W dniu dzisiejszym (07.09.2019r.), około godziny 17:30 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu odebrał zgłoszenie o pożarze mieszkania w jednym z bloków przy ulicy 1-maja w Brzeszczach. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano zastępy Straży Pożarnej i Policje.

Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy z OSP Brzeszcze i Jawiszowice. Po rozpoznaniu sytuacji, ze względu na zamknięte drzwi mieszkania z którego wydobywał się dym,  Kierujący Działaniami Ratowniczymi Marcin Orawski z OSP Brzeszcze, podjął decyzję o siłowym wejściu.

„Po wyważeniu drzwi i otwarciu mieszkania, strażacy w jednym z zadymionych pomieszczeń znaleźli śpiącego mężczyznę. Poszkodowany został wyprowadzony na zewnątrz budynku, gdzie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy udzielili mu strażacy z OSP Jawiszowice. Powodem zadymienia w mieszkaniu i na klatce schodowej, była posiłek pozostawiony na kuchence gazowej”- mówi Marcin Orawski, Kierujący Działaniami Ratowniczymi z OSP Brzeszcze

„Mężczyzna, który został wyprowadzony z zadymionego pomieszczenia znajdował się pod wpływem alkoholu. Był przytomny. Poszkodowanemu podaliśmy tlen medyczny, a następnie został przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna nie wyraził zgody na przewiezienie do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań”- wyjaśnia Dawid Burzacki– dowódca z OSP Jawiszowice.

Strażacy przewietrzyli mieszkanie i pomieszczenia klatki schodowej. Wykonano również pomiary stężenia gazów niebezpiecznych- na szczęście nie stwierdzono przekroczonych norm.

W działaniach uczestniczyły: OSP Brzeszcze, OSP Jawiszowice, JRG Oświęcim, Zespół Ratownictwa Medycznego i funkcjonariusze KP Brzeszcze .

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj