Pierwsze zgłoszenie o pożarze składowiska odpadów w Brzeszczach, wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu w dniu dzisiejszym (18.05.2019r.) o godzinie 9:05.

Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp ratowniczo-gaśniczy z OSP Brzeszcze i dwa zastępy z JRG Oświęcim.

Po rozpoznaniu sytuacji i użyciu kamery termowizyjnej, strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. W akcji wykorzystano ciężki sprzęt (spychacz) znajdujący się na wyposażeniu wysypiska.

W związku z problemem w zaopatrzenie wodne, na miejsce zadysponowano dodatkowo ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze z OSP Zasole i OSP Jawiszowice.

Po kilku godzinach pożar ugaszono i strażacy powrócili do koszar.

Niestety jak to często bywa przy tego typu akcjach, po kilku godzinach doszło do ponownego rozgorzenia i powstania ogniska pożaru.

Ponownie na miejsce działań skierowano zastępy z OSP Brzeszcze, OSP Jawiszowice i JRG Oświęcim.

W chwili obecnej trwa akcja gaśnicza (18.05.2019r. g. 14:30).

Jak informują strażacy- nie ma zagrożenia dla mieszkańców i pracowników składowiska.

Miejsce na Twoją reklamę: redakcja@infobrzeszcze.pl

2 KOMENTARZE

  1. Temu trzeba dźwignąć cene za śmieci. Żeby zamontować hydranty na wysypisku bo grzyb i jego firma jest tak biedna, że jej nie stać na to. Aha i monitoring śmietniska za 1 000 000zl. Slyszal ktos cos?

    2
    3
  2. Jak to możliwe że na wysypisku jest problem z wodą? Gdzie hydranty? Jak manewry sie odbywały? Nikt tego problemu nie zauważył?

    19
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj