Do 7 lutego potrwa nabór do tegorocznej edycji programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska. Projekt adresowany jest do małopolskich przedsiębiorstw o innowacyjnym profilu działalności, które są na początku drogi biznesowej.

#StartUP Małopolska to bezpłatny program szkoleniowy i mentorski. Jego głównym celem jest przekazanie startującym na rynku przedsiębiorcom specjalistycznej, opartej na doświadczeniu i praktyce wiedzy, umożliwiającej dalszy rozwój i podniesienie niezbędnych umiejętności.

Bardzo istotne znaczenie dla przebiegu zajęć mają warsztaty przedakceleracyjne, podczas których analizowane są modele i strategie biznesowe przedstawiane przez firmy. Dzięki precyzyjnie przeprowadzonej analizie możliwy staje się właściwy dobór tematyki późniejszych warsztatów i mentoringu.

Dla zapewnienia optymalnej efektywności w zajęciach bierze udział nieliczna grupa osób – do każdej edycji kwalifikowanych jest najwyżej 8 firm. Uczestniczą one najpierw w sześciu zajęciach warsztatowych, a następnie trafiają pod skrzydła mentorów z wybranej dziedziny. Indywidualna praca z doradcą – mentorem trwa 10 godzin.

O dalszy pomyślny rozwój firmy dba również menadżer akceleracji, którego zadaniem jest określenie kierunku rozwoju przedsiębiorstwa.

Dopełnieniem oferty programu jest zapewnienie bezpłatnego udziału w najbardziej znaczących wydarzeniach branżowych i start-upowych. To sami uczestnicy decydują, w jakim przedsięwzięciu uczestniczą. Do chętnie wybieranych przez przedsiębiorców wydarzeń należą m.in. InfoShare, I love marketing czy I love commerce.

Do grona instytucji wspierających merytorycznie program, dołączyli liderzy polskiego i europejskiego rynku, m.in. fundusze inwestycyjne, duże przedsiębiorstwa i międzynarodowe korporacje itp. Przykładowo w ramach poprzedniej, 6. edycji programu, wśród organizacji wspierających znalazły się Grupa Azoty, Dell, Hub:raum, MedVenture.vc, Laboratorium Innowacji Banku Pekao, Krakowski Park Technologiczny.

Program akceleracyjny #StartUP Małopolska jest realizowany w ramach projektu „Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Zainteresowani uczestnictwem w obecnej edycji mogą ubiegać się o udział w programie wypełniając formularz dostępny na stronie Tutaj

(źr., fot. oświęcim.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.