Przyjęty budżet na rok 2021, plany inwestycyjne, przebudowy i remonty dróg gminnych, rewitalizacja parku miejskiego i termomodernizacja szkoły w Skidziniu – to kilka z tematów, o których opowiedział Burmistrz Brzeszcz w “Gościu Radia Bielsko”. 

Cały wywiad do wysłuchania TUTAJ.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

12 KOMENTARZE

 1. A nie lepiej i taniej tak jak w Oświęcimiu i Czechowicach. Jedna duża biblioteka z komputerowym systemem rezerwacji i wrzutnią , centrum multimedialne- do tego czytelnia , sala wykładowa, kawiarnia i małpi gaj dla dzieci ?

  10
  2
  • Może i lepiej. Tylko, że to co sobie tutaj piszemy pozostaje na razie w sferze fantazji. Warto sobie przesłuchać ten wywiad z burmistrzem. 200 baniek niby jest, ale nie wiadomo np. w jakiej wysokości gmina ma wnieść udział własny. Pytanie czy w obliczu likwidacji kopalni – największego pracodawcy w gminie najistotniejszym problemem jest powstanie centrum kultury niezależnej, muzeum, biblioteki czy małpiego gaju.

   6
   9
 2. Na razie dobrze żre, nie spieprzcie tego. Marzy mi się centrum kultury niezależnej gdzieś tam w przy szybach AIII i AIV. Kiedyś kultura niezależna kwitła w Harcówce w Parku. Było miejsce do prób, były koncerty i pełne sale. Działo się. A MGOK zaorać, bo od lat nic tam się nie dzieje. Sąsiednie ośrodki wspierają swoich artystów występami ON-LINE a u Nas jak zwykle głowa w piasek i lipa.

  12
  6
  • Spoko. Kultura niezależna – tylko od czego? Co do Domu Młodzieży to bym się tak nie rozczulał. Byłem tam nieraz i widziałem, że coś kwitnie, ale żeby zaraz nazywać to kulturą?

   6
   2
   • Chopie nie dosłownie, 30 lat minęło i nikt nie chce żeby tam Grał Zuzy jabol panka. Chodzi m o to żeby to było centrum inicjatyw oddolnych, niezależnych od decyzji urzednika kto ma tam grac a kto wypierdalać, bo tak jest teraz w Brzeszczach.

    6
    6
    • A dlaczego nie jabol pank? I kto będzie o tym decydował? Jeżeli nie urzędnik to jak będzie nazywało się to ciało? Egzekutywa, kolektyw? Jestem w stanie zrozumieć twoje racje dotyczące inicjatyw oddolnych itd, ale jeżeli ktoś będzie tutaj montował coś na kształt skłotu to pierwszy jestem przeciw.
     Powiedzmy sobie wprost, niezależność i przedsięwzięcia kulturalne nie idą w parze. Zawsze ktoś trzyma to za ryj i wskazuje “właściwy” kierunek. Wspomniany dom młodzieży jako oaza niezależności był przecież placówką mgok.

     5
     4
     • Nie zrozumieliśmy się-kiedyś tam królował HC i Punk ale niechaj teraz grają nawet Pendereckiego i Jazz. O to właśnie chodzi żeby było kolorowo i różnorodnie (nie mylić z tęczą). Niechaj tam będzie teatr, poezja i malarstwo- niechaj w końcu Nasi twórcy mają jakiekolwiek schronienie, bo jak na razie to nie mają. Emerytów też przygarnijcie, Gospodynie wiejskie i folklor -czemu nie ?

      11

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.