Do pierwszego zdarzenia drogowego, doszło w dniu 10.04.2019r. około godziny 11:38. Jak wstępnie ustalili policjanci 51 – letni mieszkaniec Oświęcimia kierując samochodem dostawczym marki Mercedes Sprinter, na ulicy Ofiar Oświęcimia podczas skrętu w lewo zderzył się z jadącą z przeciwka 40 letnią mieszkanką Gminy Brzeszcze, która kierowała samochodem marki Daewoo Matiz.

Do szpitala na badania została przewieziona kierująca matizem oraz dwie jej małoletnie pasażerki w wieku 12 lat.

Do bardziej tragicznego w skutkach wypadku doszło dzień później- również na ulicy Ofiar Oświęcimia, ale tym razem na skrzyżowaniu z ulicą Piekarską.

W dniu 11.04.2019r. około godz. 20:30 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie, wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny przez samochód osobowy. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego, Policję i Straż Pożarną.

„Jak wstępnie ustalili policjanci 31 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego kierując samochodem marki Mazda w rejonie skrzyżowania potrącił 68-letniego pieszego, który najprawdopodobniej wszedł na jezdnię wprost przed nadjeżdżający pojazd” – mówi Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Przez kilkadziesiąt minut pieszy-mieszkaniec Brzeszcz był reanimowany. Akcję reanimacyjną, wspólnie z Zespołem Ratownictwa Medycznego prowadzili strażacy z OSP Brzeszcze. Niestety, mimo wysiłku ratowników, mężczyzny nie udało się uratować.

„Na miejscu wypadku prowadzone były szczegółowe oględziny, na podstawie których policjanci oraz prokurator ustalają szczegółowe okoliczności w jakich doszło do tej tragedii drogowej” – dodaje Małgorzata Jurecka z KP Policji w Oświęcimiu.

8 KOMENTARZE

  1. Postawmy pomnik OSP Brzeszcze za to że chcieli pomóc …….no i Panie redaktorze proszę więcej pisać o BOHATERACH z Brzeszcz ……… haa

    8
    4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.