Lało i wiał porywisty wiatr- burza, która przetoczyła się przez miejscowości naszej gminy, trwała około 10 minut. Efekt? Zalane domy na ulicy Polnej- to akurat nikogo już nie dziwi, oraz powalone drzewo w Jawiszowicach na ulicy Łęckiej.

Pierwsze zgłoszenia dotyczące zalanej drogi i wody wdzierającej się do kilku posesji przy ulicy Polnej w Brzeszczach, strażacy otrzymali około godziny 16:27. Na miejsce zostali zadysponowani strażacy z OSP Brzeszcze i OSP Bór- zastanawiamy się, czy Burmistrz Brzeszcz nie powinien dofinansować brzeszczańskich strażaków i stworzyć – posterunek OSP przy ulic Polnej (lato ma być deszczowe). Niby śmieszne, ale tak naprawdę to tragiczne.

Do śmiechu zapewne nie jest mieszkańcom ulicy Polnej i przyległych budynków- każdy większy opad deszczu wiąże się z podtopieniami posesji. O zainteresowanie sprawą poprosimy przewodniczącego Komisja Rozwoju, Ekologii i Szkód Górniczych Rady Miejskiej w Brzeszczach- może trzeba się przyjrzeć rozwojowi inwestycji, ekologicznemu odprowadzaniu nieczystości do osadnika i szkodach górniczych na ulicy Polnej.

Powalone drzewo na budynek gospodarczy

Kilkanaście minut po zgłoszeniu o lokalnych podtopieniach w Brzeszczach, do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu wpłynęło zgłoszenie o powalonym drzewie w Jawiszowicach przy ulic Łęckiej. Drzewo przewróciło się na budynek gospodarczy- na szczęście nikt nie został ranny. Do akcji wyruszyli strażacy z OSP Jawiszowice. Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji, poprosili o pomoc strażaków z JRG Oświęcim- na miejsce dotarły kolejne dwa zastępy z oświęcimskiej jednostki.

6 KOMENTARZE

  1. Witam.Do tych podtopień np na ul Polna i okolice bardzo przyczyniły się szkody górnicze, a SRK i TAURON są biedne jak myszy kościelne by szkody naprawić. Hulaj kombajn piekła nie ma.Będzie tylko gorzej.Ziom z Brzeszcz

    8
    5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.