Od 30 marca do 2 kwietnia  policjanci realizując działania prewencyjne ‘Wielkanoc 2018’, w sposób szczególny będą dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ład i porządek publiczny na terenie  miast i wsi powiatu oświęcimskiego.  

“W ubiegłym roku na drogach powiatu oświęcimskiego pomimo wzmożonego ruchu było bezpiecznie. W okresie Świąt Wielkanocnych doszło do jednego wypadku drogowego, w którym ranny został kierowca. Ponadto policjanci wykonywali czynności przy 10 zgłoszonych kolizjach drogowych” – czytamy w komunikacie oświęcimskiej Komendy.

W trakcie tegorocznych działań policjanci baczną uwagę zwrócą na kierowców, którzy w rażący sposób łamią przepisy drogowe, w tym przede wszystkim: nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Będą również zwracać uwagę na pieszych poruszających się po zmroku bez elementów odblaskowych, a ponadto
sprawdzać będą, czy kierowcy pojazdów ciężarowych z masą całkowitą powyżej 12 ton, stosują się do ograniczeń wprowadzonych w okresie świątecznym.

Odrębne zadania zostały wyznaczone dla policjantów pionu prewencji. Podczas patroli w wyznaczonych rejonach służbowych będą przeciwdziałać  przestępstwom i wykroczeniom,  interweniować  w przypadku ujawnienia zakłócenia ładu i porządku publicznego, a także niezwłocznie reagować na zgłoszenia mieszkańców.

“Przypominamy również, że bezpieczeństwo zależy nie tylko od działań policjantów, ale również od zachowania wszystkich mieszkańców. Dołóżmy więc wszelkich starań, aby Święta Wielkanocne były spędzone bezpiecznie, czego mieszkańcom powiatu oświęcimskiego życzą policjanci i pracownicy Policji” – apeluje asp. sztab. Małgorzata Jurecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.