Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 28 – letniego mieszkańca Brzeszcz podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. W jego mieszkaniu zabezpieczono marihuanę, amfetaminę o wartości blisko 17 tysięcy złotych oraz siedem telefonów komórkowych i gotówkę.

„Na trop dealera narkotykowego policjanci wpadli w trakcie działań mających na celu zwalczanie przestępstw narkotykowych. Początkowo ustalono, iż 28 – letni mieszkaniec Brzeszcz może posiadać większe ilości środków odurzających. Aby zweryfikować te ustalenia we wtorek rano (9.06.) policjanci weszli do miejsca zamieszkania podejrzanego, gdzie podczas przeszukania w metalowym pudełku natrafili na trzy woreczki foliowe z suszem roślinnym, natomiast podczas sprawdzania plecaka należącego do mężczyzny znaleźli kolejne trzy worki, jednakże z zawartością białego proszku. Ponadto przy mężczyźnie zabezpieczono siedem telefonów komórkowych oraz pieniądze w kwocie blisko 2 tysięcy złotych” – mówi Bartosz Izdebski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany, natomiast zabezpieczone środki sprawdzone przy użyciu testerów narkotykowych. Okazało się, że susz roślinny to marihuana, biały proszek to amfetamina.   Funkcjonariusze oszacowali, że z zabezpieczonych środków o wartości blisko 17 tysięcy złotych dealer mógł sporządzić kilkaset porcji narkotyku.

„Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został przedstawiony zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.  Lista zarzutów zostanie jednak poszerzona, ponieważ policjanci ustalili, że mężczyzna trudnił się również udzielaniem narkotyków innym osobom” dodaje Bartosz Izdebski z KWP w Krakowie.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.