W pierwszym tygodniu lipca w Budapeszcie odbyły się 5 Mistrzostwa Świata w Crossmintonie. Reprezentacja Polski liczyła 48 osób, w tym członkowie klubów ze Skawiny, Warszawy, Wrocławia, Mrzeżyna. W biało-czerwonych barwach grało także 10 zawodników “Speed Club Brzeszcze”, zyskując aż 5 medali! W klasyfikacji generalnej Polska uplasowała się na 2 miejscu (tuż za gospodarzami) z kompletem 18 medali.

Wkład brzeszczan w osiągnięcia reprezntacji Polski jest nieoceniony. 5 medali dla biało-czerwonych zdobyli:
– Wojciech Wilkosz – brąz deble mixty OPEN,
– Mariusz Sawicki i Beata Jagiełło – srebro deble mixty – O40,
– Mariusz Sawicki – brąz gra pojedyncza O40,
– Maciej Michalik – brąz deble juniorów U18.

Pozostali zawodnicy również dali z siebie wszystko i dzielnie walczyli w swoich kategoriach wiekowych: Sławomir Miłoń – 1/16 finału, Mariusz Kowalczyk – 1/16 finału, Sebastian Madej, Joanna Kowalczyk, Olga Grzegory, Filip Miłoń.

“Speed Club Brzeszcze” liczy ok. 30 czynnych zawodników (w tym połowa to juniorzy), treningi odbywają się w Hali Sportowej w Brzeszczach

Zawodnicy biorą udział w turniejach krajowych i międzynarodowych w Polsce i w Europie. Nastepne na celowniku są Mistrzostwa Europy, które  odbędą się w przyszłym roku w  Pardubicach (Czechy). Już w  październiku w brzeszczańskiej hali odbędzie się turniej o randze krajowej. Zapraszamy do śledzenia aktualności na profilu w portalu Facebook (Hala Sportowa w Brzeszczach)  na stronie www.ok.brzeszcze.pl/hala-sportowa .

Źródło: UG Brzeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.