W myśl polecenia wojewody małopolskiego, szpitale powiatowe mają przejąć od Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie opiekę nad osobami z dodatnim wynikiem.

Ten temat poruszono podczas wideokonferemcji zorganizowanej przez Urząd Wojewódzki w Krakowie z udziałem starostów, dyrektorów szpitali powiatowych i szefów stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Wskazano, że ciężar odpowiedzialności finansowej w tym zakresie został przeniesiony na samorządy powiatowe bez odpowiedniego zabezpieczenia finansowego.

Dyrektorzy szpitali podkreślili, że objęcie opieką wspomnianych pacjentów, których obecnie w całej Małopolsce jest około 1800, wiąże się m.in. z koniecznością zatrudnienia dodatkowych osób, m.in. koordynatorów i pomocy medycznej.

W toku dyskusji wypracowano porozumienie, w myśl którego w ciągu miesiąca mają zapaść wiążące i satysfakcjonujące szpitale powiatowe i samorządy rozwiązania finansowe. Przez ten czas powiatowe lecznice zapewnią właściwą opiekę wspomnianym pacjentom.

(źr., fot. powiat.oswiecim)

2 KOMENTARZE

    • Nie. To jest zadanie szpitali i osob nimi zarządzających, ratowanie zycia ludzkiego. Temat COVID w Polsce walkowany jest od lutego tego roku. Chyba dość czasu miał nasz powiat, żeby do takiego zadania się przygotować 🤷‍♂️

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.