Dzięki wyróżnieniu w V edycji konkursu “Małopolska Wieś 2021” Sołectwo Wilczkowice otrzymało środki w wysokości 10.000 zł z przeznaczeniem na realizację zadania na swoim terenie.

Decyzją sołtysa i rady sołeckiej otrzymana dotacja wsparła wykonanie boiska do siatkówki plażowej. Było to zadanie, wskazane do realizacji przez mieszkańców w ramach Funduszu Sołeckiego wsi Wilczkowice w 2021 roku.

W odbiorze zmodernizowanego boiska wziął udział Burmistrz Radosław Szot oraz sołtys Wilczkowic Zbigniew Stawowy, a także zaproszona Członkini Zarządu Województwa Małopolskiego Iwona Gibas.

Zakres robót dotyczył boiska o wymiarach ok. 8 m x 16 m boiska i obejmował wykonanie separacji warstwy drenażu od warstwy użytkowej (piasku), wykonanie obrzeży, wykonanie ogrodzenia z siatki, usadowienie gniazd pod słupki, zakup piasku na boisko do siatkówki plażowej (łącznie ok. 150 ton) oraz wykonanie tablicy informacyjnej.

Całkowity koszt zadania wyniósł 30.940,75 zł, w tym środki Województwa Małopolskiego w wysokości 10.000 zł. Ze środków dotacji opłacono koszty zakupu piasku (80 ton) oraz wykonania tablicy informacyjnej.

“Należy podkreślić, że mieszkańcy aktywnie włączyli się w realizację zadania – prace przygotowawcze (usunięcie starych słupków, wykonanie odwodnienia) wykonane zostało samodzielnie i na koszt mieszkańców sołectwa” – podaje strona Urzędu Gminy.

(źr., fot. brzeszcze.pl)

1 KOMENTARZ

 1. “Decyzją sołtysa i rady sołeckiej otrzymana dotacja wsparła wykonanie boiska do siatkówki plażowej.”
  To jak to jest, że jak sołectwo ma przydzielone 300 zł to musi być Zebranie Wiejskie, które zatwierdza tzw. podział tej kwoty a jak trzeba zużytkować 10000 zł z konkursu to wystarczy Sołtys i Rada Sołecka. I teraz są tzw konsultacje nowych statutów sołectw gdzie np. w obowiązującym statucie jest zapis:
  Do kompetencji zebrania wiejskiego należy:

  2) podejmowanie uchwał w sprawach:
  d) sposobu wydatkowania środków finansowych sołectwa,
  To po co są te konsultacje jak obowiązujące statuty nie są przestrzegane?

  6
  1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.