Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy, który włamał się na konto bankowe 60-letniej mieszkanki Brzeszcz i skradł 800 złotych.

Mieszkanka Brzeszcz złożyła zawiadomienie, dotyczące kradzieży pieniędzy z konta. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonej oszust, podając się za dostawcę energii elektrycznej, przesłał kobiecie na telefon komórkowy wiadomość typu sms sugerując, że ma niedopłatę na pobraną energię elektryczną, więc planowane jest odłączenie prądu.

Jedynym warunkiem zmiany decyzji jest uregulowanie niedopłaty za pośrednictwem podesłanego linku do bankowości elektronicznej.

Pokrzywdzona chcąc szybko uregulować płatność skorzystała z przesłanego linku, który prowadził do wyboru banku,  a następnie do logowania się na indywidulanym koncie. Była to jednak fałszywa strona banku.

Kobieta zalogowała się wpisując swoje dane do bankowości elektronicznej (hasła, loginy). Później zorientowała się, że nie miała już na koncie 800zł.

Ważne ostrzeżenie!

Jeśli  otrzymasz  podobną wiadomość, dotyczącą uregulowania płatności i masz jedynie kliknąć w podesłany esemesem  link  do bankowości elektronicznej, to możesz mieć pewność, że to oszustwo. Nie klikaj w podesłany link, nie podawaj loginu i hasła. Jeśli jednak dane zostały wpisane przerwij transakcję i natychmiast skontaktuj się ze swoim bankiem. Zablokuj transakcję, a następnie zmień hasło do bankowości elektronicznej. Natomiast, aby sprawdzić czy płatności są uregulowane najlepiej osobiście lub telefonicznie skontaktować się ze swoim dostawcą prądu czy gazu.

(źr., fot. policja.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.