Strażacy z OSP Jawiszowice, odpowiedzieli na apel o pomoc dla Ukraińskich służb i przekazali karetkę do obwodu Wołyńskiego.

Pomimo swojego wieku, druhowie dołożyli wszelkich starań, aby pojazd był w pełni sprawny i mógł od razu zasilić szeregi ukraińskich służb oraz był pomocnym w ratowaniu zdrowia i życia obywateli którzy prowadzą heroiczną walkę o swój kraj.

Zanim auto trafiło do Jawiszowic było w posiadaniu ZOZ Oświęcim,  dzięki staraniom strażaków pojazd trafił w ich ręce i nie jednokrotnie był wykorzystywany zarówno w Gminie Brzeszcze ale też na terenie powiatu gdzie była taka potrzeba. Strażacy zabezpieczali w.w pojazdem wiele akcji charytatywnych na trenie powiatu oraz w województwie małopolskim.

– Karetka będzie służyła mieszkańcom w miejscowości Kiwerce (Obwód Wołyński). Wypełnioną pod sam dach zebranymi przez strażaków środkami medycznymi (opatrunki, leki ,kroplówki , AED , nosze płachtowe ,) w drogę wyprawił Poseł na Sejm RP Krzysztof Kozik, któremu jednocześnie serdecznie dziękujemy za ciągłe wsparcie naszej jednostki w staraniach o pozyskanie nowego samochodu gaśniczego – informuje nas Kamil Dadak, zastępca naczelnika OSP Jawiszowice.

Kiedy druhowie dotarli na miejsce, ksiądz Krzysztof Orlicki – proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kiwercach, okazał wielkie wzruszenie i uznanie za wysiłek podjęty w ramach pomocy naszym sąsiadom ze wschodu.

– Dziękujemy mieszkańcom za ogromne zaangażowanie w zbiórkę i pozyskanie potrzebnych środków medycznych dla ratowników z Ukrainy – czytamy na stronie OSP Jawiszowice.

Sprzęt medyczny do karetki został przekazany przez Zintegrowaną Służbę  Ratowniczą, Fundacje Gotowi do działania.Strażacy dziękują również druhom z Zasola, Łęk i Bielan za okazane wsparcie rzeczowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj