Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu dokumentującego postęp prac nad dostosowaniem budynku historycznego budynku tzw. Lagerhausu (ul. Kolbego) na docelową siedzibę Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej. Placówka jest samorządową instytucją kultury, której organizatorem jest Powiat Oświęcimski.

Misją muzeum jest prowadzenie działań mających na celu upamiętnienie mieszkańców ziemi oświęcimskiej, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej i pomocy, jaką niejednokrotnie z narażeniem życia nieśli oni więźniom KL Auschwitz.

Muzeum powstanie w zabytkowym budynku, tzw. Lagerhausie, zlokalizowanym ok. 200 metrów od byłego, niemieckiego obozu Auschwitz. Obecnie trwają prace modernizacyjne związane z dostosowaniem budynku do potrzeb MPMZO oraz prace projektowe dotyczące ekspozycji stałej.

Głównym celem placówki jest stworzenie nowoczesnego centrum gromadzenia i opracowywania materiałów dokumentujących ludzkie losy w kontekście historycznym.

Link do Filmu Tutaj

(źr., fot.Oświecim.pl)

1 KOMENTARZ

  1. Świetna inicjatywa! A tak z ciekawości co to po lewej stronie takie budynki duże drewniane? Czy to też część Muzeum Pamieci?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj