W sobotę 19 grudnia wojewoda małopolski Łukasz Kmita przekazał na ręce burmistrza Radosława Szota symboliczny czek, potwierdzających przyznanie dofinansowania dla Gminy Brzeszcze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

1,89 miliona dotacji umożliwi realizację dwóch zadań: “Budowa drogi pożarowej do budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzeszczach” oraz “Przebudowa dróg ul. Prusa oraz ul. Królowej Jadwigi w Brzeszczach.

Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego poprzez Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wspiera inwestycje, które mają charakter strategiczny dla Mieszkańców Małopolski. Cieszę się, że przyznane środki zostaną wykorzystane na tak ważne dla lokalnej społeczności inwestycje.

Rząd na czele z Premierem wspiera wszystkie samorządy, niezależnie od preferencji politycznych. Jest to przykład odpowiedzialnej polityki, dzięki której Małopolanom będzie się żyło lepiej. Jestem przekonany, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych będzie istotnym elementem w tych ciężkich czasach, wspierającym rozwój gospodarczy także w przyszłym roku – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita podczas uroczystości, w której uczestniczyli także posłowie na Sejm RP Rafał Bochenek i Krzysztof Kozik.

(źr.,fot. brzeszcze.pl)

 

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.