Wyborcze wróbelki ćwierkają, że do walki o fotel burmistrza Gminy Brzeszcze stanie trójka kandydatów: Cecylia Ślusarczyk, Radosław Szot, Robert Adamczyk.
Jak sądzicie, kto z tej batalii wyjdzie zwycięsko? Zapraszamy do dyskusji…

Ostateczne listy kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów, zgodnie z ordynacją wyborczą muszą zostać zgłoszone do 26 września. Wtedy dopiero poznamy oficjalną listę kandydatów na Burmistrza Gminy Brzeszcze.

208 KOMENTARZE

 1. Dbając o język polski i w wykonaniu ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim, zwłaszcza jego art 3 ust 1 pkt 2 i ust 2 czy jakiś administrator – moderator usunie wulgarny hymn wyborczy???

 2. Ważne kto zostanie burmistrzem, ponieważ z wyborem konkretnej osoby wiążą się nominacje na inne stanowiska w urzędzie i nie tylko. Jeżeli przyszły burmistrz powoła na stanowiska ( z-ca, sekretarz…) osoby niekompetentne to ja na takiego burmistrza nie oddam głosu. Miło by było gdyby kandydaci przedstawili swoją przyszłą kadrę.

   • nie chcę zgłębiać, chcę to wiedzieć od kandydata, nie chcę się domyślać, chcę znać “zaplecze kadrowe kandydata”. Nie chcę powtórki z przeszłości jak z dyrektorem OK.

  • Obecna burmistrz powołała dyrektora OK i jak się to skończyło każdy wie.
   Radni informowali, że osoba powołana nie nadaje się do tego.
   Pani burmistrz miała zdanie odrębne.
   Dopiero gdy sprawy zaczęły jej zagrażać ( brak właściwego nadzoru) zdecydowała się na odwołanie.

  • Popieram koleżankę proszę kandydatów o przedstawienie kandydatów na vicka ( może tez będzie żeluś) i na skarbnika . Przydały by się jakieś programy wraz ze sposobami ich wdrożenia

   • byłem widziałem, Gmina pięknieje, a wy chcecie programów, naprawdę jesteście żałośni. Do 27 można zgłaszać się na włodarza polecam wystawić swoją kandydaturę, zobaczy się te programy, pomysły, a za 5 lat rozliczy się wykonanie, a w między czasie hejcik wskaże czy macie ładne buty, jesteście niemedialni lub medialni, za cieńcy lub za grubi w pasie. Poważnie, wracając do tematu to ja rozumiem, że chyba wszyscy się będą przedstawiać jak minie 27 września.

 3. Tak naprawdę nie ważne kto będzie burmistrzem ale obecna niestety nie była odpowiednim naszym przedstawicielem na poziomie medialnym. Ważne jaki skład wybierzemy do rady miejskiej bo to oni podejmują decyzje i od nich zależy w gminie tak naprawdę wszystko. Jedna najważniejsza rzecz to kandydat na radnego nie powinien być związany zawodowo czyli nie powinien pracować w placówkach gminnych..szkoła, przedszkola, basen, Ops, Ośrodek kultury itd. Bo taka osoba będzie pilnował swojego stołka. Jak również osób w swojej rodzinie którzy pracują w/w jednostkach. Dobry i uczciwy radny to osoba niezależna zawodową od urzędu mająca pomysł na funkcjonowanie gminy sprawiedliwe i uczciwe dla mieszkańców. W innym razie będą ważne układy i chęć władzy w zamian za podnoszenie ręki w głosowaniach. Mieszkańcy zastanówcie się na kogo będziecie głosować.

  • Chciałabym radnych kompetentnych. Niech mają pojęcie o budżecie, gospodarce przestrzennej, inwestycjach, prawie lokalnym…. Dobrze byłoby, gdyby czytali że zrozumieniem, byli otwarci na nowe pomysły. I znali przepisy prawa!

   • Warto poczytać jakimi kwalifikacjami dysponują kandydaci.
    Niech każdy z kandydatów odpowie na pytania:

    Czy wie o ile za kadencji obecnej Pani Burmistrz wzrosło zadłużenie Gminy Brzeszcze?

    Jaka kwotę bez zaciągania kolejnych kredytów może przeznaczyć Gmina na inwestycje w 2019 roku ?

    • Skoro nikt nie odpowiedział jeszcze, to będę pierwszy.
     Zgodnie ze sprawozdaniem Rb-Z z wykonania budżetu gminy, zadłużenie w roku 2014, a więc de facto na początek kadencji wynosiło 18.323.183,22 zł. Według tego samego sprawozdania za I półrocze roku 2018, zadłużenie na dzień 30.06.2018 r. wynosi 17.226.138,00 zł. Do tej kwoty dochodzą jeszcze zaciągnięte obligacje w kwocie 29.900.000,00 zł. Na dzień dzisiejszy nie sposób określić dokładnego zadłużenia Gminy Brzeszcze i tym samym dokładnej kwoty, o jaką wzrosło zadłużenie gminy na przestrzeni lat, ponieważ nie nastąpiła jeszcze całkowita emisja obligacji komunalnych, możliwych do wyemitowania na mocy uchwały rady. Posiłkować możemy się jedynie stanem na dzień 30.06.2018 r., natomiast w tym czasie wiele mogło się zmienić. Konkrety będą możliwe do ustalenia wg stanu na dzień 30.09 i później przy rocznym sprawozdaniu z wykonania budżetu.

     Odnośnie kwoty na inwestycje w 2019 roku, to skłaniałbym się ku opcji, że inwestycje będą realizowane z pozostałych, niewyemitowanych jeszcze obligacji i dochodów własnych budżetu, bez konieczności zaciągania kolejnych kredytów. By być realistą i w pełni odpowiedzieć na Pana pytanie, trzeba znać konkretne kwoty, dlatego też w dniu dzisiejszym wystąpię do Burmistrza Brzeszcz o informację, jaką kwotę obligacji wyemitowano według stanu na dzień dzisiejszy. Wówczas będzie możliwa szczegółowa, bez wróżenia z fusów, odpowiedź na drugą część Pana pytania.

     P.S. “Niech każdy z kandydatów odpowie” brzmi troszkę jak rozkaz. Dużo uprzejmiej byłoby napisać “Proszę każdego z kandydatów, by odpowiedział”. Odrobina życzliwości w i tak już mocno podzielonym społeczeństwie nikomu nie zaszkodzi, a pozwoli łatać przepaść, która się wytworzyła między mieszkańcami! 🙂

     Pozdrawiam serdecznie,
     Dawid Szczepański
     Kandydat do Rady Miejskiej w Brzeszczach

     • Wy już jesteście w radzie i ze wszystkim jesteście na nie . Jakby któryś z was ze wspólnoty miał jaja to z pewnością bym na was zagłosował jak zrobiłem to 4 lata temu . Po czterech latach stwierdzam ze żaden z was ich nie ma wiec panie szanowny nie opowiadaj pan bajek jak to robiliście poprzednio .

     • Wspominają każdemu błędy, a sami nie widzą swoich. Zadłużenie gminy? Środki idą na inwestycje, nie na konsumpcję.
      Obiecują każdemu wszystko (stadiony, dotacje, remonty, połączenia kolejowe i inne cuda), ale zapominają policzyć, ile to kosztuje i poinformować nas, czyim kosztem zrealizują populistyczne obietnice. Żeby komuś dać, trzeba komuś odebrać

     • Żeby komuś dać niekoniecznie trzeba komuś innemu odbierać ( choć i tutaj znalazłoby się kilka instytucji/osób które na to co otrzymują nie do końca zasługują ) .Trzeba się tylko o to postarać aby mieć co dać . Faktem jest że teraz z pozyskiwaniem środków zewnętrznych jest zdecydowanie lepiej niż wcześniej aczkolwiek są też sfery gdzie pomimo iż były środki do pozyskania gmina o nie się nie starała lub też zaczęła się starać bardzo późno , niejednokrotnie w ostatniej chwili ( vide środki na remont boisk przyszkolnych ). A o dobrej komunikacji na linii władza- społeczność gminy lepiej nie wspominać bo jej po prostu nie było.

     • Panie Adamie, nie jestem radnym w tej kadencji, więc do Pana zarzutów się po prostu nie odniosę. Każdy z moich koleżanek i kolegów kandydatów, którzy są obecnie radnymi jest dorosły i nie czuję się uprawniony do występowania w roli ich rzecznika. Poza tym nie kandydowałem 4 lata temu, więc i jednocześnie nic Panu i Państwu nie obiecywałem.

      Pani Babo, w swojej wypowiedzi niejako udzieliła Pani także odpowiedzi na swoje pytania – środki są na inwestycje. Co nie zmienia jednak faktu, że obciążają budżet gminy i traktowane są jako zadłużenie. Populistyczne obietnice? Pisze Pani o stadionach, dotacjach, remontach… Czyż i takich obietnic nie było składanych 4 lata temu przez inne komitety wyborcze? Czemu swoje zarzuty adresuje Pani tylko do Wspólnoty Samorządowej? Czy obecna Burmistrz wywodzi się ze Wspólnoty? Merytorycznie odpowiem Pani w przedmiocie połączeń kolejowych, by wyprowadzić Panią z błędu. Remont linii kolejowej finansowany będzie z budżetu państwa i środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Gmina nie dołoży do niego ani złotówki. Uruchomienie połączeń kolejowych na odcinku Oświęcim – Czechowice-Dziedzice finansowane będzie z budżetów Województwa Małopolskiego i Śląskiego w ramach zadań własnych tych województw. Gmina nie dołoży do tego ani złotówki! Po stronie gminy jest tylko rewitalizacja dworca, szumnie zresztą zapowiadana przez obecnych włodarzy i wpisana przez nich do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Proponowaną przez nas inwestycją, będzie budowa parkingu Park&Ride w rejonie wału przeciwpowodziowego. Parking ten będzie zarazem parkingiem dla mieszkańców ul. Kazimierza Wielkiego, ponieważ, jak Pani dobrze wie, problem od lat istnieje i żaden z włodarzy nie potrafił go skutecznie do dzisiaj rozwiązać. Na ten cel również będziemy planować pozyskanie środków zewnętrznych, czy to z Unii Europejskiej, czy też z budżetu Województwa Małopolskiego. Gdzie więc zarzucany przez Panią populizm? Odnośnie zaś kosztów, to będą one możliwe do oszacowania dopiero w momencie posiadania kosztorysu inwestorskiego, a realizacja projektów przy posiadaniu gwarancji finansowania zewnętrznego. Nie obiecujemy gruszek na wierzbie, tylko możliwe do zrealizowania i niezbędne dla mieszkańców inwestycje.

      Pozdrawiam
      Dawid Szczepański

     • osoba z wyższym wykształceniem powinna umieć dodawać i czytać ze zrozumieniem wróżenie z fusów to zabobony, a te wszystkie zadania to wg mnie finansuje się w ramach uchwalonego przez radę budżetu, to do pierwszej wypowiedzi. Co do drugiej wypowiedzi gwarancje finansowania zewnętrznego a gwarancje środków z gminy? zagłosuje Pan za wzrostem podatków czy komuś się ujmie? Ja już słyszałem, że społeczni inspektorzy wszystkie kosztorysy potrafią zrobić i wycenić to po co czekać na jakieś fachowe opracowania? ponadto gruszki na wierzbie naprawdę rosną przy pomocy człowieka

     • Skoro rozpoczął już pan kampanie, bo jest pan kandydatem do Rady Miejskiej w Brzeszczach proszę o przedstawienie swojej osoby. Nie znam pana więc takie dane jak wiek, wykształcenie, zawód, działalność społeczna czy komitet wyborczy…., który pan reprezentuje byłyby mile widziane,

    • Wniosek o udzielenie informacji o stanie finansów, zgodnie z powyższą zapowiedzią, złożyłem w dniu dzisiejszym do Burmistrza. Zapraszam na mojego fanpage’a na Facebooku, jak tylko pojawi się odpowiedź, to ją zamieszczę.

     Dawid Szczepański

     • Raz na 4 lata jak jest kampania wyborcza warto być aktywnym.
      Ale są tacy co nawet teraz się i tym nie interesują.

  • Mamy w D… medialność czy niemedialność. Nas interesuje ktoś kto wyprowdzi gminę z zadłużenia. Dla Lemingów i górników objaśnienie: Obligacje to też dług.

  • Niestety większość mieszkańców nie zna tych powiązań, ale z tego opisu widać, że są w każdej gminnej jednostce i instytucji. Ta gmina jest tym przesiąknięta, jakieś pomysły jak możemy na to skutecznie wpłynąć ?

  • cytuję Kamprad znany był ze skromnego i oszczędnego trybu życia. W Szwajcarii mieszkał w skromnym domu, jadał na stołówce, jeździł wiekowym Volvo, latał samolotami rejsowymi, nie przeszkadzało mu to zbudować olbrzymiego przedsiębiorstwa. Polecam skromność i pracowitość, medialność jest wskazana dla osób zarabiających nią na przysłowiową kromkę chleba i jacht. Ja bym nie chciał tej funkcji za dwukrotnie większe wynagrodzenie. Dekalog zobowiązuje no ale teraz to nie jest medialne.

  • Nie wzrośnie. W ostatnim czasie PIS wprowadził uchwałę ograniczajacą – zmniejszającą wynagrodzenia wójtów/burmistrzów. Są limity których nie można przekroczyć.

   • Burmistrz Brzeszcz już teraz przekracza ustalony limit i co ??? Rada Miejska w głosowaniu jednogłośnie sprzeciwiła się obniżce uposażenia Burmistrza

 4. Czy ktoś z tu piszących zadał sobie trud i przyszedł na spotkanie zarejestrowanego komitetu wyborczego. I powiedział: ja uważam, że należy to i to zrobić i wiem jak to zrobić – chcę startować. Niestety wszyscy poukrywani są za tujami, siedzą w altankach i rzucają hasła: starzy wyjadacze, trzeba coś w tej gminie zmienić, Burmistrzyni jest zła, zastępca dobry lub zły, 75 % radnych będzie tych samych itp. Uczestniczyłem w tych posiedzeniach i na 10 propozycjach jeden mieszkaniec zgadzał się kandydować. A i tak niektórzy rezygnowali. Ktoś może powiedzieć: a mnie nikt nie zaproponował. Owszem propozycje były do ludzi, którzy cokolwiek coś zrobili (za darmo). Coś, to znaczy wyrwać chwast na chodniku, pociąć ziemniaki na prażone, rozpalić ognisko, napisać pismo do gminy np. w sprawie rowów odwadniających, pomóc zorganizować piknik, dożynki itp.
  Hasła, hasła i jeszcze raz hasła. Inwestycji w gminie jest tyle, że trudno jest przez nią przejechać – wszystko rozkopane. I hasło – trzeba coś zmienić. Wszyscy chcą więcej i więcej – apetyt rośnie. A wszystko jest na granicy możliwości, zwłaszcza wykonawczych – niektóre przetargi są unieważniane ze względu na brak ofert. W najbliżej kadencji Gminę czeka nas spore wyzwanie – droga S1 i konsekwencje zjazdu na Bórkówce.
  Tylko sport jest w rozsypce, aczkolwiek światełkiem w tunelu jest remont 5 boisk przyszkolnych.
  pozdrawiam
  malkontentów i narzekających

  • A skąd mamy wiedzieć kiedy te komitety sie zbierają ? Wszystko tutaj jest TOP SECRET. Są ludzie chętni, ale nie mają pojecia jak sie tam dostać

   • Trzeba zjechac pod ziemię, w 3 korytarz, schodami na lewo, po 300m windą do góry i jest sie w 4 komitetach:

    KWW CECYLIA ŚLUSARCZYK, ul. Kościuszki 8, 32-620 Brzeszcze. Pełnomocnik wyborczy Teresa Renata Kulka
    KWW RAZEM DLA GMINY BRZESZCZE, ul. Kusocińskiego 45a, 32-626 Jawiszowice. Pełnomocnik wyborczy Jerzy Kowalczyk.
    KWW WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ, ul. Kusocińskiego 21, 32-626 Jawiszowice. Pełnomocnik wyborczy Magdalena Maria Wiśniewska-Lisek.
    KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA GMINY BRZESZCZE, ul. Konopnickiej 17/8, 32-620 Brzeszcze. Pełnomocnik wyborczy Dawid Mariusz Szczepański.

    Teraz wystarczy wejsc przez furtkę i zapytać ale to samemu trzeba zrobić.

   • Młodzi Brzeszcze- jak młodzi. Bo z kontekstu wynika, że to jest zakres jaki jest na etykietkach w Smyku lub Empiku – 0-3 lat.
    Czy ty wiesz kto jest na twoim terenie sołtysem, przewodniczacym rady osiedlowej, kto jest w radzie sołeckiej lub osiedlowej i kto jest radnym, gdzie jest Urząd Gminy itp. Młodzi ludzie robiący zakupy w chińskim sklepie internetowym nie wiedzą co się dzieje wokół nich.
    A potem oburzenie, gdy pracodawca ma wymagania – doświadczenie zawodowe lub staż pracy. Jak można nie mieć takich wymagań jak młody człowiek zadaje takie pytania – TOP SEKRET. To nie jest film lub gra komputerowa.

  • Pójdę , zapytam i dowiem się że wszystkie miejsca na liście są już zajęte lub dostanę propozycje 7 miejsce na liście , na której pierwsze 3 miejsca zajmują starzy wyjadacze.

   • A jakie są Twoje osiągnięcia? Pozycja zawodowa? Masz popularne nazwisko? Kto będzie na Ciebie głosował? Mama i koleżanka?
    Wbrew temu, co mówisz, o sukcesie list decydują ludzie, a nie listy o sukcesie jednostek.

    • Nazywam się Majkel Dżekson, jestem Sztygarem na kopalni, mam układy w zwiazkach zawodowych, znam zdziska i ciocia mojego wujka zna Beatę. Wykształecenie mam średnie górnicze. Czy mam szanse na radnego albo nawet chciałbym na Burmiszcza.

    • Ale listy o których wspominasz tworzą cwaniaki od lat umoczone w starych układach , więc nawet dobrze znane nazwisko, mające duże poparcie wyborców usytuowane na ostatnich miejscach listy nie ma szans na to by zostać radnym. Głosy oddane na tego kandydata tak de-facto będą głosami oddanymi na starych cwaniaków zajmujących pierwsze miejsca na liście.

     • Byłem przy ustalaniu pewnej listy. Pytanie pełnomocnika jak ustalamy listę? Odpowiedź – według alfabetu i koniec tematu. Na naszym szczeblu liczy się nazwisko i jeszcze raz nazwisko. Jeżeli ktoś wychodzi z podziemia tuz przed wyborami i zaczyna szukać komitetów, burzyć się o miejsce na liście, narzekać na inwestycje, na pogodę itp. to “I’m sorry”. Ustawodawca dał takim teraz 5 lat na trwanie w letargu.

     • Według alfabetu…..hahahaha. Czyli taka pani Ślusarczyk startując zarówno na burmistrza jak i do rady na zostanie radną liczyć by nie mogła…no chyba że pozostali kandydaci mieliby nazwiska na T, U W Z, Ź, Ż ….. co za brednie

     • Każdy komitet rządzi się swoimi prawami. I osobom z zewnątrz nic do tego. Przychodząc ze swoją cenną osobą do komitetu godzisz się na ich ustalenia. Nie podoba się- zorganizuj własny komitet. Twoja piaskownica, Twoje zabawki…

 5. Pytanie do obecnej jeszcze władzy i obecnych jeszcze radnych : co tam słychać w temacie obiecywanego i głośno odtrąbionego remontu na osiedlu Paderewskiego ? Według wszelakich zapewnień miał on rozpocząć się we wrześniu 2018. Mamy już 17 września a na Paderewa cicho sza !!!
  Czyżby było jak zwykle tzn dotacja przyznana ale ze względu na opieszałość oraz brak kompetencji władzy i urzędników niestety przepadnie ???

   • Nie dziwota.
    Jak za pierwszym razem podano kwotę jaka zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację to ktoś kto umie policzyć ile to kosztuje wie że szkoda czasu na oferowanie bo kwota oferty będzie za wysoka.

    • Wykonawco, nie spekuluj zanadto i nie siej fermentu. Kwoty wprowadzane do budżetu na dane zadanie są ustalane na podstawie kosztorysów inwestorskich. To nie wróżenie z fusów albo inne fanaberie.

     • Budżet zatwierdzany jest rok przed inwestycją, kosztorys więc musi być tworzony wcześniej czyli ok 1,5 roku przed inwestycją – czy brany jest pod uwagę ten okres i możliwość wzrostu cen materiałów budowlanych, wzrost kosztów pracy itp ? A po drugie kto ten kosztorys tworzył , na jakiej podstawie i dlaczego tylko on ?? A może się pomylił w obliczeniach ?? Sprawdził to ktoś “??? Człowiek nie jest nieomylny

     • brzeszczanko kochana
      Gdyby kwota na sfinansowanie była ustalona na podstawie kosztorysu inwestorskiego sporządzonego zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów ( co jest normą przy robotach budowlanych) to nie byłoby problemu z wykonawcami.
      Ale jak jest rok wyborczy to próbuje się “tyłek szkłem utrzeć ” by powiedzieć: “Chciałam ale nie było chętnych !”

  • Bardzo bedę wdzięczny gdy podniesiesz poziom merytoryczny debaty. Może powiesz co zrobili przez kadencję radni bezradni, zwłaszcza odpowiedziani za osiedle Paderewskiego uznane za teren zdegradowany. Wiem że w smakosferze dzielnie codzienne obradowali, ale co jeszcze ?

 6. Piszecie Państwo, że Adamczyk najlepszy bo ciągnie inwestycje. Szkoda że niszczy w ten sposób własność gminy czyli komunalkę. A tam głównie pracują mieszkańcy Brzeszcz i Jawiszowic. A obiecać przed wyborami można wszystko, prawda? Nie ma szans na inwestycje które obiecuje bo żeby starać się o dofinansowanie z UE trzeba mieć również wkład własny a gmina tego nie posiada. To tylko walka o pieniądze i władzę. A Adamczyk jak wygra żonka będzie miała okazję żeby się napić… Jak na uroczystości OSP…

 7. Witam. Uważam że ważniejszy jest wybór nowej Rady Gminy, bo wiele się zmieniło w ciągu kilku lat w “Przekroju”mieszkańców nasze gminy. Nie wszyscy pracują na kopalni jak to było dawniej. Tymczasem dalej “RZĄDZI i DZIELI” lobby górnicze. Trzeba to zmienić.Jeśli chodzi o kandydata na burmistrza , to nie chcę takiego ,który boi się kamery TV (obecna burmistrz). POZDRO ZIOM BRZESZCZ

  • Zgadzam się. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, niech sięgnie do ustawy o samorządzie gminnym i będzie wiedział, co może burmistrz, a na co zgodę musi wyrazić Rada (vide- zapisy w budżecie). W Radzie trzeba nam zmian. Konstruktywnych, racjonalnych, rzeczowych – nawet argumentów przeciw burmistrzowi, ale rzeczowych! Poczytajcie protokoły z posiedzeń obecnej Rady. Wstyd i żenada. “Nie znam się, ale się wypowiem” – to jest motto 🙁 Adamczyk na burmistrza, w Radzie “duch młodości” i będzie dobrze 🙂

  • Czyli wolisz uśmiechnietych celebrytów i medialne wydmuszki. Burmistrz ma gospodarnie rzadzić, a nie szczeerzyć klawiaturę do kamery.

   • Burmistrz to władza wykonawcza, a rada ustawodawcza. Burmistrz przygotowuje pomysły i budżet to ich realizacje, ale to rada musi zatwierdzić- albo się zgodzi (i burmistrz może robić co zaplanował), albo rada się nie zgodzi i nie ma co realizować.
    Burmistrz ma rządzić- owszem. Ale rozmawiać z mediami też musi umieć. Czy to nie podstawowy zarzut wobec obecnej burmistrz – że nie umie z mediami rozmawiać, nie pokazuje się na spotkaniach z mieszkańcami itp?

    • I chyba jedyny, bo inne zarzuty to bzdety. Czyli Cecylia be, bo mediów nie lubi, chociaż dobrze rządzi, a reszta sfory cacy, bo ładni, chociaż nieudolni. Strach się bać.

     • Burmistrz musi zarządzać a nie rządzić. Rządzić to sobie może na swoim prywatnym podwórku. A dobre zarządzanie to sztuka znalezienia efektywnego i pożytecznego dla mieszkańców kompromisu a nie dyktat i jednowładztwo

 8. Pan Szot to bardzo dobry kandydat na Burmistrza Brzeszcz jest młody ambitny i przede wszystkim nie anty społeczny jak Ślusarczykowa. Adamczyk to jest bajko pisarz który obiecuje a nic nie realizuje.

  • Młodych i ambitnych jest w gminie wielu, ale to nie oznacza, że mają się od razu pchać na fotel burmistrza. Argument żaden. Szot nie będzie dobrym burmistrzem.

    • 5letnia kadencja to nie miejsce na “sprawdzanie” czy ktoś się nadaje, czy nie.
     Uważam, że zmiany zapoczątkowane przez tandem Ślusarczyk-Adamczyk to dobry kierunek. Ślusarczyk ma niestety minusy, które wyszły podczas obecnej kadencji. Jestem zdania, że Adamczyk dobrze wykorzysta nadchodzące lata i nasza gmina tylko na tym skorzysta. Widać, że zaczął się ruch w inwestycjach. Tematy dotychczas odsuwane na boczny tor wracają na listę priorytetów. Obawiam się, ze nowa osoba, a już szczególnie z opcji przeciwnej, tylko dla pokazania “stare było złe” zmieni ten dobry obecny trend i niestety będą to straty nie do odrobienia.

     • Wracają bo są wybory.
      Zadłużenie jest bliskie granicy, raczej nie ma szans na wielkie i obiecane inwestycje.
      Nadchodząca kadencja będzie polegała głównie na spłacie zaciągniętych zobowiązań.
      Oczywiście naobiecywać można tylko ekonomia nie za bardzo puszcza.
      A stare było i jest złe. Tylko czas kampanii wyborczej powoduje że chcą słuchać.
      Nie wolno dać się nabrać jak 4 lata temu.

 9. Tauron szoruje na dnie na giełdzie a prezes Tauronu W. zajmuje sie wyborami. Pis chce na siłe wystawić kandydata na burmistrza – a kto to? Duża niespodzianka – podwładny z Taurona, mieszkaniec Jawiszowic.

   • Komitet PiS jest komitetem ogólnopolskim, który rejestrował się w celu zgłaszania list kandydatów na terenie całego kraju, w związku z czym nie rejestrował się już u komisarza wyborczego. Zarejestrowano 4 komitety na terenie gminy Brzeszcze, natomiast kandydatów zgłaszać mogą wszystkie komitety, które w postanowieniu komisarza wyborczego określony mają zasięg do zgłaszania list kandydatów na terenie województwa małopolskiego, jak i komitety ogólnopolskie, jak PiS czy Koalicja Obywatelska. Osobiście obstawiam jednak, że w gminie Brzeszcze zarejestrowanych zostanie 5 list kandydatów, co potencjalnie może skutkować aż pięcioma kandydatami na burmistrza.

 10. Proszę pana w zupełności nie rozumiem zarzutów, które przedstawił Pan w tym komentarzu. Drogi które zostały wspomniane były w fatalnym stanie wręcz się rozsypywały, a mimo tego niektóre osoby rozpędzały się na nich nawet do 70km/h. Co było bardzo niebezpieczne zważając na szkołę znajdującą się w pobliżu. Nie uważam, że pan Adamczyk zrobił to dla bezpieczeństwa własnych dzieci, gdyż są one już na tyle duże i odpowiedzialne, że potrafią iść w zdłuż drogi… Po za tym nie rozumiem uwagi odnośnie auta, gdyż jest to prywatna sprawa Pana Adamczyka nawet, gdyby jeździł lamborghini. Sam zapracował na samochód, którym jeździ przecież pieniądze nie rosną na drzewach…

  • Zgadza się, sam zapracował, nie o to mi chodzi. Ale przepisy drogowe obowiązują wszystkich, bez wyjątku. Odprowadzam wnuki do przedszkola, miałem epizod z panem Adamczykiem na przejściu dla pieszych. Nie dość, że prawie nas rozjechał to jeszcze zwyzywał (miałem więc sposobność zaobserwować “ego” PANA BURMISTRZA i czymże jest szary mieszkaniec w obliczu władzy). Ale jak tak ważna persona spieszy się na tak ważne spotkania, to cóż – cel uświęca środki…

   • Może był zmęczony i wkurzony po pracy ? Nigdy tego nie miałeś? To zazdroszcze pracy !!! Mnie to żona nie chce oglądać i słuchac jak zly przychodze i vice versa !!!

 11. Ptaszki ćwierkają że będzie kandydat z PIS-u 😊 no może być ciekawie. Mim9 wszystko obstawiam że Adamczyk wygra I turze. Jednak gdyby doszło do II to będzie ADAMCZYK – SZOT . Moim kandydatem jest Adamczyk i na niego stawiam.

   • Ale cóż, gruby Filip, z poparciem Beaty został prezesem Tauronu – wydobycie. Bez żadnego doświadczenia w zarządzaniu tak dużym przedsiębiorstwem. Na kopalni Brzeszcze miałem go (nie)przyjemność obserwować. Mało ważne stanowisko kierownika ds jakości – czysta fikcja literacka. była dobra pensja i czas na rozmowy filozoficzne i politykę. Tak dbał o interesy społeczeństwa. Ostatecznie tylko o swoje zadbał. Polityka (nawet ta w naszej wsi) w moim odczuciu, służy wyłącznie prywatnym interesom. Stanowiska, wątpliwe przetargi, rodzina w gminnych przedsiębiorstwach. Chciałbym wierzyć, że obecni kandydaci są uczciwi i rzetelni, ale jak widzę ustawianie najbliższej rodziny wice-burmistrza w Agencji Komunalnej podległej Gminie (kompetencje?) to tracę wiarę … Patrzyć na ręce, obserwować i rozliczać.
    PS. Pani Szczera, ja nie jestem pewien tego kandydata, którego Pani popiera. Rośnie nam drugi Filip (i w tym kontekście pisałem o jego żyłce do interesów). A u mnie narasta odruch wymiotny. Prywata, prywata i jeszcze raz prywata…
    Jest okazja przyjrzeć się kandydatom, którzy powinni nam służyć. Uważam, że po to jest to forum, aby o nich dyskutować. I rozważyć za i przeciw.

    • Wychodzi więc na to że dobrego kandydata nie ma !!! Cytuje za forumowiczem Realnie rzecz ujmując ” Wygra Ślusarczyk – będzie bez zmian – zaściankowy oportunizm, brak empatii i kompetencji, niechęć do wszystkich którzy nie` podzielają jej zdania . Wygra Szot – będzie sterowany przez starych wyjadaczy ze Wspólnoty Samorządowej czyli będzie powrót do lat 2005-2013, wygra Adamczyk – ….. naobiecuje jak zwykle , a potem stwierdzi że on nic nie może bo rada jest przeciwna, bo brak funduszy, bo….. itp, itd. “

     • Starych wyjadaczy we Wspólnocie Samorządowej już na szczęście nie ma i nie będzie. A Szot? Wybija się na niezależność, a i charakter ma taki, że prędzej rozgoni towarzystwo wzajemnej adoracji niż da sobą sterować. Nie jestem wyborcą WS, ale doceniam, że wyciągnęli wnioski z przeszłości. Kontrowersyjnych kandydatów w tym roku już nie będzie, a mam też nadzieję, że wygrają ludzie młodzi, z pomysłem na gminę! Dwóm młodym z WS kibicuję szczególnie, a jednej przykutej do stołka radnej szczególnie współczuję, kiedy młoda krew ją wygryzie 😀

     • Wyborco, wyobrażasz sobie gminne lub powiatowe listy Wspólnoty Samorządowej bez pani Jankowskiej, Danuty Socha, radnych Czopka, Drobnego czy Urody?
      Stara gwardia czuwa! A że pojawią się jakieś ozdoby w kolorze p. Dawida, Radka czy innych kwiatków – cóż, trzeba się poświęcać dla wygranej.

 12. Coś jednak zrobił Robert. Wyremontował sobie drogę, postawił co 200 m spowalniacz, żeby jego dzieci miały przed domem bezpiecznie. Żeby tylko po sąsiednich drogach nie jeździł z prędkością 100 km/h, tak żeby człowiek nie musiał do rowu skakać na widok jego superb-skodziny….
  Zapewne Panie Adamczyk czytasz te teksty. Nie jesteś pempkiem świata, a twoje wybujałe ego jest żenujące. Naprawdę wielcy tego świata mają trochę skromności – te jej nie masz. A przecież Ty wiesz, że Tatuś i Mamusia załatwili i pieniążki i posadę. Stanowisko burmistrza to jest misja, a nie łatwe 12 tys na miesiąc. Gmina to wszyscy mieszkańcy, nie prywatny folwark…

  • Sąsiad chyba zazdrości🤔Weź się chłopie do pracy na rzecz samorządu. Pokaż co potrafisz.. Łatwo się wszystkich krytykuje, samemu nic nie robiąc. Osobiście poznałam pana Adamczyka i jednego jestem pewna! Za pępek świata się nie uważa i empatii ma więcej w sobie niż nie jeden z nas.
   Ale to tylko moje obserwacje a niestety takich mamy mieszkańców, że choćby człowiek stanął na głowie, to i tak będzie źle!!!

   • Znam Roberta od kołyski. Wiedziałem, że do czegoś dojdzie, bo rzeczywiście ma w sobie to “coś”. Spryt, umiejętność załatwiania interesów jest u niego umiejętnością naturalną, to fakt. Ale sposób w jaki wycyckał Cecylię nie świadczy dobrze o poziomie etyki. Myślę, że stanowisko burmistrza potraktuje jako trampolinę do prawdziwej władzy. Poczekaj Pani Szczera kilka lat….
    PS. Nie umniejszam jego kompetencji technicznych i żyłki do interesów, Gmina może mieć z niego sporo korzyści, ale ambicje ma chłop większe niż Brzeszcze.
    PS.2. nie zazdroszczę, z całą pewnością

    • Pisze PAN zupełnie coś innego niż w pierwszym komentarzu. Początkowo zarzuca Mu, że ma” wybujałe ego i nie ma skromności” po czym przyznaje PAN smykałkę do robienia interesów. Pracowitością i ambicją znalazł się w miejscu, którym dzisiaj jest. I niech się spełnią Pana słowa. Niech się pnie w górę, czego Mu szczerze życzę!
     P. S i nie sądzę żeby wynagrodzenie za ciężką i niejednokrotnie niedocenianą pracę przychodziły tak łatwo, jak PAN pisze…

  • Tak jak napisał Realnie rzecz ujmując na zmiany nie ma szans. Może na fotelu burmistrza Adamczyk lub Szot zastąpią Ślusarczykową ale rada w 75% pozostanie bez zmian. Starzy wyjadacze typu AKH, DS, MC, SD, SP, KB, AF, JS, RF, ZK, JU, MC, JK, WS, MG będą na czołowych miejscach list swoich komitetów wyborczych w swoich okręgach. Niestety

 13. A jakie osiągnięcia na rzecz gminy czy działania miała przed objęciem stanowiska Pani Ślusarczyk i jej podopieczny pan Adamczyk? Dodatkowo nawet po objęciu przez nich stanowisk nie mieli żadnych wielkich osiągnięć. Pan Szot ma chociaż jakieś kompetencje. Praca w biurze Beaty Szydło i radzie przez wiele lat daje bardzo dużo! Szot najlepszy!

  • Jakie kompetencje ma Szot – niespełniony prawnik, polityk, radny .
   Przez okres kiedy był w radzie raz zabrał głos…….
   Jak się przedstawiał na początku kadencji …

 14. Cytat:
  “Wyborcze wróbelki ćwierkają, że do walki o fotel burmistrza Gminy Brzeszcze stanie trójka kandydatów: Cecylia Ślusarczyk, Radosław Szot, Robert Adamczyk.
  Jak sądzicie, kto z tej batalii wyjdzie zwycięsko? ”
  Wg mojej oceny ten który uzyska najwięcej głosów mieszkańców w rozstrzygającym głosowaniu.
  Paradoksalnie największe szanse ma Szot.

 15. Kto by nie wygrał z tych co kandydują nic się w naszej gminie na lepsze nie zmieni. Wygra Ślusarczyk – będzie bez zmian – zaściankowy oportunizm, brak empatii i kompetencji, niechęć do wszystkich którzy nie` podzielają jej zdania . Wygra Szot – będzie sterowany przez starych wyjadaczy ze Wspólnoty Samorządowej czyli będzie powrót do lat 2005-2013, wygra Adamczyk – ….. naobiecuje jak zwykle , a potem stwierdzi że on nic nie może bo rada jest przeciwna, bo brak funduszy, bo….. itp, itd.
  Dodatkowo gdy dowiaduję się o kandydatach na radnych Rady Miejskiej i ich miejscach na listach wyborczych wszystkich 4 komitetów wyborczych już wiem że w co najmniej 75 % skład obecnej rady nie ulegnie zmianie. Możemy liczyć na co najwyżej 5 nowych radnych z 21 których wybierzemy. Czyli nic się nie zmieni. Starzy cwaniacy i wyjadacze pozostaną przy korycie.

  • Prorok jakiś??? Kandydatów rejestrować można do 16.09 a Ty już wiesz, kto wejdzie do rady… A będzie w tym roku zima łagodna, czy ostra bo nie wiem czy cieple buty kupić??? 😎

   • Ogarnij się i pomyśl. Nie ma już okręgów jednomandatowych, więc to czy Twój kandydat na radnego zostanie radnym nie zależy od tego czy zdobędzie najwiecej głosów a od tego ile procent głosów w Twoim okręgu zdobedzie komitet wyborczy z ktorego Twój kandydat startuje oraz od miejsca na liście na którym ów kandydat został wystawiony przez tek komitet wyborczy. Wiadomą rzeczą jest że na pierwszych miejscach usadowią się najwieksze cwaniaki , którzy już od lat są radnymi. To proste jak budowa cepa i wcale nie trzeba być prorokiem. Wystarczy troszeczke zainteresować się “polityką” , obserwować poczynania tych cwaniaków, słuchać ich wypowiedzi i wnioski nasuwają się same.

 16. Witam. Osobiście oczekuję na Burmistrza który wyegzekwuje od kopalni naprawę szkód górniczych. bo teraz traktuje się kopalnię jak świątynię. Kopalnia demoluję starą część miasta. Kopalnia to już nie żywicielka, a niszczycielka. Burmistrzem może być nawet “Chytra baba z Radomia”, a Brzeszczami i tak już wiele lat rządzi Beata, Zdzisiek i Pan Stanisław ze ZZ kopalni. POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ

 17. Z Cecylią się nie da rozmawiać i nic załatwić.
  Jeżeli Adamczyk chociaż w połowie zrobi to co mówi (remont hali, stadion, basen) to już warto na niego zagłosować. Patrząc co się dzieje w tej gminie (przykład nowego “ronda”) to już bardziej kasy się nie da zmarnować. Grunt, żeby kasa posza na dokończenie remontów dróg i sport, bo to ostatnie co się dzieje w tej gminie i są ludzie którzy serio chcą coś robić w tym temacie tylko nie ma kasy…

  • Rzeczywiście “z Cecylią nic się nie da załatwić”. Pilnuje budżetu i przestrzegania prawa. W naszym interesie.
   Czy dla całej gminy ważniejsze są sukcesy w piłce nożnej drużyny składającej się z obcych najemników, czy budowa kanalizacji- to kwestia priorytetów. Osobiście nie oglądam piłki nożnej, wolę kolarstwo.

   • Dla mieszkańców całej gminy ważniejsze są czyste , schludne i funkcjonalne obiekty sportowe zarządzane i utrzymywane przez gminę – w tym np ścieżki rowerowe, boiska szkolne z bezpieczną nawierzchnią, jeden porządny stadion posiadający 400 m bieżnię lekkoatletyczną, boiska ze sztuczną i naturalną nawierzchnią , korty tenisowe , teren na którym mogłyby się odbywać koncerty muzyczne i inne imprezy kulturalno – rozrywkowe, funkcjonalna hala sportowa gdzie dzieci mogłyby uprawiać siatkówkę, koszykówkę , piłkę ręczną itp. Tego potrzebujemy. Kanalizacja też jest ważna ale środki pozyskiwane na kanalizację pochodzą z innych funduszy niż środki które można pozyskać na budowę nowych bądź też remont już istniejących obiektów sportowych. O te środki trzeba się jednak postarać. Ministerstwo Sportu prowadzi wiele programów dofinansowujących budowę bądź remont obiektów sportowych, niestety włodarze naszej gminy nigdy o nie nie występowali.

    • Nie trzeba być fanem sportu żeby przyznać Ci rację! Wystarczą chęci i odrobinę starań by zapewnić gminie i jedno i drugie. Nikt nie oczekuje cudów w ciągu jednego roku, ale zgadzam się z Tobą. Należy wiedzieć gdzie pozyskać odpowiednie środki by zadowolić mieszkańców. Ale żeby tego dokonać, przede wszystkim mieszkańców trzeba słuchać!

     • A jaka jest prawda ? Że w końcu tuż przed wyborami ogłoszono sukces otrzymania dotacji na remont 5 boisk szkolnych ??? A co robiono z tym dotychczas ??? I co z resztą , co ze stadionem, halą sportową. Poczytaj plan zagospodarowania przestrzennego i dowiedz się co ile środków obecna jeszcze władza planuje przeznaczyć na to

    • Eee, nie plan zagospodarowania przestrzennego, tylko
     Wieloletnią Prognozę Finansową! Wyobraź sobie, że czytam i wiem, że chleb ważniejszy od ciastek, boiska przy szkołach ważniejsze od stadionu choćby najbardziej zasłużonego klubu położonego niestety na uboczu gminy. Potrzebujemy inwestycji na osiedlach, tam, gdzie żyją ludzie, a nie na terenach objętych szkodami górniczymi. Zamiast remontować halę – upiora może lepiej byłoby wybudować coś na Oś. Paderewskiego?

     • Żeby wybudować coś tam gdzie żyją ludzie trzeba być właścicielem terenu. A tam gdzie żyją ludzie tego terenu wolnego pod taką inwestycję jak stadion , czy hala albo jest za mało albo gmina nie jest jego właścicielem. Koło się zamyka

 18. Jak czytam niektóre wpisy to mi się niedobrze robi. Pani Burmistrz powinna iść na emeryturę przecież są młodzi. Chciałaby do końca życia żądzić? Bez jaj. A Szot o czy Wy w ogole piszecie przecież ten chłop startuje do wszystkiego. To już o nim źle świadczy. Ja zagłosuję na Pana Robert.

  • Rządzić chcesz, a z ortografią jesteś na bakier. Naucz się języka polskiego. Pouczać innych, krytykować łatwo. Aż strach pomyśleć, że tacy “mędrcy” mogą nami rządzić. Wolę jednak przewidywalną i sprawdzoną Celinę. Wiem, czego się spodziewać.

 19. Beatka ma doświadczenie w posadach stołkowych i rozdawaniu kasy to może teraz sie sprawdzi.Po co do Brukseli ma się pchć ? do Brzeszcze bliżej.

 20. Do Lui – przecież to Adamczyk ciągnął inwestycje a nie P. Burmistrz. To Ty nie masz pojęcia o czym gadasz. Więc ja uważam że Brzeszcze potrzebują takiego burmistrza. Pozostali kandydaci to żenada.

 21. Moim zdaniem dla Ślusarczyk to wstyd, że tak słabo staramy się o fundusze UE. Warto przypomnieć, że ona skończyła studia z pozyskiwania funduszy unijnych, a w ogóle tego nie pokazuje! Wstyd! A Adamczyk to po prostu jej marionetka w gminie.

  • Bzdury piszesz sołtysie. Mieszkam w Jawiszowicach. Tylu inwestycji, co w mijającej kadencji, jeszcze u nas nie było. I większość za unijną forsę.
   Ślusarczyk się sprawdza!

 22. Miśku drogi. Napisałeś: Nie da się naprawić błędy poprzedniej burmistrz w ciągu 4 lat. Pan Adamczyk był zastępcą, więc sam go pogrążasz.Masz kłopoty z logicznym myśleniem ?

 23. Do Anonima – To będzie jajecznica. Nie musicie się tak produkować i tak sPanie Adamczyk wygra. Więc dajcie spokój przecież słyszę co ludzie mówią. Darujcie sobie.

 24. Do Lui . Słuchaj nie wiem czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Głupoty napisałeś. Nie da się naprawić błędy poprzedniej burmistrz w ciągu 4 lat. A te inwestycje które są zrobione to mało? Weź się ogarnij i nie pisz Farmazonów. Ja jako wyborca mogę ocenić kandydató. Cecylia brak ematii Radosław cwaniak . ADAMCZYK NAJLEPSZY oddam głos właśnie na niego.

  • Trzeba zacząć od wyrzucenia z gminy nieudolnych urzędników, takich, co to posty piszą zamiast pracować. Adamczyk tego nie zrobi. Podlega mu edukacja i co robi z bałaganem? Zamiata pod dywan.

 25. Jak czytam wpisy na temat Pana Adamczyka to mi się przypominają Alternatywy 4.
  Nad wszystkim czuwa gospodarz domu/ Nie da on krzywdy zrobić nikomu /Zawsze pomoże o każdej porze /O, mój Boże!
  A tymczasem stadion i hala w ruinie , szumnie nazwany Park wiecznie czekający na rewitalizacje (boć tam nie ma kanalizacji), Złodziejstwo w OK, Zdegradowane Osiedle Paderewskiego, Brak komunikacji miejskiej i kolejowej, Fundusze unijne be, Stan bezpieczeństwa to dno, bo straży miejskiej niet , kumoterstwo i klany rodzinne w UG i Agencji komunalnej…..

  • Nie z partii tylko z komitetu wyborczego. W naszej gminie nie istnieją/nie funkcjonują struktury partyjne. Cwaniaki i starzy wyjadacze chcący ubiegać się o stołek radnego raz na 4 lata budzą się i tworzą komitety wyborcze strickte pod wybory, a po wyborach z racji zapisów w ustawie komitet ten jest rozwiązywany. To są z reguły leniwce lub cwaniaki i żaden z nich nie jest w stanie skutecznie zarządzać jakąkolwiek strukturą partyjną

 26. Być może jeszcze wyskoczy jakiś kandydat; w końcu na co czeka PIS?
  Ale spośród obecnie zgłoszonych oddam głos na Roberta Adamczyka.
  Argumenty:
  – prowadził przez lata skutecznie własną firmę, więc nie jest typem urzędniczyny i nie kandyduje dla kasy, bo więcej by miał, gdy wrócił do biznesu,
  – przez cztery lata to on prowadził inwestycje w gminie, a nie pani Ślusarczyk i bądźmy szczerzy, że widać je wszędzie,
  – jako wiceburmistrz niemal cały swój czas (nawet i po pracy, bo tak to faktycznie na tym stanowisku wygląda, ciągle telefony i sprawy do załatwienia) przeznaczał na rozwiązywanie różnych temat, więc zarzut, że radny Szot wie lepiej co dzieje się w gminie jest niepoważny,
  – jest bezpośredni w rozmowie, nie kluczy i nie udaje, mówi co myśli, co może niektórych urazić (tych, co wolą gładkie i bezsensowne gadulstwo).

  • Przecież to złodziej, który wykorzystuje samochody urzędu do prywatnych wycieczek po Polsce i wzywa osp jawiszowice jak pomoc drogową. Powninien za to siedzieć a wy go chwalicie.

   • Za to co napisałeś możesz być pozwany w trybie wyborczym. Sugeruję słowa “złodziej” używać po zastanowieniu…To tak ku przestrodze.

   • Samochód służbowy? Gdzie i kiedy? Ta plastikowa Dacia -rzekome terenowe cudo – stoi co weekend na parkingu komunalki. Jakieś inne auta w urzędzie mają?

 27. Do Kamila Tak był w radzie szkoda tylko ze w swojej kadencji nic nie wniósł . Jest słabym kandydatem niestety . Wieść gminna niesie ze burmistrzem oczekiwanym jest Adamczyk . Zróbcie debatę. He he Adamczyk polknie Twojego kandydata. Bo co on humanista może powiedzieć o inwestycjach?

   • Drogi wyremontowane nawet po dwa razy, na jednym odcinku, bo mamy tylee pieniędzy w gminie, że po co remonotwać pojedynczo? :p Moim zdaniem to prawe ładnych setek tysięcy zostało utopione Kanalizacja to jeszcze długo nie będzie skończona, a umówmy się, że gdyby nie to że wybory się zbliżały, to nie byłaby nawet ruszona 😉

    • Widzisz debilu zanim dasz komentarz zasiegnij glebiej tematu deoga byla drugi raz remontowana bo byla reklamacja ale do takich matolow jak ty argu.enty nie docieraja bo widzisz czubek wlasnego nosa i nic wiecej uslyszales cos ale noe do konca i siejesz ferment pajacu jak masz cos do powiedzenia to konkretnie i rzetelnie jal nie masz pojecia to zamilcz

    • Kanalizacja “pod wybory” robiona? Hahhahahhahah! O przyznan dofinansowaniu do kanalizacji już w 2016 roku pisali (połowa kadencji!) czyli projekty, podzielenia budowlane i przygotowanie było wcześniej.

    • Ale pleciesz, daleko Ci do merytorycznej dyskusji. Nie bo nie, Radek najlepszy. W czym, co osiągnął, co zbudował, gdzie jego sukcesy organizacyjne, struktury itp?

   • Co się tyczy termomodernizacji , to odsyłam do artykułu : Cytat “Dotacja pochodzić będzie z Programu Operacyjnego PL04 „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii” w ramach Norweskiego Mechanizm Finansowego EOG 2009-2014 (tzw. „fundusze norweskie”). Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 3.378.958zł, w tym dotacja do kwoty 2.478.458zł. Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2015-2016. Zakres zadania obejmuje między innymi: docieplenie stropodachów oraz ścian w celu zmniejszenia ich przenikalności, wymiana oświetlenia, montaż instalacji fotowoltaicznych, modernizacja systemu ogrzewczego, wymiana okien i drzwi, montaż systemu zarządzania energią.” ………. więć to nie zasługa włodarzy 🙂

   • I dług powyżej 20 mln złotych. Na kredyt to i poprzednia burmistrz potrafiła żyć !!! Po wtóre dopiero po paru latach okaże się czy inwestycje termomodernizacji budynków publicznych przyniosły spodziewane efekty . Żeby się czasem za dwa , trzy lata nie okazało że nie stać gminy na serwis i utrzymanie zamontowanych paneli oraz pozostałych urządzeń. Inwestycje mają wpływ na rozwój gminy pod warunkiem że są to inwestycje przemyślane od początku do końca. My niestety większość inwestycji wykonujemy na kolanie : bo kończy się okres pozyskiwania środków zewnętrznych, bo zbliżają się wybory i trzeba coś zrobić, bo w danym rejonie mieszka radny, radna itp., itd. Gdy czytam program zagospodarowania przestrzennego który został opublikowany jak się nie mylę w 2016 roku i widzę jakie środki włodarze chcą przeznaczyć na niektóre planowany “inwestycje” to śmiać mi się chce.

 28. Kamil wyboca co ty piszesz nie masz chłopie pojęcia !!!!!! Szorty nie ms pojęcia O samorządzie. Zresztą nawet ludzie z jego otocznia mówią że to cwaniak i egoista czyli powtórka z Cyli .

 29. Julia A jakie doświadczenie ma Szot w samorządzie? Mam nadzieję ze to żart 😕i to wcale nie śmieszny bo chodzi o gminę. Oddam głos na najlepszego kandydata czyli .: ADAMCZYK !!!!!!!!!

 30. Cecylia już swoje pokazała, a Adamczyk tylko jej w tym wszystkim przytakiwał. Oboje są siebie warci.. Adamczyk nie ma żadnego doświadczenia poza “służeniem” u Cecylii

 31. Szot to najlepszy kandydat moim zdaniem. Gość ma łeb na karku, a do tego naprawdę sporę doświadczenie w pracy z samorządem. Oddam głos na niego!

 32. Zgadza się – 4 lata temu kandydował z Kukiz 15. Liczyliśmy że rozwinie ruch Kukiz 15 w Brzeszczach, ale widocznie bał się konkurencji. Nie dla Waniek-Wstaniek !

  • 4 lata temu kandydował tak jak i teraz ze Wspólnoty Samorządowej 9 mówimy o wyborach samorządowych które odbyły się w 2014 roku) . Z listy Kukiz15 startował w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Nie mylcie ludzie pojęć !!!

 33. Pani Ślusarczyk brak empatii dla ludzi. Natomiast Szot to też nie wiadomo co ….. Oddam głos na Adamczyka. Potrafi z ludźmi gadać I inwestycje ciągnął. Nie o czym gadać tylko ADAMCZYK 😊

  • Tak tak gadać i obiecać. Fakt nie ma lepszego. Do tej pory miał się za kim kryć. Zawsze mógł powiedzieć, że on chciał ale szefowa …
   Zrobić ? Raczej dzielić skórę na niedźwiedziu.
   Podobno już stanowiska podzielił. Justynka co masz obiecane ?

 34. Jeśli potwierdzą się te kandydatury, to nie widzę innej osoby na stanowisku burmistrza jak Robert Adamczyk. Ślusarczykowa ma gdzieś mieszkańców, Szot pcha się do władzy zmieniając tylko barwy… Ten ostatni pociągnie chociaż inwestycje i porozmawiać z nim można jak”człowiek z człowiekiem”.

 35. Ja uważam że tylko Pan Adamczyk jest najlepszym kandydatem . Młody, ambitny, merytorycznie przygotowany. Ja oddam głos na niego. Zgadzam się z koalicją wyborczą Pan Szot to odgrzewane kotlety.

 36. Szot? To on jeszcze żyje?? Takie polityczne zmartwychwstanie co 4 lata… 🙄 Nie będzie dobrym burmistrzem ktoś, kto nie angażuje się w życie gminy przez całą kadencję, a jedynie wyskakuje tuż przed wyborami. Co pan Szot robił przez ostatnie 4lata?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.