Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach prowadzą postępowanie wobec 30–letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który spowodował kolizję drogową. Mężczyzna jest również podejrzany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

“We wtorek tuż po godzinie 16:05 służby ratunkowe zostały powiadomione o dachowaniu opla astry na polu ornym przy ulicy Przecznej w Jawiszowicach. Ze zgłoszenia wynikało, że na miejscu nie ma kierowcy biorącego udział w tym zdarzeniu. W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności na miejsce zdarzenia przyszedł 30-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, który oświadczył, że to on kierował pojazdem w chwili zdarzenia. Policjanci wyczuli od niego woń alkoholu, więc poddali go badaniu, które wykazało 1,4 promila alkoholu. Mężczyzna stwierdził, że alkohol w postaci 100ml wódki wypił już po zdarzeniu” – podaje policyjny komunikat.

W związku z powyższym mężczyzna został przewieziony do komisariatu Policji, gdzie w odstępach półgodzinnych poddano go trzem próbom badania stanu trzeźwości. Wyniki trafią do biegłego, który na podstawie badań określi przybliżoną godzinę spożycia alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania oraz wysoka kara grzywny.

(źr. fot. PolicjaOświęcim)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.