“Udało się! Deszcz lekko nas postraszył ale i tak przemierzyliśmy cały świat… Każdy chętny do wzięcia udziału w zabawie odwiedził prawie wszystkie kontynenty i zmierzył się z przeróżnymi zadaniami” – czytamy na stronie Biblioteki Głównej. 

“W Australii wprawialiśmy się w sztuce aborygeńskiej – powstały kropkowane kangury, węże, misie koala i cała masa innych zwierzaków. W Azji sprawdziliśmy umiejętność posługiwania się pałeczkami. Zobaczyliśmy na żywo przepięknie kolorowe stroje indyjskie. Trzeba też było nakarmić chińskiego smoka, co nie było takie łatwe. W Afryce poznaliśmy zambijskie zabawy dzieci – gra z kamykami zrobiła furorę! Kolejny przystanek na naszej mapie to rdzenni mieszkańcy Ameryki – wspólnie stworzyliśmy przepiękny pióropusz. Nie mogło zabraknąć piniaty, oczywiście naszej specjalnej, bibliotecznej piniaty. W wielobarwnej Europie poznaliśmy kolorowe stroje ludowe – od krakowskich, łowickich i góralskich przez tyrolskie, szkockie kilty aż do stroju flamenco” – czytamy w relacji brzeszczańskiej Biblioteki.

“Dziękujemy za wspólną zabawę – mamy nadzieję, że niedługo zobaczymy się na kolejnych spacerkach” – kończą bibliotekarze.

(źr., fot. ok.brzeszcze.pl)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.