23 lipca 2021 roku została podpisana umowa i przekazano plac budowy realizacji inwestycji przebudowy ulic Prusa i Królowej Jadwigi w Brzeszczach.  Prace potrwają do grudnia 2021 roku. Na realizację zadania Gmina Brzeszcze pozyskała dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przebudowa obejmować będzie kompleksowo infrastrukturę osiedlową. Zakres robót obejmuje m.in. prace przygotowawcze ziemne, regulację i zabezpieczenia sieci, przebudowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej. W porozumieniu z RPWiK Tychy S.A wykonana zostanie przebudowa wodociągu.

Przebudowa dróg obejmie wykonanie okrawężnikowania wraz ze ściekami przykrawężnikowymi i palisady zabezpieczającej jezdnię. Nowa nawierzchnia dróg będzie z kostki brukowej.

Wybudowane zostaną i przebudowane miejsca postojowe – łącznie 60 stanowisk.
Zadanie zakończy wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, w tym progów zwalniających oraz zagospodarowanie zieleni. Posadzone zostaną 22 drzewa.

Wykonawcą robót budowlanych jest Zakład Usług Budowlanych „DĘBOWSKI” sp. j. z Zaborza. Funkcję inspektora nadzoru pełni firma Projektowanie i Nadzory Budowlane inż. Janusz Baran  z Brzeszcz.

Wartość inwestycji wynosi ok. 1,51 miliona złotych. Dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 1,15 miliona złotych. 

(źr., fot. Brzeszcze.pl)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.