Fundacja im. Brata Alberta wraz z rodzicami “Kochającymi bezgranicznie” poczynili pierwsze kroki w sprawie budowy domu dla niepełnosprawnych.

Placówka, która ma powstać w Jawiszowicach, zapewni opiekę i rehabilitację osobom z niepełnosprawnościami, w szczególności dorosłym i młodzieży po 25 roku życia, dla której publiczne formy wsparcia dziennego kończą się właśnie z chwilą ukończenia tego wieku. Podczas charytatywnego pikniku, objętego patronatem Burmistrza Brzeszcz, który odbył się 14 sierpnia na boisku LKS, udało się zebrać blisko 29 tysięcy.

Budowa domu dla dzieci z niepełnosprawnościami w Jawiszowicach jest priorytetem rodziców  dzieci z wieloraką niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, których obowiązek szkolny kończy się z chwilą osiągnięcia 25-go roku życia.

Niestety nie ma żadnej ustawy, przepisu, który pozwoliłby na kontynuację i podtrzymanie wypracowanych efektów rehabilitacji w różnych placówkach terapeutycznych. Żadne ośrodki i instytucje nie są w stanie im pomóc, gdyż nie przewidziano żadnej formy wsparcia dla dzieci z tak dużym obciążeniem zdrowotnym – podkreślają rodzice działający w ramach grupy “Kochający Bezgranicznie”- Jesteśmy w posiadaniu działki, a teraz czeka nas ciężka praca, aby taki ośrodek mógł powstać oraz poszukiwanie wielkich serc Darczyńców, którzy będą mogli nas wesprzeć finansowo w budowie domu dla dzieci z niepełnosprawnością w Jawiszowicach.

Dodatkowo rodzice podejmują wszelkie inicjatywy, które mogą przyspieszyć budowę ośrodka – prowadzone są zbiórki, licytacje i pikniki.
W sobotę 14 sierpnia na boisku LKS w Jawiszowicach odbył sie piknik charytatywny, w organizację którego włączył się Ośrodek Kultury w Brzeszczach. Wydarzenie zostało objęte patronatem Burmistrza Brzeszcz Radosława Szota.
Podczas pikniku orgnizatorzy – Fudacja im. Brata Alberta oraz Rodzice “Kochający Bezgranicznie” – zapewnili mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Były dmuchańce, przejazd kolejką beskidzką, malowanie twarzy, rekreacyjne zabawy z nagrodami, prowadzone przez animatorów.
Od godz. 14:00 trwały koncerty i pokazy, w tym m.in.: Zespół muzyczny GLORIA DEI, Bartosz Słatyński , Piotr Świąder-Kruszyński, Maja Lepianka, Tribu Chustotance, Zespół Regionalny Jawiszowianki, Iskierki i Iskierkowa Familia, Agnieszka Grzywa, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Wilamowice”, Mariusz Tyran, występy – Millenium Akademia Tańca i Fitness
 , Avocado Fit&Dance i pokazy – ratownictwo medyczne, pokaz strażacki OSP Jawiszowice. Wieczór zakończył się zabawa taneczną. Liczne licytacje prowadzone podczas pikniku zaowocowały zebraniem kwoty 28.920, 93 zł! Poniżej krótka fotorelacja z tego wydarzenia.
Zbiórka środków finansowych prowadzona jest przez Fundację im. Brata Alberta w portalu Tutaj

(źr., fot. Brzeszcze.pl)

8 KOMENTARZE

  1. Dom dla niepełnosprawnych? Kto tam będzie się tymi osobami zajmować? Przy dzisiejszej władzy strzelam, że będą to księża także pyk darmowe molestowanie gwarantowane

    5
    12
  2. Spokojnie spokojnie.Morawiecki i jego przydupasy przy akompaniamencie ich pojebanych wyborców zgodzili się na przyjęcie 3000 Afgańczyków i wybudowanie im kwater za friko , Ty Polaku możesz zdechnąć nie doczekając się podstawowej opieki medycznej.

    13
    11

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.