W piątek przed godziną 14 w Zakładzie Górniczym Brzeszcze doszło do silnego wstrząsu. Jak informali nas mieszkańcy, wstrząs był silnie odczuwalny na terenie całej gminy.

Z informacji uzyskanych od rzecznika prasowego Tauron Wydobycie, około godziny 13.45 w ZG Brzeszcze na poziomie 900m doszło do wstrząsu, którego siła wynosiła 1,9 w skali Richtera.

Pracownicy przebywający na terenie zagrożonym zostali bezpiecznie wycofani z rejonu zdarzenia, następnie zaś przeprowadzono obowiązkową kontrolę feralnego wyrobiska.

Wstrząs nie spowodował żadnych zniszczeń na dole.

24 KOMENTARZE

 1. dzisiaj czyli sobota 23.05.2020 o godz. 11:34 znowu odczuwalne było trzęsienie domu, widać obszar po tąpnięciu jeszcze się nie uspokoił

 2. A ja.mam pytanie z innej beczki- o co chodzi z tym patrolem interwencyjnym co jezdzi po gminie. To taka sobie zastępczą straż miejska zalatwily włodarze miasta. I pewnie z budżetu gminy jest placone prywatnej firmie ochroniajskiej. Tym trzeba sie zianeressowac. Przecież w referendum zlikwidowano jednych darmozjadów ze straży to teraz ci. Jeszce co mandaty zaczną wystawiać?

  13
  11
 3. Witam. W Brzeszczach powinno się karać tych co źle mówią o kopalni.Kopalnia to takie nasze 500 plus.Nie ma i nie było żadnych wstrząsów, hałd, i szkód górniczych. Będziemy fedrować do ostatniej bryły węgla.Koszty nieważne. Podpisano Beata i wolontariat ZZ kopalni, HA HA

  6
  22
  • Patrz gdzie masz zakłady w oświecimiu a gdzie kopalnie w środku miasta. I 3/4 gminy na szkodach górniczych…Zamknąć to i tyle, ew utrzymać wydobycie na minimalnym poziomie. Aaa no i wy*** połowę tych prezesów i ich synalkow i znajomych.

   17
   4
 4. Kolego pesymisto poczytaj sobie definicje wszrzasu, odprężenia i tąpnięcia górotworu i jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi zjawiskami!!! I dopiero potem wypowiadaj się o tąpnieciu

  9
  10
  • Co nie zmienia faktu że w kopalni jest burdel i syf. I będzie tak nadal póki to będzie w państwowych rękach złodziejów

   7
   1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.