10 stycznia Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 310). Znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi weszła w życie z dniem 9 marca 2018 r.

Rada Miejska w Brzeszczach ma obowiązek, by w terminie 6 miesięcy od wejścia w życie ustawy, przyjąć nową uchwałę określającą maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie miasta. Poza tym włodarze są zobowiązani określić zasady usytuowania na terenie miasta miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

Na podstawie znowelizowanych przepisów, Rada Miejska w Brzeszczach będzie mogła podjąć również uchwałę w sprawie ograniczenia w godzinach nocnych sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży ( tj. od godz. 22:00 do godz 6:00)

W związku z powyższym magistrat prosi mieszkańców Gminy Brzeszcze o wyrażenie opinii w zakresie dostępności alkoholu na terenie Gminy. Ankieta dostępna na stronie Urzędu.

8 KOMENTARZE

  1. Jestem za zorganizowaniem aktywnego protestu przeciwko proponowanej uchwale UM, która nas mieszkańców starszej części osiedla pozbawi lokalu w którym można nareszcie spokojnie spędzić wolny czas i być może sklepu ogólnospożywczego. Poczytajcie projekt uchwały tu mówi się odległościach np. od szkół i przedszkoli itp., a co z firmami działającymi wielu lat w samych miejscach miasta. Bankrut z dnia na dzień???. Tu rola naszych radnych, aby się wykazać, że takie ograniczenie nie jest rozwiązaniem problemów związanych z alkoholizmem. Radni, którzy zagłosują za uchwałą doprowadzą do likwidacji miejsc pracy. Mówię NIE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj