Od ponad tygodnia trwają prace przy budowie siłowni zewnętrznej w parku przy ul. Dworcowej. Montaż urządzeń rekreacyjnych wraz z utwardzeniem terenu realizowany jest w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Rewitalizacja – wzmocnienie funkcji integracyjno – rekreacyjno – kulturowych Parku Miejskiego przy ul. Dworcowej w Brzeszczach – etap I”. Gmina Brzeszcze pozyskała na ten cel dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach nowej siłowni powstanie w sumie dziesięć stanowisk do ćwiczeń, w tym dla osób niepełnosprawnych. Cały teren zostanie utwardzony.

Koszt inwestycji wynosi ok. 97,5 tysiąca złotych, w tym ponad 62 tysiące złotych stanowi dotacja PROW 2014-2020 pozyskana za pośrednictwem LGD “Dolina Soły”.

Zakończenie zadania planowane jest na połowę 2019 roku.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

4 KOMENTARZE

  1. Najśmieszniejsze jest to że robią to parę metrów od skate parku na którym jeżdżą dzieci jak i nastolatkowie a ci co robią tą siłownie w ogóle na nich nie patrzą ino trąbią i klną szkoda gadać i tak na to pewnie nikt nie będzie przychodził . A co do skate parku jest to duża rozrywka dla wielu mieszkańców Brzeszcz mieli go powiększać parę lat temu i co ?? stawiają jakieś maszyny do ćwiczeń na które i tak nikt nie chodził , POWINNI ZROBIĆ NOWY SKATE PARK a nie jakieś maszyny pozdrawiam tyle ode mnie !!

    2
    4
    • Skate Park u nas to fajna miejscówka dla pseudo sportowców którzy piwko szczelą fajkę zapalą A może inne używki. Spacerując tam można zobaczyć ilość butelek puszek i innych śmieci.

      • A skąd pan/i wie po pierwsze ile mają lat wszyscy co jeżdżą na skate parku Połowa z nich to pełnoletni ludzie . A co do puszek to wszyscy bezdomni którzy stoją na rynku zawsze , jest to potwierdzone i nie raz sprawdzane siedzą tam w nocy jak policja ich wygania z rynku .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.