Początkiem kwietnia w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu protokolarnie przekazano plac budowy celem realizacji inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1869K ul. Siedliska w Brzeszczach w km 1+182 do km 2+742″. Inwestorem robót jest zarządca drogi, czyli Powiat Oświęcimski. Gmina Brzeszcze w połowie pokryje koszta inwestycji. 

“Przebudowa drogi prowadzona będzie na odcinku długości ok. 1560 m, od skrzyżowania z drogą wojewódzką ul. Ofiar Oświęcimia do skrzyżowania z ulica Szybową. Zakres inwestycji obejmuje:  m.in. budowę odcinków nowej konstrukcji jezdni, wykonanie nowej nawierzchni, budowę jednostronnego chodnika od skrzyżowania z drogą wojewódzką do skrzyżowania z ul. Piekarską (900 m), budowę 8 miejsc postojowych, wykonanie kanalizacji deszczowej, przebudowę poboczy, remont zjazdów oraz przepustów pod zjazdami wraz z remontem rowu przydrożnego. Ponadto droga zyska nowe krawężniki oraz ciek przykrawężnikowy. W ramach umowy zawartej przez Powiat Oświęcimski z RPWiK Tychy SA zostanie wykonana przebudowa odcinków sieci wodociągowej” – czytamy na stronie Urzędu Gminy.

Całkowity koszt zadania to ok. 4,3 mln złotych.

Roboty mają potrwać w sumie 250 dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.