10 stycznia Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 310). Znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi weszła w życie z dniem 9 marca 2018 r.

Rada Miejska w Brzeszczach ma obowiązek, by w terminie 6 miesięcy od wejścia w życie ustawy, przyjąć nową uchwałę określającą maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie miasta. Poza tym włodarze są zobowiązani określić zasady usytuowania na terenie miasta miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

Na podstawie znowelizowanych przepisów, Rada Miejska w Brzeszczach będzie mogła podjąć również uchwałę w sprawie ograniczenia w godzinach nocnych sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży ( tj. od godz. 22:00 do godz 6:00)

W związku z powyższym magistrat prosi mieszkańców Gminy Brzeszcze o wyrażenie opinii w zakresie dostępności alkoholu na terenie Gminy. Ankieta dostępna na stronie Urzędu.

7 KOMENTARZE

  1. Jestem za! Moze wreszcie odrodza sie dobrzy polscy bimbrownicy i winiorze, a nie tylko nas jakims gownem karmia z zachodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.