13 marca 2023 r. Burmistrz Radosław Szot podpisał umowę z wykonawcą robót w ramach zadania „Przebudowa i rozbudowa ul. Borowej w Brzeszczach”.

Inwestycja obejmuje około 1,1-kilometrowy odcinek od ul. Klonowej (zakresu od planowanego w ramach budowy obwodnicy Brzeszcz skrzyżowania) do skrzyżowania z ul. Bór. W ramach realizacji zadania wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni wraz z poboczami. Na całym odcinku przewidziano obustronne okrawężnikowanie jezdni wraz z jednostronnym chodnikiem. Ponadto w ramach zadania przewidziano przebudowę przyległych zjazdów indywidualnych. Zakres prac obejmie również uregulowanie gospodarki wodnej, co wiąże się z budową nowych i rozbudową istniejących odcinków kanalizacji deszczowej.

Całkowita kwota kontraktu wynosi 5.459.170,50 zł, z czego Gmina otrzyma 4.999.960,00 zł w ramach trzeciej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”, która zakłada dofinansowanie dla gmin, na terenie których funkcjonowały państwowe gospodarstwa rolne lub rybackie (PGR).

 

(źr,fot.Brzeszcze.pl)

9 KOMENTARZE

 1. Do Brzeszczanina. Wariant S1 wzdłuż torów tworzyłby obwodnice miasta, ale lokalni politycy i ZZ kopalni zablokowali ten wariant bo kopalnia rządzi. Już obwodnica byłaby budowana.

 2. A jak tam budowa nowego cmentarza? Miała byś skończona z dniem 30 Listopada 2022 a tym czasem jedno wielkie gówno , zaraz będą mieszkańcy musieli swoich bliskich grzebać na polach i łąkach . Bo czas ucieka a śmierć nie czeka.

  4
  4
 3. obwodnica Brzeszcz kończąca się w rajsku… rondem. Miłego stania na rondzie, oj zatęsknicie za bezproblemową jazdą przez ofiar Oświęcimia

 4. obwodnica brzeszcz kończąca się w rajsku… rondem. Miłego stania na rondzie, oj zatęsknicie za bezproblemową jazdą przez ofiar Oświęcimia

  • Zjazd z S7 na Dworcową spowoduje większy napływ samochodów, więc Brzeszcze by się zatkały. Obwodnica nie jest może idealna, ale odciąży zjazd z ekspresówki i puści część ruchu górą, omijając centrum Brzeszcz. Fakt, zatka się Rajsko, ale raczej nie ma lepszego rozwiązania.

   3
   1
 5. Współczuje mieszkańcom ulicy Borowej jeżeli przebudowa i rozbudowa będzie wyglądała jak ulicy Pocztowej w Jawiszowicach

  7
  2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj