“Jeszcze w grudnio niepewny był los pierwszej drużyny Górnika Brzeszcze. Z powodu pandemii wycofało się paru naszych partnerów i w kasie klubu zabrakło pieniędzy na przygotowanie i start drużyny seniorskiej w rundzie wiosennej. Po spotkaniu Zarządu Klubu z Radą Drużyny ustalono, że dajemy sobie miesiąc na decyzję i działanie, a do rozmów, co robimy dalej,  wracamy po świętach. Był to okres pełen stresu i pracy” – czytamy w relacji zamieszczonej na stronie Górnika Brzeszcze.

“Trudno było utrzymać tajemnicę, ale udało się i z radością możemy przekazać, że kibice KS Górnik Brzeszcze i miasto Brzeszcze nadal będzie miało swoją I drużynę. Bibice nadal będą mogli oglądać mecze naszego zespołu i cieszyć się ich grą. Górnik Brzeszcze nie zniknie ze sportowej mapy Małopolski, przynajmniej w tym roku” – obiecuje Zarząd klubu.
 4 stycznia 2021 została podpisana roczna umowa partnerska pomiędzy firmą Nowak-Mosty, a stowarzyszeniem KS Górnik Brzeszcze. Dzięki wspaciu tej spółki klub może śmiało startować do zmagań wiosennej rundy.
“Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować Prezesowi Zarządu Spółki ‘Nowak-
Mosty’, Panu Władysławowi Nowakowi oraz Wiceprezesowi Zarządu Spółki panu Adamowi Adamczykowi, za okazane zaufanie. To dla nas wielka sprawa i jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Ze swej strony możemy obiecać, że dołożymy wszelkich starań, by wraz z Waszym wsparciem i naszą pracą przyszedł także wynik sportowy” – napisał Zarząd KSG.
“Prosimy także innych potencjalnych partnerów i lokalnych przedsiębiorców o wsparcie naszych działań. Potrzeby są duże, a nasze możliwości ograniczone. Dlatego też zwracamy się do tych, którzy się wahają, do tych do których jeszcze nie dotarliśmy… Może przykład spółki Nowak-Mosty przekona Was, że warto na nas postawić i wesprzeć naszą działalność” – kończą działacze Górnika.

44 KOMENTARZE

 1. Brawo. KSG. Taraz musimy tylko ściągnąć kilku zawodników. Awansować. Poprawić obiekt. Ściągnąć więcej sponsorów i awnsy murowane. Najlepiej trzecia liga.

  2
  7
 2. Bardzo prosimy wszystkich sympatyków KSG Brzeszcze od powstrzymania się od udostępniania nieprawdziwych i nie sprawdzonych informacji na temat naszego klubu – wszystko to nam szkodzi. Wszelkie informacje prawdziwe będą na bieżąco podawane na naszym profilu FB. Tylko tam będą wiarygodne informacje. Prosimy, jeżeli zależy Wam, by projekt KS Górnik Brzeszcze przetrwał, przestańcie produkować nieprawdziwe informacje. Oczywiście nie mamy wpływu na informacje jakie tu się pojawiają, ale … wszystkie inne, sensacyjne, traktujemy jako hejt! Chcecie rzetelnej informacji zwróćcie się do Nas na FB.

  6
  1
 3. Pozyjemy zobaczymy jak to w lksie bedzie wygladac. Bo slyszalem ze kasa sie konczy…. Zeby tylko nikogo do Brzeszcz nie wzieli. Niech sie tam plawia w swoich sukcesach.

  1
  4
 4. To dobra wiadoość… ale czy na hurrraaa optymizm. Nie wiemy jaka ta umowa jest jak długo jakie wsparcie itd. ale może dzięki niej inne firmy się podłączą. Często tak bywa że w kręgu biznesu znajomi namawiają swoich. Oby tak było

 5. Sponsor sponsorem, ale lepiej brać przykład zarządzania klubem od rywali zza miedzy. Kiedyś na LKSie była łąka a teraz? Górnik od 15 lat to już ruina. A każdy się przygląda jak to wszystko upada… wstyd. Nie mówiąc już o “stadionie”

  7
  8
  • A teraz są dwie łąki. Dziwnym.trafem na obiektach LKS-u za gminne pieniądze utworzono boisko wielofunkcyjne i za takie same pieniądze odremontowano budynek – kiedy Gmina zainwestuje w stadion Górnika bo jak na razie poza oświetleniem boiska (lądowiska dla LPR) nie zrobiła nic A i to jeszcze zpieprzyła- dwukolorowe oświetlenie boiska…. Może Włodarze Gminy trochę przejdą na oczy bo to ostatni gwizdek dla nich….

   6
   7
   • Boisko wielofunkcyjne nie powstało na obiektach LKS tylko na obiektach gminy. Poza tym powstało przy szkole podstawowej tak samo jak inne takie obiekty w naszej gminie. Gdzie tutaj dziwny traf? Przestań wypisywać głupoty bo tylko ośmieszasz się swoją ignorancją.
    To nie jest ostatni gwizdek dla włodarzy gminy. To jest ostatni gwizdek dla Górnika Brzeszcze. Ważne żebyś był tego świadomy.

    9
    7
    • Anonim Ty czytasz czasami to co piszesz ?” Boisko wielofunkcyjna powstało na terenie gminy a nie LKS-u”. A stadion KS Górnik Brzeszcze czyim jest terenem? Jak myślisz?.
     A po wtóre boisko wielofunkcyjne powstało na terenie gminy bo LKS ( podobnie jak i Górnik ) nie ma swojego terenu.

     5
     5
     • Owszem, czytam. Twoje wpisy też czytam. I co, nie mam racji? Mylę się? Boiska wielofunkcyjne budowane były w sąsiedztwie szkół gminnych (w zamyśle autorów programu – do korzystania przez młodzież szkolną) a twierdzenie @Ja. jakoby gmina dziwnym trafem wybudowała je dla LKSu jest po prostu nieprawdziwe. Górnik Brzeszcze ze swoimi drużynami przecież może z tego boiska korzystać na równych prawach z LKS Jawiszowice i LKS Przecieszyn i z każdym innym mieszkańcem gminy. Z tego co się orientuję (może kiepsko) teren, na którym gospodaruje Górnik Brzeszcze nie sąsiaduje z żadną szkołą, to też boisko tam nie powstało.

      5
      5
     • Sorry Pragmatyk. Może ty po prostu nie wiesz, że – jak to @Ja. napisał “obiekty LKSu” – graniczą ze szkołą podstawową w Jawiszowicach a “boisko LKS” było i jest wykorzystywane od lat jako boisko szkolne. Może stąd wzięło się to przekonanie, że gmina zbudowała sztuczne boisko dla klubu.

      4
      3
  • Piknik jak są pieniądze to i chętni do zarządzania się znajdą . Przypomnij sobie jak ŁKS był zarządzany jeszcze np w 2013 roku gdy pieniędzy nie było. Dopowiem tylko że Górnik w tym czasie ( pomimo że pieniędzy też nie było ) awansował do okręgówki i po jesiennej rundzie zajmował 2 miejsce w tabeli. To był 2013 rok.

   4
   4
    • A po wiośnie 2015 byli na ostatnim miejscu z 10pkt straty do przedostatniego. Wiesz co, Pragmatyk? Pod artykułem >Co dalej z Górnikiem Brzeszcze?< napisałem, że wynik sportowy po jesieni jest obiecujący i że szkoda by było. W odpowiedzi zacząłeś moralizować, że zarządzanie to nie tylko wyniki, ale ogrom pracy na niwie społecznej a tak w ogóle to orka na ugorze. To w końcu jak to jest? Decydują te wyniki sportowe o zarządzaniu czy nie? Jakbym był złośliwy to bym zapytał czy czytasz czasami to co piszesz.

     4
     3
     • Tak bo zarządzanie klubem to ogrom pracy o której ktoś taki jak Ty anonim pewnie nie ma zielonego pojęcia.
      Moje jak twierdzisz”moralizowanie” pod artykułem “Co dalej z Górnikiem” dotyczyło kwestii czy znajdą się chętni na utworzenie nowego zarządu, bo jak wynikało z tego właśnie artykułu dotychczasowi członkowie nie zamierzają kandydować na kolejną kadencję. Gdyby w Górniku znalazł się sponsor na miarę p.Krzysztofa z LKSu to i chętnych na działanie znalazłoby się wielu. Niestety w grudniu 2020 ( kiedy artykuł się ukazał ) takiego sponsora nie było stąd więc moje obawy ( graniczące z pewnością ) o to, że będzie bardzo trudno utworzyć nowy zarząd.
      Nie chcę być złośliwy ale mam prośbę na przyszłość : czytaj ze zrozumieniem i nie manipuluj sensem moich wypowiedzi.
      I na koniec odpowiem na nurtujące Cię pytanie . Pytasz czy wyniki decydują o zarządzaniu – odpowiadam: nie , wyniki nie decydują o zarządzaniu ( bo z jakiej strony ?)
      Gdybyś zadał pytanie : czy zarządzanie ma wpływ na wyniki ? Odpowiedziałbym Ci że tak.

      2
      2
     • Pragmatyku, nie denerwuj się! 🙂
      Przywołałem tamten komentarz, bo odniosłem wrażenie, że raz uważasz wynik sportowy za sprawę drugorzędną dla pracy w klubie a innym razem za wyznacznik jakości zarządzania. Tak jak w komentarzu z 27 stycznia 2021 at 06:01 gdzie opisujesz rok 2013. W obu klubach brak pieniędzy, Jawiszowice się poddają i pogrążają się w marazmie a Górnik pomimo tego, że jest goły jak święty turecki awansuje do okręgu i nawet po pierwszej rundzie jest na podium. Coś z niczego – majstersztyk. Być może tylko ja to tak odczytałem, że ówczesną postawę Górnika oceniasz wyżej niż LKSu. Tylko, że w kolejnym sezonie był spadek a wyprzedził nas o 10pkt zespół, który oddał w sezonie dwa mecze walkowerem. Jak dla mnie Górnik wtedy z tym awansem przestrzelił swoje możliwości na okręgówkę, ale ja i tak pewnie nie mam o tym zielonego pojęcia. Oczywiście, bez złośliwości z mojej strony.

      2
      2
     • Anonim Twoje wrażenia niestety są nieprawdziwe. Moją intencją nie była chęć udowodnienia tego kto i kiedy lepiej zarządzał klubem ani też to czy zarządzanie ma lub nie ma wpływu na wyniki.
      Moją intencją było unaocznienie problemu braku chętnych do społecznego działania . Problem ten od dobrych 10 lat niestety się pogłębia, a niepokojące jest w tym to ze mało kto to dostrzega. W dalszym ciągu ci społecznie działający członkowie zarządów, poświęcający swój i swoich rodzin prywatny czas a niejednokrotnie i swoje prywatne pieniądze z reguły są przedstawiani jako nic nie robiące oprócz wrzasku o pieniądze z gminy nieroby. To są opinie nieprawdziwe, krzywdzące i przede wszystkim demotywujące do społecznego działania .
      Smutnym jest też to ze jedynym sposobem na przyciągnięcie chętnych do społecznego działania jest ” kasa “…. gdy jest jej brak jakoś chętnych jest bardzo mało

      2
      1
     • Rozumiem. Naprawdę spoko się z tobą dyskutuje, przy czym kierując się odezwą @Zarząd KSG muszę z mojej strony uciąć dialog. W ogóle wyłączam się z jakichkolwiek wątków dotyczących KSG. Słusznie zauważyli – jest strona fb, na której klub będzie informował co i jak, i jest również sekcja komentarzy do komunikacji. Atmosfera dobrych wiadomości w połączeniu z jakimiś animozjami wśród kibiców najwyraźniej szkodzi wszystkim zainteresowanym a na pewno w niczym nie pomaga. Jeszcze raz powodzenia i czekam na rundę wiosenną.

  • @Ja. Jako, że jesteś zorientowany to jeszcze jedno pytanko. Trener Wójcik w Górniku już od wiosny, czy dopiero od przyszłego sezonu w okręgówce?

   2
   1
   • A po co? Czy Wojtek zle sobie radzi? Zauwaz ze gramy w wiekszosci wychowankami ktorzy graja bo chca a nie czekaja na pieniadze. A poza tym z tego co siw orientuje to miedzy innymi dzieki niemu mamy nowego sponsora.

    4
    2
    • Myślisz, że nie będzie takich prób? Jak się słucha kibiców tu i ówdzie to słychać tylko: uuu panie, za Wójcika to było, grali jak z nut.
     Ale ok. Trochę sobie żartuję.

     • Bo faktycznie tak bylo. Za Wojcika bylo dobrze. Ale popatrz jacy zawodnicy wtedy u nas grali. Teraz mozna powiedziec ze zaczynamy nowy rozdzial. Oby najpiekniejszy w Naszej historii. Powoli do przodu. I nie mowie tylko o pierwszej druzynie.

     • Mówisz oczywiście o zespołach juniorskich, bo chyba nikt nie ma pomysłu, żeby uruchamiać drugą drużynę. Tak czy inaczej zapowiada się, że gmina piłkarsko wreszcie trochę okrzepnie.

      1
      2
  • Tak. Przyszedł sponsor to najważniejsze kozackie sukienki. Opamiętajcie się. Reklama sponsora swoją drogą, ale trzeba zrobić tak, żeby chciał tutaj zostać dłużej niż tylko rok.

   5
   2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.