Brzeszczańscy policjanci trafnie wytypowali sprawcę podpalenia budki z lodami w Parku Miejskim w Brzeszczach, a następnie zebrali dowody, które umożliwiły zatrzymanie mężczyzny i postawienie mu zarzutów karnych.

Mieszkaniec Brzeszcz podejrzany jest o podpalenie lodziarni we wrześniu ubiegłego roku.

„12 września 2020 roku o godzinie 5 rano doszło do pożaru lodziarni znajdującej się przy ulicy Dworcowej w Brzeszczach. Na miejsce natychmiast ruszyli strażacy i policjanci. Strażacy ugasili pożar, natomiast policjanci zajęli się ustalaniem szczegółów zdarzenia.

Z oględzin przeprowadzonych z udziałem biegłego sądowego z zakresu pożarnictwa, wynikało, że pożar nie wybuchł samoistnie, lecz doszło do podpalenia. Potwierdziło to również nagranie z monitoringu, na którym utrwalona została postać młodego mężczyzny, który najpierw wybił szybę w budce, po czym ją podpalił.

W efekcie prowadzonych czynności funkcjonariusze natrafili na ślad wskazujący, że związek ze sprawą ma 19 – letni mieszkaniec Brzeszcz. Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został przedstawiony zarzut uszkodzenia mienia”- informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


Masz temat, którym powinni zająć się nasi dziennikarze? Napisz do nas: redakcja@infobrzeszcze.pl lub wyślij wiadomość na Facebooku: www.facebook.com/InfoBrzeszcze

15 KOMENTARZE

 1. Co wy mu chcecie zrobić. Gość zainwestował w lodziarnie. Stara buda była a on nagle zaczarował ją w nową. I to prawie bez podatków. Przynajmniej do wystroju parku będzie pasowała. 🥱

  7
  8
 2. Jesli się przyzna do winy to zaj*&#ć to ścierwo zdegenerowany odpad społeczny nienadający się do egzystencji w społeczeństwie.

  11
  9
 3. 19 latek ma na razie postawione zarzuty…. dopóki sąd go nie skarze jest niewinny. Więc radze powstrzymać się od kamieniowania obrażania itd. Jeżeli policja miała by mocne dowody to chyba szybciej mogła by go “skasować”. Dobry adwokat i chłopak niewinny lub sprawa będzie się ciągnąć w nieskończoność.

  10
  6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.