4587 głosów pozwoliło Radosławowi Szotowi, by cieszyć się ze zwycięstwa w drugiej turze wyborów o fotel Burmistrza Gminy Brzeszcze. Drugi w bitwie o to stanowisko – Robert Adamczyk – uzyskał w sumie 3029 głosów mieszkańców.

38-letni kandydat z ramienia KWW ‘Wspólnota Samorządowa’ otrzymał 60,23% głosów. Adamczyk, reprezentujący ‘Razem dla Gminy Brzeszcze’ zebrał 39,77%.

 

104 KOMENTARZE

 1. Nie spodziewałem się, że aż tak bardzo wskrzeszę temat Straży Miejskiej.

  P.S.
  Nie jestem,nie byłem i nie będę Strażnikiem Miejskim tak dla wiadomości dla rozpalonego/rozpalonej pana/pani “Obserwator”.

  Nie pozdrawiam.

  • Moim zdaniem bezsens. W wyborach samorządowych chodzi o wybranie ludzi, którzy będą dobrze i z pożytkiem dla mieszkańców gospodarzyć a nie o dawanie komuś w rządzie czerwonych kartek. Nie interesują mnie partyjniackie przepychanki.

  • To jest tak zwane pranie mózgu. Media dorabiają własną ideologię Bez przesady. Ważne jest, jakich ludzi wybieramy i chyba podczas głosowania mało kto myślał akurat o Beacie Szydło czy Pis.

  • A My na to jak na lato. PiS 6 radnych – PO, Nowoczesna, PSL, SLD 0 radnych ( czyt. ZERO ) . Brzeszczanie mają dość zaKODowanego lewactwa

   • Pis 6 radnych. Liczysz tych sprzedajne zera ? Lepiej nie mieć żadnego niż takich. Z “lewactwem” burku tez ci nie wyszło. Wiadomo przecież, że pis to socjaliści, no bo kto rozdaje pieniądze nierobom za nic nie robienie ?

    • POkemonie twoje zaKODowane lewactwo rozdawało kasę mafiom , kombinatorom i innym cwaniakom którzy tą kasę wywozili poza granice Polski do rajów podatkowych twierdząc wszem i wobec ” że piniendzy nie było , ni ma i nie byndzie “. Jak się szybciutko okazało pieniądze były i są . Nie dość że można było wprowadzic program 500+ to jeszcze deficyt budżetowy jest na najniższym poziomie w historii po 1989 roku, a przychody na najwyższym poziomie. A przypomnę Ci “soku z buraka”że za rządów Twojego zaKODowanego lewactwa herr Donaldinho musiał naszą kasę z OFE zapier..lić by łatać dziure budżetową. Al o tym zaKODowany buraku już nie pamiętasz. Łeb masz sprany przez TVN to widać .

     • Do dług publiczny- nie myl pojęć. Deficyt budżetowy, wzrost przychodów , dług publiczny to zupełnie różne terminy. Co się zaś tyczy wzrostu długu publicznego to on rośnie zdecydowanie wolniej niż za poprzednich rządów o czym nikt nie wspomina, a to chyba pozytywna tendencja prawda? Dlaczego tak się dzieje? Bo ma to związek z mniejszym deficytem budżetowym oraz większymi przychodami budżetu państwa. Pewnie wiesz że na wzrost długu publicznego największy wpływ ma właśnie wysokość deficytu budzetowego (różnica pomiędzy wydatkami a przychodami do budżetu ) oraz koszty obsługi długu ( odsetki ). Pomyśl więc jak szybko wzrastałby dług publiczny gdyby deficyt budżetowy był dalej na poziomie 50 mld zł jak to było za czasów poprzednich rządów. Dzisiejszy rząd musi spłacać odsetki od długu zaciągniętego przez poprzednie rządy ( wykup wysoko oprocentowanych obligacji skarbu państwa krótko i długo terminowych wyemitowanych i sprzedanych przez poprzednie rządy, których terminy się kończą ) oraz cały czas prowadzić normalną działalność zapewniającą funkcjonowanie państwa. Stąd też dług publiczny rośnie . Gdyby poprzednicy czuwali na deficytem budżetowym w poprzednich latach , dzisiaj dług publiczny byłby mniejszy i co się z tym wiąże koszty jego obsługi również byłyby mniejsze. Zważ również na fakt ze poprzednie rządy aby łatać coroczne dziury budżetowe sprzedawały zakłady państwowe, zamykały placówki Policji, jednostki wojskowe ograniczały funkcjonowanie szkół, szpitali, musiały zabrać nasze pieniądze z OFE itp. Pytanie więc gdzie te pieniądze szły skoro pomimo sprzedaży tysięcy zakładów państwowych deficyt budżetowy był dwa razy wyższy niż obecnie , przychody zdecydowanie niższe niż obecnie , a na politykę socjalną taką jak jest prowadzona dzisiaj w Polsce i jaka od kilkunastu już lat prowadzona jest w całej Europie zachodniej tych pieniędzy nie było. Przecież de-facto prawdziwa modernizacja naszego kraju rozpoczęła się po wejściu do UE ( po 2004 roku a tak naprawdę po 2007 kiedy było pierwsze rozdanie środków ) a jak wiemy transformacja ustrojowa miała miejsce 15 lat wcześniej . Zastanawiającym jest również fakt ze w okresie od 1989 roku do 2007 roku ( 18 lat ) dług publiczny urósł do kwoty 450 mld zł , a w okresie od 2008 do 2015 ( 8 lat ) został podwojony i na koniec 2015 r wynosił już ponad 930 mld zł. Czy to Cię nie martwiło wcześniej ?

    • Pomyśl ile i komu rozdawane byłyby pieniądze gdyby dalej rządzili poprzednicy. Mielibyśmy teraz w kraju tysiące uchodźców-nierobów którym płacono by nie 500 zł a prawie 2000 zł za nic nie robienie. Ale byłoby lepiej- nie ? Boże – co za ciemna masa z tych kodziarzy !!!!

 2. W pamieci utkwilo mi kino niedoszlego burmistrza.Dziwi mnie tylko jedno czemu ani jednego filmu z jego udzialem nie ma w nowosciach Alltubee.

  • Taaak. Bedą zmiany. Minimalne inwestycje, minimalna ilość pozyskanych środków zewnętrznych, systematyczny wzrost zadłużenia gminy – czy o takie zmiany Ci chodzi ?

    • A na czym mam ten optymizm budować..czyżby na latach 2006-2013 ? To lata rządów WS – i tak te rządy wyglądały jak zostały opisane powyżej

     • Żyjesz przeszłością i nie potrafisz akceptować rzeczywistości.

      Otwórz się na świat a nie żyj własnymi ciemnymi myślami.

     • Rzeczywistość powiadasz. Tą rzeczywistość będziemy oceniać i akceptować lub nie za 5 lat. Na tą chwilę rzeczywistość wygląda tak ze burmistrzem został wybrany R.Szot , który w dwóch kadencjach tj 2006-2010 oraz 2010-2014 był radnym z ramienia PiS , a gminą rządziło ugrupowanie Wspólnota Samorządowa z ówczesną burmistrz T.Jankowską. Rzeczywistość po zakończeniu tych dwóch kadencji wyglądała następująco : zadłużenie gminy wynosiło ponad 21 mln złotych, przy inwestycjach na kwotę zaledwie 7,5 mln złotych i pozyskaniu środków zewnętrznych nie przekraczających kwoty 4,5 mln złotych. To była ówczesna rzeczywistość z którą mam nadzieję nie będziesz dyskutował – bo to prawda. Dzisiaj mamy nowego burmistrza z tego samego ugrupowania które tak nieudolnie zarządzało nasz gminą w latach 206-2014 . Czy mam wobec tego być optymistą i jeżeli tak to na jakiej podstawie ? Opowiadanie bajek typu : “otwórz oczy na świat” przypomina mi bajki opowiadane na początku lat 90-tych ubiegłego stulecia prze L. Wałęse o tym że pod jego rządami Polska już za niecałe 20 lat będzie drugą Japonią, albo bajki D.Tuska o drugiej Irlandii . Jedyną moją nadzieją jest że nowy burmistrz będzie słuchał przede wszystkim ludzi, mieszkańców gminy a nie tylko swoich mocodawców z WS . A czy tak będzie zobaczymy już niedługo. Obyśmy się wszyscy nie obudzili z ręką w nocniku

 3. Całe dzieciństwo mieszkałem w Brzeszczach po ślubie przeprowadziłem się do Pszczyny mieszkam tu już 10 lat porównując Pszczynę do Brzeszcz to tak jakby cofnąć się do czasów PRL nie mogę zrozumieć jak można zaniedbać małe miasto jakim jest Brzeszcze które mają kopalnie powinni mieć sporo pieniędzy na inwestycje A z tego co widzę pieniądze są ale chyba w kieszeniach kogoś a nie na koncie Urzędu Miasta ja jestem szczęśliwy że mieszkam w Pszczynie to się inwestuje niesamowite pieniądze w rozwój cała gmina jest piękna i nowoczesna A szlag mnie trafia jak jadę do Brzeszcz i widzę w parku żółte latarnie z lat 60 to się w głowie nie mieści tak jeszcze dla wiadomości w ciągu ostatniego roku w gminie Pszczyna Straż Miejska sprawdziła około 500 pieców w domach pobrali próbki wystawienie mandaty poza tym używają drona do sprawdzania jakości spalin i od tego jest straż miejska i pytanie Gdzie jest straż miejska w Brzeszczach

  • Do Jarka,
   smutne ale prawdziwe …….

   Takich mamy radnych – bezradnych w sprawach dobra wspólnego

   Zazdroszczę Ci Jarku, że mieszkasz w tak dobrze zarządzanym i gospodarowanym mieście, jakim jest Pszczyna:)))
   Pozdrawiam Ciebie:))

  • Nie ma straży, przecież sami ludzie w referendum ja wyjeb…. Ale nie ma straży i nie ma też pieniażków, to znaczy są, gdzieś ale nikt nie wie gdzie

    • Referendum było nieważne ponieważ brak był frekwencji ( termin ogłoszony to środek wakacji). Pomimo tego mieszkańcy opowiedzieli się za pozostaniem straży.. Komendant wojewódzki Policji również..Ale władza i przekupni radni nie…bo nie. I dziś widać jakie kariery zrobili już w znacznej większości ich nie ma w polityce gminnej .. Życie weryfikuje .. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie..

  • ja dojezdzam do Pszczyny do pracy i tez jestem pod wrazeniem inwestycji i wogole kultury ludzi, wszystko wokół zadbane. Z tego co mi koledzy z pracy mówili w jeden rok ma powstac 20km tras rowerowych wokół Pszczyny, i jedna bedzie budowana od miedznej takze w weekendy bedzie mozna na rowery do pszczyny.

  • Zgłoś temat na Policję i do gminy ze dana, konkretna osoba/firma etc ( imię , nazwisko, adres ) nie przestrzega prawa w tym zakresie . Straż Miejska też interweniowała tylko w przypadku zgłoszenia i w dodatku skuteczność interwencji była bardzo słaba. Temat szybko powracał

   • Policja nie ma prawa kontrolować takich rzeczy a urzędnicy nie pracują 24 godziny na dobę. Interwencja ma to do siebie, że sprawdzane jest na miejscu kto czym pali. Jeśli odpady to wykroczenie. Wtedy urzędnik nie może stosować żadnych sankcji, jedynie skierować sprawę do Sądu. Czyli ewentualna kara za np. 3 miesiące. Jeśli węgiel z certyfikatem, to może dymić do woli. Niestety.
    Ale to nie forum o SM, więc dalsza dyskusja nie ma chyba sensu.

  • Przechuśtali pieniądze i majątek jaki był…dziś za to są pijaki w parku pod sklepami, grupy młodzieży po osiedlach zaczepiajacych przechodniów oczywiście pod wpływem, parkowanie pojazdów nie zgodnie z przepisami jak również sporo wraków które zajmują miejsca parkingowe. Nikt nie egzekwuje prawa miejscowego w kwestii porządku publicznego jak i obowiązków właścicieli nieruchomości jakie to prawo na nich nakłada. Czy to w kewstii wywozu nieczystości stałych czy płynnych, spalania odpadów komunalnych jak i porządku na nieruchomościach. Zniszczona jest infrastruktura w parku miejskim,
   No i jest fajnie.

   • Aby być całkowicie obiektywnym co do skuteczności działania SM w Brzeszczach podaj jeszcze dane dotyczące lat wcześniejszych – a ja Ci udowodnię że skuteczność SM była niewielka .

  • Aby pozyskać środki zewnętrzne na inwestycje potrzebny jest wkład własny. Gmina w okresie 2014-2018 pozyskała ponad 50 mln zł i wykonała / wykonuje inwestycje na kwotę ponad 90 mln ( 40 mln wkładu własnego – średnio 10 mln rocznie z czego 1 – 1,5 mln rocznie to są środki zaoszczędzone po likwidacji SM ) Rozumiesz czy jeszcze to jest za trudne dla Ciebie Strażniku ?
   Do mieszkańca – sporo pijaków, nikt nie egzekwuje prawa, pełno wraków stoi na parkingach powiadasz.
   1) SM istniała i pijacy również byli – powiem Ci nawet że było ich zdecydowanie więcej
   2) SM istniała i prawo w zakresie porządku publicznego jak i obowiązków właścicieli nieruchomości również było łamane a SM rzadko kiedy interweniowała w sposób do końca skuteczny. Wystawiła mandat 200 zł , odjechała a właściciel dalej robił swoje
   3) Sporo wraków na parkingu – na osiedlu Paderewskiego od co najmniej 10 lat stał wrak Lublina ( SM zlikwidowano 4 lata temu ) , został wywieziony miesiąc temu – pomimo że SM nie istnieje. Około 10 lat stoją również wraki Seata Ibizy i Daihatsu – czy SM się tym interesowała gdy istniała ?
   Nie czarujcie już rzeczywistości. Mieszkańcy dobrze wiedzą że istnienie SM niewiele wnosiło . Wasza skuteczność była mizerna, a koszty utrzymania za duże. Słynna ponad 10 minutowa kradzież samochodu spod kamery monitoringu – to już był szczyt waszej indolencji w działaniu. Skończcie już skamleć – temat SM to temat skończony

    • Mieszkaniec….A jaka jest Twoja prawda w przytoczonym powyżej temacie …oświeć mnie, bo mam zaledwie 50 lat i od tylu też jestem mieszkańcem gminy Brzeszcze , a od co najmniej 30 lat interesuję się życiem politycznym i społecznym w naszej gminie. Samo stwierdzenie “piszesz nieprawdę” nikogo nie przekonuje. Dane ,liczby, fakty … Ja przytoczyłem prawdziwe, teraz Twoja kolej

     • Anonim – nie tłumacz się-tłumaczą się winni. Jesteś żenujący i wszyscy o tym mówią. A co do mojego ostatniego zdania w poprzednim komentarzu – to czysta prawda. SM to temat zamknięty i ma się nad nim co rozwodzić. Tyle w temacie . To se uż ne wrati !!!!

     • Oświecenie nr 1 dla Pana po 50tce

      Rok 2014 zgłoszonych interwencji to ponad 2200. Z czego :
      537 wykroczeń z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego
      293 wykroczeń z zakresu bezpieczeństwa i porządku w komunikacji
      317 wykroczeń z zakresu obyczajności publicznej
      345 wykroczeń z zakresu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi
      164 wykroczeń z zakresu Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach
      Zatrzymano ma gorącym uczynku 10 sprawców przestępstw i podjęto 141 interwencji z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

     • Do mieszkaniec : Aby być całkowicie obiektywnym co do skuteczności działania SM w Brzeszczach podaj jeszcze dane dotyczące lat wcześniejszych – a ja Ci udowodnię że skuteczność SM była niewielka .

     • Szanowny “Odpowiadam” ile kosztowała Straż Miejska nikt nigdy nie podał.
      Podane były nakłady na SM by się nie spierać około 750 tysięcy zł rocznie.
      W ramach tej kwoty SM wykonywała zadanie które w tej chwili wykonują służby miejskie lub firmy zewnętrzne.
      Szacuję, iż koszt tych zadań na chwilę obecną to ponad 700 tysięcy zł rocznie.
      Twierdzę zatem , że oszczędności na likwidacji SM są na poziomie 50 tysięcy rocznie.
      Sumując i koszty likwidacji , odpraw i zapłaty zobowiązań jestem głęboko przekonany a moje przekonanie graniczy z pewnością że Gmina jeszcze nie ma żadnych zysków finansowych po zlikwidowaniu Straży Miejskiej.

     • oświecenie 2 dla Pana po 50tce
      w latach 1999-2014 Straż Miejska wykonała 28 475 interwencji
      tj. ok 159 interwencji średnio miesięcznie
      w latach 2005-2014 skierowała do Sądu 1742 wniosków o ukaranie
      w latach 2005-2014 zatrzymano na gorącym uczynku 181 sprawców spraw karnych w tym 68 nietrzeźwych kierujących
      cd. oświecenia nastąpi

     • Mieszkaniec – rozumiem, że cały czas starasz się mi udowodnić iz decyzja o likwidacji SM była decyzją złą pod każdym względem . No niestety nawet dane przytoczone przez Ciebie sugerują zupełnie coś odwrotnego. Otóż : 16 lat funkcjonowania SM w Brzeszczach ( 1999-2014 ) i 28 475 interwencji z czego 2200 interwencji przypadło na ostatni rok jej funkcjonowania czyli rok 2014. Jak więc łatwo obliczyć w pierwszych 15 latach działania ( 1999-2013 ) wykonano 26 275 interwencji co daje średnio rocznie 1752 interwencje, czyli aż o blisko 450 interwencji mniej niż w roku 2014. Wniosek nasuwa się jeden : samo funkcjonowanie SM nie przysporzyło się do zmniejszenia ilości dokonywanych i zarejestrowanych przestępstw i wykroczeń, a to przecież było jednym z głównych założeń ustawy o SM . Do powyższego dodać należy iż w pierwszych 10 latach działalności SM w naszej gminie liczba funkcjonariuszy na etatach była zdecydowanie wyższa niż w roku 2014 co może świadczyć o stopniu ich zaangażowania w okresie kiedy nie było mowy o likwidacji jednostki oraz w roku 2014 kiedy Gmina zaczęła o tym myśleć (mniejsza liczba funkcjonariuszy w 2014 potrafiła wykonać o 450 interwencji więcej niż większa ich liczba w latach wcześniejszych ) Aby być jednak do końca obiektywnym należałoby jeszcze poznać i porównać dane o interwencjach policji na terenie gminy Brzeszcze w latach 1999-2014 ( kiedy funkcjonowała SM ) oraz w latach 2015-2018 ( kiedy SM nie funkcjonowała ), a także przytoczyć koszty jakie gmina ponosiła/ponosi na działalność obu służb w latach 1999-2014 oraz 2015-2018. To da prawdziwy obraz i udowodni że istnienie SM nie ma większego sensu .

     • Do Obserwer – ile gmina przeznaczała na funkcjonowanie SM zapisane jest w corocznych budżetach . Sprawdź a dowiesz się że były to kwoty przekraczające 1 mln złotych rocznie. W roku 2012 np 1,2 mln zł. tak więc Twoje szacunki są nic nie warte

     • Akurat w 2012 to 1,137, 000
      w 2013 1, 202,000.
      w 2014 836,246.
      w 2015 825,000
      w 2016 102,000
      Tak przynajmniej jest napisane w budżecie. Co się tyczy interwencji i działań, to są one nieporównywalne, bo Policja nie liczy w statystykach wykroczeń, którymi zajmuje się SM. Stąd odwieczne namowy by zaniżać szkody podane w zgłoszeniach. czyli np. kradzież 499 zł jest wykroczeniem i NIE MA JEJ w statystyce a 501 zł już jest 🙂 Takich kruczków jest dużo więcej. Ale jak wcześniej ktoś napisał to nie jest temat o SM, więc po co go kontynuować ? I Tak nie zmienicie swojego zdania.
      Zdrowia życzę.

     • Panie Radny padło pytanie na co poszły pieniądze z likwidacji SM – odpisałem. Co do kosztów utrzymania SM lata 2014 i 2015 koszty są niższe gdyż SM w tych latach pracowała już w okrojonym w stosunku do lat ubiegłych składzie . Tak więc prawdziwe koszty to te ponoszone w latach 1999-2013. Co się zaś tyczy nieporównywalności interwencji i działań zgodzę się że były one nieporównywalne w momencie gdy istniała SM . Dzisiaj tego problemu nie ma gdyż interwencje wykonuje Policja opłacana z budżetu państwa a nie z budżetu gminy. I to robi różnicę

     • Pan się myli. Koszty to koszty a Pan mówił, że wynosiły 1,5 mln. zł rocznie. To kłamstwo. P. Ślusarczyk obiecała dofinansować nowe etaty w KP Brzeszcze, co nie nastąpiło. To jej kłamstwo. A co do wykroczeń to one po prostu nie są rejestrowane. O wpływie burmistrza na KPP nie wspomnę bo tam może jedynie całować klamkę pomimo kasy na policje ( i tak idą na nagrody ). Zresztą dzisiejsza absencja L4 policji najlepiej świadczy, gdzie policja ma obywateli.

     • Panie Radny proszę nie manipulować moimi wypowiedziami – napisałem 1 – 1,5 mln rocznie ( czyt. od 1 mln do 1,5 mln zł ) – gdzie więc to kłamstwo pan widzi ? A jeżeli wspominamy o absencji to w SM też ona do najniższych nie należała

     • A z resztą temat SM był omawiany. Nikt nie lubi wywozić szamba, gdy może je wylać do rowu. Z drugiej strony mieszkańców wsi nie interesują burdy na osiedlu. Proponuje zamknąć temat SM.

     • Nie manipuluj danymi.
      Podajesz kwotę z roku 2012 , gdzie były największe wydatki SM.
      Przynajmniej byś się pochylił na jakąś średnią, bo ostatnie nakłady pewnie by ci przez klawiaturę nie npereszły.
      W mojej ocenie powinno się liczyć nakłądy na funkcjonowanie a nie na rozbudowywanie.
      To by było na tyle

     • Anonim naucz się czytać ze zrozumieniem i nie manipuluj faktami. Podałem kwoty od – do bez ostatnich 2 lat gdyż wtedy SM działała w okrojonym składzie. Prawdziwe koszty SM to koszty z lat 1999-2013 . Zsumuj je i podziel przez 15 będziesz miał średnią w granicach które podałem.
      Jeżeli chodzi o nakłady – każdy koszt związany z rozbudowywaniem, funkcjonowaniem itp. to koszt który musiał być poniesiony przez budżet gminy , a więc przez podatnika , z sufitu te pieniądze nie spadły – pomyśl zanim palniesz kolejne głupstwo

   • Ja się nie tłumacze bo nie mam z czego. To ty obrażasz innych forumowiczów ale widzę, że nawet nie wiesz jak brzmi ostatnie zdanie w twoim własnym komentarzu. Więc nie ma co wymagać, żebyś zrozumiał, że KAŻDY kto się nie podpisze na forum zapisywany jest przez system jako Anonim. Cytując: “Jesteś żenujący i wszyscy o tym mówią” .
    A Straż Miejska mnie nie interesuje 🙂

    • Anonim- “Ostatnie zdanie twojego wcześniejszego komentarza” ( tak napisałeś ) a nie ostatniego komentarza – to robi różnicę – prawda ? A to ostatnie zdanie we wcześniejszym komentarzu brzmiało : “Skończcie już skamleć – temat SM to temat skończony”

     • No jeśli uważasz, że stwierdzenie ” skończcie skamleć” nie jest obraźliwe to trudno ale ja się z tym nie zgadzam.
      Tyle w temacie.

 4. W Skidziniu gdzieś w okolicach Piwnej i Solnej cały dzień ktoś palił plastiki. Może cieszył z wyboru nowego burmistrza lub z przegranej jego rywala?

 5. Niestety mylicie sie. Ogloszenie koalicji P.Adamczyka i PIS bylo strzalem w noge dla kandydata. Ja kibicowalem P. Szotowi ale takiej glupoty przeciwnika sie nie spodziewalem. Zycze mu by byl dla ludzi tych normalnych.

 6. Pis przegrał na własne życzenie, z dwóch co najmniej powodów. Dobrał fatalnych, nikomu nie znanych , nie majacych zadnych osiagnieć społecznych i politycznych kandydatów na radnych i burmistrza. Po drugie, Pan Filip polityką płacową i kadrową na kopalni zraził do PIS każdego kto tam pracuje i ich rodziny- a to połowa mieszkańców Gminy. Jeszcze nigdy na tej kopalni nie było tak żle, pod każdym wzgledem: płacowym, kadrowym, Bezpieczeństwa pracy, układów i układzików. Od nowego roku, kiedy wejdą nowe przepisy w sprawie wynagradzania za świeta czekają ludzi jeszcze nowe niespodzianki….

  • Jeśli o radnych chodzi to PIS powiększył stan posiadania mandatòw w radzie z 3 do 6, więc nie wiem o czym Jegomość prawi. To, że nie wygrał w gminie – nikt nawet wewnątrz partii tego nie zakładał. Wynik mógłbyć dużo lepszy, gdyby był inny kandydat na burmistrza, bo wyciąganie w ostatniej chwili mało znanego królika z kapelusza nawet teraz budzi usmiech na twarzach czlonkow KW PIS Brzeszcze. No ale cóż, jest to całość szerszej układanki, na którą lokalny szeregowy dzialacz przypuszczam, że wpływu nie mial, a jej przyczyn i skutków mozna upatrywać tylko w jednej osobie, jak już Jegomość raczył wspomnieć. Szkoda w tym wszystkim Adamczyka jako że pocałunek PIS okazal się taki toksyczny w skutkach.

   • To jako lokalny szeregowy działacz PIS powiedz bracie, dlaczego PIS jest partią antyobywatelską ? Zostać członkiem PIS Brzeszcze tak normalnie bez błogosławieństwa Lokalnych kacyków-aparatyczyków PIS się nie da. Jak zatem chcieliście zyskać sobie przychylność mieszkańców ?

    • Trudno mi się odnieść do pytania w sytuacji, gdy nie jestem członkiem, ale jak już nim zostanę, choć w to wątpię, nie omieszkam pospieszyć Ci z odpowiedzią 🤗

   • Ten “mało znany królik” zdobył najwięcej głosów jako kandydat do RM ze wszystkich 4 kandydatów na urząd burmistrza (a kampanię miał najsłabszą). I zrobił 3 wynik ze wszystkich kandydatów do RM za weteranem Drobnym i Kolasą. Chyba nie jego czas na tę chwilę.

    • I najważniejszy wynik – na burmistrza – ostatni za nielubianą i zużytą politycznie P. Cecylią. Rzeczywiście jest “moc”. Zapytam retorycznie, jaki królik miałby wynik do rady, gdyby nie fakt kandydowania na burmistrza i nru 1 na liście? I proszę nie odbierać tego ad persona do królika, bo suma sumarum dał swemu komitetowi sporo % i to jest fakt nie do podważenia.

     • Miał 1 tak samo jak Szot, Adamczyk i Slusarczyk, a Ci mimo tego wyniku takiegi nie zrobili. To jest fakt statystyczny. I z tym nie ma co polemizować. Wyborcy zachowali sie dojrzale i uznali, że burmistrz w takim wieku i bez doświadczenia to w orzypadku tej gminy bylby błąd. Ale czy należy go skreślać od razu? A gdyby PiS nie wystawił tego królika, to miałby 6 radnych?

    • Lechu wez głęboki oddech i daj juz spokój tej propagandzie, bo jeszcze ludzie uwierzą w moc sprawczą kandydata, a jak jest naprawdę to on sam wie najlepiej 😂

 7. W ustępującej Radzie Komisje były prawie całkowicie zmarginalizowane. To były takie posiedzenia towarzyskie. Do tego nawet dochodziło, że np. pani H.Cz. na ostatniej Komisji zaproponowała, aby nie czytać uchwał tylko głosować bo strasznie się spieszy na spotkanie z nowym kandydatem na Burmistrza. Dlatego o składzie Rady nie należy drzeć szat. Mimo, że Wspólnota nie była z panią Burmistrz w koalicji to głosowała jakby była, bo ci i ci chcieli aby coś się robiło. Czym się różni Radny z PIS-u o Radnego z jakiegoś stowarzyszenia – radny z Pis-u też chce chodników, boisk, dróg, terenów inwestycyjnych, rond z kwiatami itp. – musi tylko wszystko konsultować z Warszawą lub z Tauronem W.

 8. Panie Burmistrzu! Proszę pamiętać słowa Jana Pawła II, że władza jest służbą, a nie panowaniem. Oczywiście służbą dobra. Proszę też nie dać się sterować. Życzę wspaniałej kadencji pełnej służby dla innych. Dużo zdrowia i życzliwości innych. Powodzenia! 🙂

 9. No to brawo! Wraca STARE sprzed 6 lat! Współczuję. Rada Miejska w opozycji. Popierająca mniejszość. Karuzela stanowisk – trzeba przywrócić STARE. Koniec inwestycji, pieniądze budżetowe na “igrzyska”. W 90% pewne referendum odwoławcze lub komisarz!

   • Nie potrzeba mi Twojego żalu. Zacznij liczyć. Ustępująca burmistrz i rywal w wyborach – w Radzie Miejskiej. Koalicja w Radzie. Radni PiS w radzie powiatu razem z “panią w czerwonych żakietach”. Sejmik wojewódzki z większością PiS. Pani wicepremier, która od zawsze nie przepada za Wspólnotą Samorządową. Związki zawodowe z kopalni, inicjator referendum sprzed kilku lat. Sporo mieszkańców sympatyzujących z p. Adamczykiem. Jeszcze mało? Zaklinanie rzeczywistości “żalem” nie pomoże. Okaże się już przy budżecie na 2019 rok, czy Rada go uchwali. Także przy rozliczeniu środków zewnętrznych. Osobiste sympatie nie pomogą – trzeba będzie się zmierzyć z twardą rzeczywistością. Pewnie na początek rada miejska na swojego przewodniczącego wybierze Adamczyka. Jeśli tak – to będzie początek. Szkoda gminy!

 10. Niestety Adamczyk strzelił sobie w kolano koalicją z PISem. Wiadomo, każda współpraca z tą partią kończy się źle.
  Teraz burmistrz nie będzie miał większości w radzie miasta, więc nie będzie żadnej współpracy pomiędzy tymi dwoma organami.

  • pomyliło ci się z PO bo ludzie wiedzą że to sprzedawczyki a w gminie takich nie chcemy jak pani Cecylia, ukoronowana przez samego Donia z Brukseli, które nie udało się sprzedać kopalni Niemcom

  • Zobaczymy za 5 lat i porozmawiamy o efektach rozwalenia konkurencji. Jak będzie lepiej niż w latach 2014-2018 to będzie ogromny sukces i pewna 2 kadencja. Jak będzie gorzej… to biada gminie Brzeszcze i nam mieszkańcom. Na nowego Burmistrza spada ogromna odpowiedzialność – miedzy innymi kwestia rozliczenia środków zewnętrznych pozyskanych przez ustępującą ekipę. W przypadku problemu z rozliczeniem tych środków czeka nas armagedon finansów gminnych , bo środki te trzeba będzie zwrócić . Kolejna sprawa to wywiązanie się obietnic przedwyborczych. Życzę powodzenia nowemu Burmistrzowi , oby był On skuteczniejszy od wszystkich poprzedników.

   • Tak to prawda, lecz jeśli wynikną problemy z rozliczeniem to również światło dzienne ujrzą błędy i przewinienia starej ekipy ( jeśli nowa władza będzie miała tzw. głowę na karku ) a konkurencja chwaliła się że za inwestycje w Gminie odpowiadał P.Adamczyk więc wszystko jest na pewno zgodnie z przepisami itd.
    Jeśli chodzi o kiełbasę wyborczą to konkurencja też ją serwowała a pieniądze idą z góry. W polityce matematyka jest nieco inna i bardzo zmienna więc obecną większością w Radzie tak bym się nie stresował. Na początek na pewno nowa władza będzie miała ciężko aczkolwiek jest szansa na rządy z literą prawa i poszanowaniem człowieka.

    • Jaki Ty mądry jesteś, aż żal że nie startowales na radnego bądź burmistrza !!! Wszystko wiesz najlepiej…az głowa boli jaki masz tok rozumienia co do pozyskiwania środków itp .Jestes jak 60% mieszkańców tej gminy.W sumie w Polsce wszyscy są lelarzami, trenerami, politykami…znaja się najlepiej na tym.bravo

    • Problemy z rozliczeniem mogą wyniknąć nie tyle z błędów poprzedników ale przede wszystkim z braku wiedzy na temat kryteriów pozyskania środków , terminowości rozliczeń , a także ich prawidłowej interpretacji , jeśli dojdzie do tego jeszcze czystka w Urzędzie (do czego jak znam życie dojdzie, kwestia tylko w jak dużym rozmiarze ona będzie ) to kłopoty gwarantowane. To są tysiące dokumentów które trzeba przeczytać , powiązać je z umowami inwestorskimi, zamówieniami oraz płatnościami . Do tego dochodzą obowiązkowe terminy wykonalności inwestycji i rozliczeń . Człowieku to nie jest praca w Straży Miejskiej tylko na stanowisku Burmistrza 21 tysięcznej gminy Brzeszcze. Sama znajomość prawa pracy nie wystarczy. Do tego dochodzi współpraca z urzędnikami , których wady i zalety trzeba szybko poznać by dobrze zarządzać tą bardzo ważną grupą pracowników. Na to wszystko potrzeba czasu a niestety umowy mają swój określony termin wykonalności. Jeden błąd, niedopatrzenie, jedno spóźnienie – i pieniądze do zwrotu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj