W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

“Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu – do 11 kwietnia br. włącznie” – podaje Ministerstwo Środowiska.

Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu

“W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom” – czytamy w komunikacie resortu.

(źr., fot. lasy.gov.pl)

10 KOMENTARZE

 1. Ta sytuacja to tylko wielki socjologiczny eksperyment, czy jesteśmy zrezygnować wolności na rzecz pseudo bezpieczeństwa. Niestety dzieła Szulkina i Orwella stały sie prorocze.

 2. W sezonie na grype ilu ludzi zachorowalo i nie bylo zadnych ograniczen, jakby nie bylo innych chorob, a ludzie umierali tylko na jakas korone, dzis jade w las, zawsze go lubialem

  5
  2
 3. Na kopalni zapier…ać gdzie setki ludzi jeden na drugim… ale do lasu nie wolno !!!!…. pod lidlem kolejka jak ch..j i bynajmniej nie co 2 m jeden od drugiego policja przejechała i nic… Ale w lesie idąc sam na pewno się przypier… Porażka. Rozumie kwarantanna ograniczenia ale gdzie zdrowy rozsądek. Ten kto nie zadba sam o siebie nie dba o innych i tyle

  7
  1
 4. Dziwne..to normalny bezbronny obywatel nie może iść na spacer do lasu a mordercy zwierząt ze sztucerami mogą???? To co będą strzelać do koronovirusa?? pytanie czy śrutem czy może nabojem na dzika..
  Chory Pisowski kraj .

  12
  1
 5. A okolice stawów na na Na Zieleńcach to Las czy nie Las , bo nie wiem czy mi mandatu nie przypierdolicie,
  albo jeszcze rozstrzelacie ? Chory Kraj, Do Obozów pracy można chodzić, do Niemieckich Lidli i Szajslandów tak, ale do pustego lasu to Halt ! Kogo tam zarażę -dzika, kornika drukarza albo gajowego Maruchę ?

  6
  4
 6. Najlepiej ludzi pozamykac. To teraz wrzyscy wyjda na ulice. Tak to chociaz na spacerze w lesie mozna bylo odpoczac. Te zakazy to wynyslaja ci co maja wlasne ogrodki. A ludzie w blokch maja sie kisić. Epidemia to ściema

  5
  6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.