Od poniedziałku ruszyły roboty budowlane związane z remontem ul. Bór. W pierwszym etapie roboty prowadzone będą na odcinku od ul. Strażackiej do ul. Prostej, tym samym na wspomnianym odcinku występować będa utrudnienia, włącznie z możliwym czasowym zamknięciem drogi.

“Cała inwestycja “Remont ul. Budy oraz Bór na odcinku od DW nr 933 do ul. Prostej w Brzeszczach” dotyczy ponad 2,2-kilometrowego odcinka. Prace obejmują m.in. wymianę podbudowy, wykonanie nawierzchni drogi oraz poboczy, częściowa przebudowa istniejących skrzyżowań, remont istniejącego chodnika, reprofilacja oraz czyszczenie rowów, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego w tym wymianie istniejącego oznakowania na nowe, dodaniu oznakowania trasy rowerowej i budowie wysp kanalizujących” – podaje Urząd Gminy.

Termin zakończenia inwestycji to październik 2020 roku.

Wartość robót wynosi około 1,4 miliona złotych, blisko 840 tysięcy pochodzi ze środków budżetu państwa w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego na lata 2016-2020 w ramach zdania „Budowa ścieżki rowerowej związanej z miejscami pamięci KL Auschwitz-Birkenau” .

(źr., fot. brzeszcze.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.