W niedzielę (5.06.2022) tuż po godzinie 19 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od kierowcy z powiatu bielskiego, dotyczące rowerzysty, który jadąc ulicą Olszyny w Jawiszowicach nagle wywrócił się na jezdnię i stracił przytomność.

Na zdarzenie w Jawiszowicach najechał Ambulans Zintegrowanej Służby Ratowniczej, który był w trakcie wyjazdu serwisowego. Ratownik ZSR rozpoznał Nagłe Zatrzymanie Krążenia i wspólnie z kierowcą z powiatu bielskiego, rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową. Po kilku minutach od zgłoszenia, pojawił się na miejscu patrol policji z KP Brzeszcze. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i niezwłocznie przystąpili do pomocy w resuscytacji.

„Najbliżej miejsca zdarzenia znajdował się policyjny patrol w składzie sierżant sztabowy Sławomir Kościelny oraz sierżant Kamil Rakoczy. Mundurowi błyskawicznie zjawili się na miejscu i przystąpili do udzielania pierwszej pomocy” – mówi Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Po dojeździe na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego z Oświęcimia i wdrożeniu Zaawansowanych Zabiegów Resuscytacyjnych połączonych z odpowiednią farmakologią, udało się przywrócić czynności życiowe rowerzyście.

Na miejsce zdarzenia, dotarł również zastęp z OSP Jawiszowice. Strażacy rozłożyli parawan ochronny i pomogli w uciskaniu klatki piersiowej. Dzięki współpracy wszystkich służb, udało się uratować życie rowerzysty.

Na szczególne podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje kierowca z powiatu bielskiego, który widząc zdarzenie natychmiast wezwał służby ratunkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj