Trzykrotnie na terenie powiatu oświęcimskiego interweniowały przez weekend śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W sobotę ok godziny 21:30 służby ratunkowe z powiatu oświęcimskiego, otrzymały informację o lądowaniu śmigłowca LPR Ratownik 4 na gminnym lądowisku w Brzeszczach. Do zabezpieczenia lądowiska zadysponowano strażaków z OSP Brzeszcze i JRG Oświęcim.

Śmigłowiec zabierał na swój pokład poszkodowanego mieszkańca z sąsiedniej Góry, dlatego na miejsce przyjechali również strażacy z OSP Góra oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z województwa śląskiego, który przekazał pacjenta załodze LPR.

W nocy z 10 na 11 kwietnia o godzinie 22.30 służby ratunkowe interweniowały w związku z wypadkiem drogowym do którego doszło w Malcu na ulicy Kościelnej.

W niedzielę o godzinie 13:20 w Brzeszczach na ulicy Paderewskiego lądował śmigłowiec LPR Ratownik 4. Miejsce lądowania zabezpieczali strażacy z OSP Brzeszcze i OSP Jawiszowice. Załoga LPR przetransportowała poszkodowanego  mieszkańca Brzeszcz do szpitala w Oświęcimiu.

(źr., fot. oswiecim112.pl, lpr.com.pl)

11 KOMENTARZE

  1. Panie redaktorze, proszę się w końcu nauczyć że w Gminie Brzeszcze nie ma ulicy Paderewskiego tylko osiedle Paderewskiego i leży w Jawiszowicach

    5
    4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.