancelariaPremiera,  fot. facebook.com/ogolnopolskistrajkkobiet)

18 KOMENTARZE

 1. i co PiSlamiści zadowoleni jesteście z zakazu wstępu na cmentarze? a może jakiś wiec wyborczy zorganizujcie wtedy wirusa nie było? Kurdupel i tak będzie sobie mógł wejść na cmentarz ale wy Wyborcy jesteście już tak otępiali ze jak by wam Morawiecki kazał powycinać po nerce to byście byli zadowoleni bo to obowiązek “patrioty” Widać w jakim zajebistym stanie jest służba zdrowia i finanse skoro opodatkowali nawet rodaków za granicą od dochodu a Owsiaka na którego tak plują prosili o łóżka, Niech padną kolejne branże gospodarki to jedyne co swoim pracującym wyborcom zafundują to podniesienie podatków, a jeśli się weźmie wysokie bezrobocie które nadchodzi to Ci pracujący beadą plądrowani i okradani przez ludzi których banki będą ścigać i nie będą mieli co do gara wsadzić.

  14
  15
 2. Piekło Julki w drogich ciuchach z bogatego domu, a na prowincji ludzie robią po 3 zmiany w soboty niedziele, nocki za minimalną tam 1900 czy 2000 na ręke. Ale to ona ma piekło kobiet.

  12
  2
 3. Najlepsze jest to, że Obecnie światową i Polską Lewice wspierają najbogatsi tacy jak Soros czy Amerykańscy “demokraci” spod znaku Rockefellerów. poprzez setki fundacji “obywatelskich” tak fest obywatelskich jak Platforma Obywatelska. Kiedyś lewica to byli robotnicy i cały ubogi świat, teraz widzimy w pierwszych szeregach przefarbowanych na czerwono bogaczy, polityków, samorządowców i ich dzieci. Oni chcą rewolucji, ale po jej wybuchu bogatsi bedą jeszcze bogatsi a robotnicy jeszcze biedniejsi.

  18
  10
 4. Co tam słychać Brzeszczanie? Przypominam o Waszych 56,23% na PAD w II turze wyborów. Rusza Was to w ogóle czy socjal przeżarł już doszczętnie Wasze zwęglone móżdżki? Gdzie jest WASZ Prezydent? Zgłębia w nowogrodzkim bunkrze tajniki legislacji?

  23
  17
 5. Panowie z lewej albo prawej strony pytanie: Który normalny facet chciałby mieć za żonę feministkę ? A w dodatku feministkę o urodzie i inteligencji Lempart ?

  16
  22

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.