Od 31 października do 3 listopada, policjanci dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu na drogach powiatu oświęcimskiego przeprowadzą akcję „Znicz 2019”.

“W związku z dniem Wszystkich Świętych, nastąpi znaczne wzmożenie ruchu pojazdów i pieszych. Najbardziej odczuwalny i uciążliwy będzie on w rejonach cmentarzy oraz trasach wjazdowych i wyjazdowych z miast. W przypadku dużych utrudnień ruchem będą kierować policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, i to do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować” – podaje oświęcimska Komenda.

Pamiętajmy, że organizacja ruchu wokół cmentarzy zostanie zmieniona, więc w tych miejscach kierowcy szczególnie powinni zwracać uwagę na oznakowanie. Należy pamiętać, aby prowadzić swój pojazd  z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Istotne jest, aby utrzymywać odpowiedni  odstęp miedzy pojazdami. Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

Przypominamy  także, że samochody pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione lub w których  będą utrudniały ruch lub zagraża bezpieczeństwu będą usuwane na koszt właściciela.

Pamiętajmy również, aby wyjeżdżając w podróż odpowiednio zabezpieczyć swój dom lub mieszkanie, sprawdzonym rozwiązaniem w tym zakresie jest także pomoc sąsiedzka. Ważne jest, aby  po zaparkowaniu pojazdu nie pozostawiać w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów.

“Apelujemy także do pieszych, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku z pobocza. Przypominamy,  aby zakładali elementy odblaskowe i zachowali ostrożność oraz uwagę podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, czy jezdnię” – zaznaczają policjanci.

(źr. PolicjaOświęcim)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.