W poniedziałek 27 września na terenach rekreacyjnych przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Przecieszynie, na boisku LKS Przecieszyn oraz w Folwarku “Przeciesyn”, odbyła się Gminna Spartakiada Sportowo-Pożarnicza 2021 połączona z Festiwalem Organizacji Pozarządowych. Organizatorem Spartakiady była Ochotnicza Straż Pożarna Bór we współpracy z Urzędem Gminy w Brzeszczach oraz wszystkimi OSP z terenu Gminy Brzeszcze.

Celem wydarzenia było promowanie aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz uświadomienie dzieciom i młodzieży jak ważny jest sport w kształtowaniu właściwych postaw życiowych wolnych od uzależnień. W Spartakiadzie udział wzięli uczniowie z wszystkich sześciu zespołów szkolno-przedszkolnych z terenu Gminy Brzeszcze.

Uroczystego otwarcia Spartakiady dokonał  Burmistrz Radosław Szot, który przywitał zebranych i życzył wszystkim dobrej zabawy.

Uczniowie wzięli udział w licznych konkurencjach sprawnościowych prowadzonych przez Ochotnicze Straże Pożarne i nauczycieli wychowania fizycznego. Program zawodów obejmował zarówno zadania wymagające od uczestników sprawności, zwinności i celności, jak i widowiskowe, wzbudzające mnóstwo emocji konkurencje pożarnicze, m.in. obsługę węża strażackiego, obsługę gaśnicy z ręczną pompą i trafienie strumieniem wody do celu oraz przelewanie wody do wiaderek na czas.
Impreza była prowadzona przez doświadczonego DJ Adamsa, który w sposób humorystyczny zachęcił uczniów do zabawy.

Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawiała się następująco:
I miejsce – ZSP nr 6 Jawiszowice
II miejsce – ZSP nr 4 Brzeszcze
III miejsce – ZSP nr 5 Brzeszcze
IV miejsce – ZSP nr 1 Przecieszyn
V miejsce – ZSP nr 2 Zasole.
VI miejsce (I w kategorii osób niepełnosprawnych) uczniowie SOSW z Oświęcimia

Wszystkie drużyny otrzymały z rąk Burmistrza Radosława Szota oraz Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej Bór Tadeusza Morończyka pamiątkowe puchary oraz piłki.

Z inicjatywy Sekretarz Gminy Magdaleny Maj, Pełnomocnika Burmistrza Brzeszcz ds. Organizacji Pozarządowych, Spartakiadzie towarzyszył gminny Festiwal Organizacji Pozarządowych.

Udział w nim wzięły następujące organizacje: Koło Gospodyń Wiejskich Folklorem Malowane Przecieszynianki z Przecieszyna, Koło Gospodyń Wiejskich Jawiszowice, Koło Gospodń Wiejskich Przecieszyn, Koło Pszczelarzy Brzeszcze, Stowarzyszenie Amazonek Brzeszcze, Towarzystwo Turystyki Rodzinnej “CYKLISTA”, Klub Sportowy “Górnik” Brzeszcze, Uczniowski Klub Sportowy Gminy Brzeszcze, LKS Jawiszowice, LKS Skidziń, Szkółka Piłkarska Brzeszcze, Fundacja Przyjaciół im. Brata Alberta.

Każda z organizacji pozarządowych przygotowała stoiska wystawiennicze i przedstawiła swoją działalność uczestnikom Spartakiady.

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj