„Polska jest silna, siłą obywateli. Wśród odznaczonych są osoby, które przekładają cele ważne dla Ojczyzny nad osobiste. Są Patrioci, którym zawdzięczamy prace na rzecz przemian demokratycznych w Polsce. Są Bohaterowie, którzy ratowali życie ludzi z narażeniem własnego życia. Serdecznie Państwu gratuluję przyznanych orderów i odznaczeń. Chylę przed Państwem czoła.” – to słowa Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski, skierowane m.in. do naszych ratowników, którzy 27 listopada 2022 roku zostali odznaczeni Medalami za Ofiarność i Odwagę. Uroczystość odbyła się w budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Prezydent Andrzej Duda odznaczył ratowników:

 • Dawid Burzacki– Medal za Ofiarność i Odwagę,
 • Grzegorz Butlak- Medal za Ofiarność i Odwagę,
 • Kamil Dadak- Medal za Ofiarność i Odwagę,
 • Łukasz Patrzyk- Medal za Ofiarność i Odwagę,
 • Kamil Papuga- Medal za Ofiarność i Odwagę.

Zintegrowana Służba Ratownicza, to profesjonalny podmiot leczniczy, wpisany do Rejestru Jednostek Współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Ratownicy utrzymują gotowość do działań 24h na dobę, przez wszystkie dni w roku. Co ciekawe, jest to organizacja społeczna. Obecnie Zintegrowana Służba Ratownicza posiada w powiecie oświęcimskim dwie bazy ratownicze i dysponuje 6 ambulansami. Jednostka liczy obecnie 40 członków. Wśród wolontariuszy są lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, psychologowie i ratownicy KPP.

Zintegrowana Służba Ratownicza prowadzi działania ratownicze na terenie Polski i w ramach misji medycznych poza granicami kraju.

Chcesz dołączyć do zespołu Zintegrowanej Służby Ratowniczej? Wypełnij krótki formularz na stronie: www.zsr112.pl/wolontariat lub napisz prywatną wiadomość na Facebooku: www.facebook.com/zsr112

7 KOMENTARZE

 1. Do ,anonim,.Ohydny jest twój stan umysłu,mamy prawo i obowiązek wymagać aby ratownicy spełniali pewne standardy również fizyczne.Co do korzystania z nich to łaski nie robią,utrzymujemy ich.Spotkałem takich puszystych co po przebignięci 10m mieli tętno 150.

  2
  1
 2. Do ,anonim,.Ohydny jest twój stan umysłu,mamy prawo i obowiązek wymagać aby ratownicy spełniali pewne standardy również fizyczne.Co do korzystania z nich to łaski nie robią,utrzymujemy ich.Spotkałem takich puszystych co po przebignięci 10m mieli tętno 150.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj