21 lipca około godziny 11:38 doszło do wstrząsu górotworu w Zakładzie Górniczym Brzeszcze. W chwili wystąpienia wstrząsu w ZG trwały prace wydobywcze. Niezwłocznie po wystąpieniu zdarzenia związanego z ruchem górotworu wstrzymano prace dołowe. Załoga z zagrożonego rejonu została wycofana. Nikt nie został ranny.

“21.07.2020r. o godzinie 11:38 w rejonie ściany 02 w pokładzie 510 w ZG Brzeszcze wystąpił wstrząs górotworu o energii 2,6 w skali Richtera. Po wstrząsie roboty górnicze w rejonie ściany 02 zostały wstrzymane, a zatrudniona załoga została wycofana. Po czasie wyczekiwania, w którym nie odnotowano żadnych kolejnych wstrząsów w tym rejonie, wyrobiska dołowe zostały skontrolowane przez osoby dozoru ruchu w specjalności górniczej” – czytamy w komunikacie.

Wstrząs był odczuwalny na powierzchni, jednak nie odnotowano żadnych zgłoszeń o uszkodzonych budynkach.

Najwięcej zgłoszeń o odczuwalnym wstrząsie docierało na naszą redakcyjną skrzynkę z ulic: Ofiar Oświęcimia, Lipowa, Przedwieśnik, Polna, Reja, Kościuszki, Św. Wojciecha, Młyńska, Daszyńskiego, Jodłowa (Przecieszyn), Stefczyka, Leśna,Górnicza a także na terenie Śląska w miejscowości Góra – od mieszkańców tych ulic, dostaliśmy informacje o mocno odczuwalnym wstrząsie.

35 KOMENTARZE

 1. Witam. Wypasione telefony. Markowe ciuchy i obuwie sportowe .wyprodukowane w Chinach Indiach ,Wietnamie itd po niskich cenach jest. Ok super. Węgiel lub prąd z zagranicy ,to dla “Mądrego”już BE. Ja wolę tańszy prąd ze Szwecji niż polskiego Tauronu.Ziom z Brzeszcz

  4
  8
 2. Tempaki, bo inaczej się nie da. A wiecie ze prąd w domu to nie jest kurwa z powietrza? Wiecie że 70% energii macie z wegla? Wiecie że farmy fotowoltaiczne działają jak jest słońce a farmy wiatrowe jak jest wiatr a elektrownie wodne dają tylko 4% prądu? Dowiedzcie się trochę więcej o prądzie a potem wypowiadajcie na temat kopalni i górników którzy ciężko jebia na dole żebyście mogli sb włączyć tv o każdej porze dnia i nocy i żeby wam światełko świeciło w nocy jak idziecie się odlać. Dobranoc

  6
  9
 3. Zgłaszaliśmy pęknięcia! Po wizycie komisji dostaliśmy pismo zwrotne że to nasz wymysł a pęknięcia które odnotowali to nic innego jak tylko użytkowanie. A wstrząsy które były to prawdopodobnie są dzieci które biegają. Nic dodać nic ująć.

  8
  2
  • “Ogłoszony przed rokiem tzw. zielony zwrot Taurona, którego źródła wytwórcze oparte są dziś głównie na węglu kamiennym, zakłada zwiększenie do blisko dwóch trzecich udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w miksie wytwórczym do 2030 roku.” Zdrowia, szczęścia, pomyślności.
   Poza tym artykuł jak większość artykułów na tym portalu – pustosłowie.
   Co do twojego wpisu, to nie będę się znęcał i go nie skomentuję. Ty chyba z Ziomem na jednym tandemie jedziesz.

   6
   4
 4. czy nikomu w tej gminie nie przeszkadzają komary ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czy zostaną podjęte w tej sprwie jakieś kroki ?

  12
  5
  • Mieszkam tu ponad czterdzieści lat, a wstrząsy odczuwalne na powierzchni pojawiły się dopiero jak tauron zaczął rządzić na tej kopalni!

   2
   2
  • Jak fedrują to znaczy, że są wstrząsy i uszkodzenia domów, za które kopalnia nie chce brać odpowiedzialności. Bazuje na tym, że sądownie odszkodowanie można wywalczyć po kilku latach, dlatego nie obrażajcie się górnicy ale uważam, że taką kopalnię z taką polityką odszkodowawczą należy zamknąć, bo wychodzi na to, że my poszkodowani właściciele domów dokładamy do kosztów wydobycia węgla

   2
   1
  • Ośle a prąd w domu to masz kurwa z powietrza? Wiesz że 70% energii masz z wegla? Wiesz że farmy fotowoltaiczne działają jak jest słońce a farmy wiatrowe jak jest wiatr a elektrownie wodne dają tylko 4% prądu? Dowiedz się trochę więcej o prądzie a potem wypowiadaj na temat kopalni i górników którzy ciężko jebia na dole żebyś mógł sb włączyć tv o każdej porze dnia i nocy i żeby Ci światełko świeciło w nocy jak idziesz się odlać. Dobranoc

   1
   5
 5. Witam. Nigdy w Brzeszczach nie było prawdziwej dyskusji nad przyszłością gminy. Po prostu ” My z Beatą i ZZ kopalni, wiemy lepiej co jest najlepsze dla Brzeszcz”. Ziom z Brzeszcz

  .Pozdrowienia Ziom z Brzeszcz

  11
  23
  • Ziom, to co napisałem wcześniej. Zafiksowałeś się na dwóch tematach i w efekcie styki zaczynają ci się przepalać. Gmina to nie tylko “Beata i ZZ kopalni”. Jak ty chcesz prawdziwie dyskutować o przyszłości gminy skoro tylko S1 i zamknięcie kopalni dymi ci pod czachą.

   19
   6
  • Ja- zamknąć kopalnie, a potem bedzie już Happy End i wieczna nirwana. Co w zamian- Liberały na kredytach, co w zamian proponujecie ?

   11
   5
 6. Ten ziom to nigdy nie przeszedł obojętnie obok artykułu na temat ZG. Uważam, że chłopina ma jakiś uraz. Pewnie wyleciał z kopalni za gorzołę i teraz pluje jadem przy każdej możliwej okazji. Człowieku wyjdź na spacer, na zakupy, na rower. Niech w Twoim życiu zagości radość, a nie tylko zgorzkniałość do kopalni.

  21
  10
 7. Witam. Silny wstrząs, i co, i nic. Kopalnia to “święta KROWA” nie rusz. Pracujący na kopalni to “Elita” reszta to “drugi sort” który ma siedzieć cicho i nie zabierać głosu w sprawie kopalni. Coś się w Brzeszczach zmienić i to szybko.Pozdrowienia Ziom z Brzeszcz

  13
  39
  • Co za debil. W każdym mieście, w którym jest kopalnia występują wstrząsy. To normalne. Nienormalne natomiast jest, że ktoś próbuje szczuć mieszkańców przeciwko sobie, górników przeciw nie- górnikom. Ten cały “ziom z wrzeszcz” to jakiś troll. Olewać śmiecia.

   24
   8

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.