Końcem kwietnia z udziałem Zastępcy Burmistrza Łukasza Kobielusza oraz dyrektor Ośrodka Kultury w Brzeszczach Aleksandry Kącki miało miejsce przekazanie placu budowy dla zadania “Remont dachu “Basenu pod Platanem”. Zgodnie z umową roboty mają potrwać do 122 dni. W tym czasie pojawiać się będą czasowe urudnienia w korzystaniu z pływalni, włącznie zamknięciem obiektu dla użytkowników. Informacje o utrudnieniach będą podawane na bieżąco w miarę postępu prac.

Umowę na remont dachu podpisano w lutym br. Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót było uzależnione od warunków atmosferycznych.

Przedmiotem inwestycji jest remont dachu z wymianą pokrycia dachowego budynku kąpielowego na membranę EPD w części dachów płaskich oraz miejscowych napraw w części dachu łupionowego, pokrytego blachą tytanowo- cynkową wraz z pracami towarzyszącymi (wymiana okuć blacharskich, wymiana świetlików, odgrzybianie i impregnacja drewnianych elementów konstrukcji dachu). W ramach zadania wymienione zostaną wentylatory dachowe, które uzupełnią dotychczasową instalację wentylacyjną w obiekcie. Ponadto wymieniona będzie instalacja elektryczna zasilająca wentylatory, instalacja przeciwoblodzeniowa oraz odgromowa. Inwestycja obejmie także wykonanie odwodnienia połaci dachowej poprzez wykonanie koryta zlewowego. Całość prac zakończy malowanie sufitu i ścian pomieszczenia głównej niecki basenu

Zadanie realizuje firma Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe „ELBUD” Bogusław Luranc z Brzeszcz.  Koszt inwestycji to 1.414.500,00 złotych. Dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wynosi 1 milion złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.