Na czerwcowej Sesji Rady Miejskiej w Brzeszczach, radni tworzący koalicję rządzącą w Gminie Brzeszcze, złożyli projekt uchwały w sprawie przyjęcia planu priorytetowych inwestycji drogowych na drogach powiatowych przebiegających przez teren naszej gminy. Projekt obejmował lata 2020-2025.

Podczas sesji, na której procedowana była uchwała głos zabrał najmłodszy z radnych – Pan Dawid Szczepański. Radny Szczepański, sugerował Przewodniczącemu Rady Miejskiej Panu Zbigniewowi Kolasie i radnym z koalicji rządzącej, że procedowana uchwała jest niezgodna z obowiązującym prawem i stanowi „bubel prawny”. W trakcie obrad RM na sali obecny był również przedstawiciel kancelarii prawnej, która obsługuję Urząd Gminy. Na nic jednak były prośby i apele radnego Szczepańskiego. Uchwała została przyjęta.

Za przyjęciem uchwały głosowało 12 radnych:

Adamczyk Robert, Czopek Halina, Gancarczyk Marek, Kolasa Zbigniew, Korczyk Łukasz, Miłkowska Izabela, Sikorski Marcin, Ślusarczyk Cecylia, Uroda Bartosz, Wawro Jacek, Wójcik Zofia i Aleksander Zontek.

Przeciwnych przyjęciu uchwały było dwóch radnych:

Socha Danuta i Szczepański Dawid

Wstrzymało się od głosu dwóch radnych:

Boroń Mirosław i Drobny Sławomir

Brak głosu:

Andruszko Grzegorz, Foks Ryszard, Moś Helena, Pastuszka Stanisław

Nieobecni podczas głosowania:

Czopek Marek

1 sierpnia, Wojewoda Małopolski jako organ nadzoru, unieważnił uchwałę w całości wskazując na niezgodność uchwały Rady Miejskiej w Brzeszczach Nr VIII/90/2019 z dnia 26 czerwca 2019r. z obowiązującym prawem.

PISMO WOJEWODY:

 

33 KOMENTARZE

 1. Klm to nie miały być Gumisio- Jagody nie chłopie. Tylko leśne dodają urody. Dalej pieprzysz smutki. Szkoda ,że nie chcesz się przekonać , że jagodami leśnymi można smutki i żale pokonać. Ha,ha

  1
  1
 2. Do Klm . Puknij się porządnie w główkę. Człowiecze w jakim Ty świecie żyjesz. Ta droga powinna już dawno iść. Ale niektóre lobby powodują , że może być problem z jej powstaniem. A jeszcze jedno jak chcesz być zawsze młody jak nasz burmistrz to jedz jagody. Powodzenia!!!

  9
  10
  • Kolasa to ty? a może napisał to sam burmistrz przypadkiem wybrany, bo rywal strzelił sobie w stopę?
   Drogi nie chodzą – to tak sarkastycznie, na marginesie. Wcześniej o tej drodze nikt nie mówił a teraz jest jakaś śmieszna akcja, która nawet nie ma prawnego podłoża. Droga jest zupełnie niepotrzebna a Wy dajecie sobą pomiatać i prać mózg. Jeżeli na osiedlu masz korki to gwarantuję Ci, że korki będą tam zawsze bo są światła i beznadziejne rondo. Z tym, że nie można tego też nazwać korkiem a bardziej chwilowym przeciążeniem ruchu – to jest zupełnie normalne w godzinach szczytu (który śmiesznie brzmi – osiedle i godziny szczytu:))
   Planowana przez tych amatorów droga jest zniszczeniem terenów zielonych, wyburzeniem domów kilku rodzin, wycinką lasów, odcięciem brzeszcz od stawów – najpiękniejszej części tego brzydkiego miasta.
   Most w Harmężach jest zamknięty bo nie ma pieniędzy na naprawę? Teraz przez las jeździ kilkaset samochodów dziennie bo nie mają innej alternatywy. Tego Kolasa bez matury i burmistrz/ przypadek nie widzą?

   18
   4
    • Zmaleje ze względu na S1. Po wybudowaniu S1 jeżeli ktoś będzie przejeżdżał tranzytem przez Brzeszcze to wybierze S1. Jeżeli jednak celem będzie punkt w Brzeszczach a trasa podróżnego zacznie się w Oświęcimiu lub z drugiej strony Brzeszcz to jednak pojedzie przez Brzeszcze bo to logiczne.
     Ale nikt przy zdrowych zmysłach jadący z poza Oświęcimia nie ominie S1 żeby jechać ‘brzeszczańską obwodnicą’ wiedząc, że musi przejechać przez Rajsko i miasto wiecznych korków z najgłupszymi rozwiązaniami drogowymi: Oświęcim

     Ps
     w Oświęcimiu gdzieś przeczytali lub usłyszeli, że rondo zawsze udrażnia skrzyżowania i pobudowali bezmyślnie ronda czym zablokowali ruch w mieście.

     11
     3
 3. Buahahahaha – cóż za specjaliści 😛 Żenada i wstyd. Biorą się za coś i nawet nie wiedzą, że nie mają uprawnień :):):) Burmistrz i doradcy od siedmiu boleści – po takiej wtopie poddajcie się i zrezygnujcie. Wstyd i hańba

  ps
  Panie Dawidzie – Panu gratuluję i dziękuję.

  18
  8
 4. Pytanie do władz Brzeszcz: jaki jest cel budowy drogi? Albo zapytam wprost bo do inteligentnych raczej nie należą: po co ta droga?
  Pytanie do mieszkańców: Kto jest za odwołaniem burmistrza? Zbieramy podpisy i pozbądźmy się tego dzieciaka, który chce zniszczyć najpiękniejsze zielone tereny w Brzeszczach pod pretekstem zupełnie niepotrzebnej drogi. Jeżeli jest on przeciwko mieszkańcom to nie może być burmistrzem!

  24
  20
 5. Witam. W 2013 uchwalono uchwałę ws wariantu drogi ekspresowej S1. zaczynała się od słów ” Zgodnie z interesem Kompani Węglowej..”. O mieszkańcach ani słowa. Można to odczytać “Zgodnie z interesem PiS i Związkowców kopalnianych”. Widać że mają wprawę w pisaniu uchwał o drogach ekspresowych i powiatowych .POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ

  11
  4
 6. Ja pinkolę, to ma być artykuł? Dziennikarzu, czy kim jesteś autorze, nie przyszło Ci do głowy, że Twoją rolą nie jest wklejanie pism, tylko ich przeczytanie że zrozumieniem i przełożenie na prosty język – o co chodzi, dlaczego uchwała jest bublem, jakie są argumenty wojewody, a jakie radnych…

  18
  9
  • Oczywiście, mylisz się. Dziennikarstwo to dostarczanie informacji na dany temat, ale niekoniecznie ich komentowanie czy interpretowanie. Chcesz żeby mówiono ci co masz myśleć to sięgnij po wyborczą czy tam inną gazetę polską. Poza tym zamieszczenie przez autora źródła to plus.

   10
   11
   • Owszem, źródło to plus. Ale z treści artykułu nic nie wynika, żeby dowiedzieć się dlaczego wojewoda unieważnił uchwałę, trzeba studiować 4 strony uzasadnienia… widać, “dziennikarzowi” się nowe chciało…

    13
    4
    • I jeszcze jedno. Akurat ten portal specjalizuje się w tym, żeby mówić ludziom co mają myśleć. Po prostu rzetelne napisanie tego artykułu wymagałoby wysiłku intektualnego, na który widać nie stać autora. Pod przykrywką “podaję źródło” znajduje się: “chcesz wiedzieć o co chodzi, to sobie poczytaj, ja wymiękam”. Smutne.

     13
     4
     • Jeżeli twierdzisz, że portal specjalizuje się w takich działaniach to po co domagasz się od nich referowania tego tematu skoro i tak cię to nie usatysfakcjonuje. Mimo tego czy autorowi się chciało czy nie, warto podjąć wysiłek intelektualny i jednak przeczytać te cztery strony uzasadnienia.

      6
      10
  • Dziennikarstwo to trudny i wymagający zawód. Potrzeba wiedzy, doświadczenia i bezstronności. A o to trudno, dziś mało kto potrafi takim być. Przykładów dobrych prawie nie ma, wręcz jest odwrotnie. Patrząc z takiej perspektywy na tym portalu nie jest najgorzej, choć sympatie redaktorów zazwyczaj są jednak czytelne. Ale cieszmy się tym co mamy. Inaczej w tym obszarze byłaby w Brzeszczach pustynia 🙂

   10
   2
 7. jak czytamy na pierwszej stronie tych dokumentów to Radny Rady Gminy doniósł do Wojewody, tak? czyli jak dobrze rozómiem, gdyby nie było tego donosu, to ustawa by przeszła?

  6
  17
  • Osobiście byłabym zwolenniczką stwierdzenia że podzielił się swoimi wątpliwościami. Jak dobrze przeczytałeś ze zrozumieniem to w piśmie jest też tekst że “Wojewoda realizuje je w całości we własnym zakresie, niezależnie od tego, czy i od kogo wpłynął do niego wniosek o unieważnienie określonej uchwały organu gminy”. Więc niestety ale UCHWAŁA (ustawy uchwala sejm) tak czy siak by nie przeszła. Oglądałam fragmenty sesji. Pan Dawid konkretnie i z opanowaniem dzielił się wątpliwościami, a pan przewodniczący po chamsku próbował mu zamknąć usta po czym nie pozwolił dojść mu do głosu i rozpoczął głosowanie… A nawet adwokat powiedział że nie opiniował tej uchwały. Wstyd panie Kolasa i inni koalicjanci bo można było to zrobić tak żeby miało to ręce i nogi. A tak wyszedł z tego klops. Pan Dawid mocno zapunktował a buta i arogancja pana przewodniczącego kiedyś nam wszystkim odbiją się czkawką.

   33
   1
   • Oglądałem każdą sesję tej kadencji i z bólem serca stwierdzam, że przygotowanych do każdej sesji jest tylko kilku radnych: Korczyk, Szczepański, Pastuszka, Foks i Wawro. Reszta sprawia wrażenie, że siedzi tam za karę. Szanowni radni, za grzanie stołków bierzecie co miesiąc grubą kasę z naszych podatków, skoro nie chce się wam nawet przeczytać tego co wam wysyłają? Bo nie chce mi się wierzyć, że materiały na sesję dostajecie chwilę przed… A Przewodniczącemu polecam jakieś korepetycje z polonistą, bo czasami ciężko słuchać. Ale skoro to był najlepszy kandydat z koalicji na tą funkcję, to ja nie mam więcej pytań 😀

    38
    5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.