W czwartek (09.06.22r.) na terenie Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, odbyło się symboliczne przekazanie karetki, którą Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała od ZOZ w Oświęcimiu. W przekazaniu udział wzięli starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska, przedstawicieli dyrekcji szpitala, a także zarządu OSP Jawiszowice.

Przekazany samochód, to używany, ale w pełni sprawny i odpowiednio wyposażony Ambulans z 2013 roku. W ostatnich miesiącach karetka służyła oświęcimskim medykom do transportu pacjentów covidowych.

Poprzednia, wysłużona karetka z OSP Jawiszowice, już po likwidacji Grupy Medycznej OSP Jawiszowice została przekazana jednej z ukraińskich parafii i dalej do medyków w głąb Ukrainy.

„Trzeba dzielić się dobrem, tym bardziej że OSP w Jawiszowicach jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym i posiada zespół ratowników. Ten dar szpitala jest dowodem na to, że warto sobie pomagać nawzajem. Dzięki temu pojazdowi druhowie będą mogli wspierać różne trudne sytuacje występujące na terenie gminy Brzeszcze, jak i całego naszego powiatu. Myślę, że będzie też impulsem dla młodych druhów, by podwyższać swoje kompetencje, po to, by ratować życie drugiego człowieka” – powiedziała Teresa Jankowska, członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu.

„Jesteśmy wdzięczni samorządowcom i dyrekcji Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu za przekazany samochód. Karetka na pewno będzie wykorzystana przez naszych druhów we właściwy sposób i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w Gminie Brzeszcze i powiecie” – mówi Rafał Majdak, Prezes OSP Jawiszowice.

Ochotnicy z Jawiszowic, cały czas prowadzą zbiórkę środków na wsparcie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który ma stanowić główną siłę bojową jawiszowickich strażaków. Zbiórkę można wesprzeć klikając w link: https://zrzutka.pl/gzs624

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj