Dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Skidziniu dzień 30 czerwca 2018r. był dniem szczególnym, na trwałe zapisał się w historii miejscowych strażaków ochotników. Tego dnia strażacka społeczność świętowała jubileusz 70-lecia OSP oraz nadania nowego sztandaru. W uroczystości uczestniczyła m.in. radna a zarazem członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Ewa Pawlusiak.

– Z okazji jubileuszu 70-lecia działania Waszej jednostki składam Wam Drodzy Przyjaciele wyrazy najgłębszego uznania i szacunku. Dziękuję za empatię i wrażliwość na los drugiego człowieka, za służbę i poświęcenie w walce z ludzkim nieszczęściem, za każdą interwencję która niesie nadzieje i pomoc. Życzę Wam wszelkiej osobistej pomyślności, satysfakcji z wykonywanych obowiązków a przede wszystkim spokojnej i bezpiecznej pracy. Słowa podziękowań kieruje również do Waszych najbliższych za ich obecność, wsparcie i wyrozumiałość w trudnych dla Was chwilach – mówiła podczas uroczystości Ewa Pawlusiak.

Na placu uroczystości zgromadziły się pododdziały. Dowódcą uroczystości był dh Piotr Bertolin. Kompanią reprezentacyjną OSP Skidziń i pododdziałem złożonym z pocztów sztandarowych zaproszonych jednostek OSP dowodził dh Dariusz Lukasek. Gościnnie wystąpiła również strażacka Amatorska Orkiestra Dęta z Głębowic pod batutą kapelmistrza Adama Sali.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Państwowej Straży Pożarnej, władz samorządowych, kościelnych, delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych oraz mieszkańcy gminy Brzeszcze i okolicy.

Wydarzenie rozpoczęto mszą święta polową przy remizie, gdzie nastąpiło poświęcenie sztandaru. W części oficjalnej w imieniu Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie nowy sztandar wraz z aktem nadania dla OSP wręczył dh Jerzy Obstarczyk – prezes Zarządu Oddziału Powiatowego. Sztandar ufundowała społeczność lokalna. Dokonano również wręczenia medali oraz statutowych odznak za wysługę lat. Szczególnym gościem podczas wydarzenia był niespełna 93-letni Eugeniusz Łysek, jedyny żyjący druh, założyciel miejscowej OSP. W ramach uznania i wdzięczności otrzymał od Zarządu OSP Skidziń okolicznościowy dyplom.

Powiat Oświęcimski wspiera Ochotnicze Straże Pożarne działające na terenie powiatu, tylko w tej kadencji przeznaczył na doposażenie strażnic blisko 0,5 mln złotych.

Fot. Jacek Krawczyk- Fotografia Ratownicza Jacek Krawczyk

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

1 KOMENTARZ

  1. Oprócz 2 osp z naszej gminy reszta w wiekszosci to zbieranina koneserów trunków, szczególnie starców. Z obserwacji wynika, że budżet takich osp planuje sie na okres od festynu do festynu 😎

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.