W Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu, na Oddziale Psychosomatyki i Psychiatrii, umieszczono Różowe Skrzyneczki. Sięgając do nich pacjentki mogą skorzystać z podstawowych środków higienicznych.

– Mamy nadzieję, ten drobny krok ze strony Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu w stronę pacjentek pozwoli poczuć wsparcie i zrozumienie tak ważne dla każdej kobiety – informuje dyrekcja powiatowej lecznicy.

Ogólnopolską akcję zainicjowała Fundacja Różowa Skrzyneczka. Jej celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w szkole w zakresie miesiączkowania.

– Staramy się o zniesienie tabu, którym obciążona jest w Polsce menstruacja, włączając do dyskusji zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Głośno mówimy potrzebie ekologicznych i zdrowych rozwiązań na czas miesiączki – tłumaczą w Fundacji.

W grudniu 2019 r. zawisła pierwsza różowa skrzyneczka wypełniona podpaskami w Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu. Różowe skrzyneczki znajdują się dziś w szkołach, bursach, placówkach edukacyjnych, szpitalach, kinach, bibliotekach, teatrach.

(źr.fot.Powiat.oświecim.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.