W środę, 18 kwietnia na terenie zakładu SRK Brzeszcze Wschód doszło do bardzo poważnego wypadku.  Z ustaleń naszego reportera wynika, że pracownik firmy Universal Energy wykonującej rewizję szybu Andrzej IV w Jawiszowicach, podczas jazdy rewizyjnej wychylił głowę, w wyniku czego został ciężko ranny.

„Potwierdzam że w dniu wczorajszym w zakładzie górniczym w Jawiszowicach, należącym do Spółki Restrukturyzacji Kopalń doszło do ciężkiego wypadku” – mówi Anna Swiniarska- Tadla, rzecznik Wyższego Urzędu Górniczego.

„Z naszych ustaleń wynika, że w zrąbie szybu Andrzej w Jawiszowicach, podczas wjazdu rewizyjnego na piętrze poziomu 512, podczas dojazdu pracownik wychylił się w czasie jazdy, w wyniku czego jego głowa została dociśnięta pomiędzy poręcz, a prowadnik szybowy” – relacjonuje Anna Swiniarska-Tadla z WUG.

Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali.

19 KOMENTARZE

 1. Wypadki na kopalniach były i będą. Każdy wypadek to ogromna tragedia. Natomiast uważam, że chore jest prawo, że zdrowym, młodym ludziom – urlopowiczom górniczym płaci się pieniądze za siedzenie w domu, a do prac likwidacyjnych zatrudnia się emerytów.

 2. Wydarzył się wypadek. Wydarzyła się ogromna ludzka tragedia.
  Czytam komentarze zamieszczane pod artykułem i nie mogę się nadziwić, że ludzie mogą mieć tak w głowach poukładane. Nietrudno się zorientować, że piszący to byli kamraci po fachu, tak moi, jak i poszkodowanego. Tymczasem w miejsce, wydawałoby się, naturalnego w takich przypadkach współczucia znakomita większość postów to mieszanka bezinteresownej zawiści i bezrefleksyjnej głupoty. Jak można koledzy tak fanzolić?!
  A że górnicy piją? Oczywiście, że piją – jak wszyscy. Człowiek potrzebuje do życia dwa litry płynów dziennie.

 3. To była kwestia czasu, ze tam sie cos wydarzy. Jak sie nic nie robi to jest czas na jednego. Wystarczy zapytac w biurze SRK ile obiegowek na urlop wypisali tego dnia. Dyrektor pewnie pierwszy se wypisal :-))

 4. Prawda jest taka że pracuje tam i nie było chętnych ani młodych ani emerytów do roboty dlatego wzięli ludzi ze śląska wiec Ci co gówno wiedzą proszę się nie wypowiadać…
  Każdy młody miał możliwość się dostać ale najzwyczajniej w świecie nie było chętnych matoły!

 5. Wszyscy twierdza ze pijani to juz pretensje do naszej swietnej policji bo skoro go badali alkomatem i nic nie wyszlo to u nich musi byc balagan. A kto z policji lub ma kontakt z policjantem, ze wszyscy twierdza ze byli tam sami pijani? 🙂

 6. Wszyscy młodzi ludzie piszą, że emeryt, że pijany to ja sie pytam gdzie sa ci mlodzi? Bo poza siedzeniem w domu na dupie pewnie nic wiecej nie robia…moze i emeryci zabieraja mlodszym prace ale skoro byloby tylu mlodych chetnych do pracy to inaczej by to wygladalo…nieraz jest sytuacja ze zdrowy, młody mezczyzna siedzi w domu bo sie mu nie chce pracowac i zarabiac a jego ojciec czy dziadek musi na takiego nieroba pracowac.

 7. Haha kolega ja pracuje razem z nimi i wiem jak było dokładnie więc proszę nie pisać ” nie wiesz to się nie wypowiadaj” a co do picia to pije każdy tylko po co takie stare emeryty wracają i odbierają pracę mlodym

 8. Znam ich tam wszystkich i jak kolega pisze, to na pewno wszyscy pijani, poszedł na emeryturę to siedzieć w domu a nie z kolegami pić w zakładzie, zabierać pracę innym i jeszcze po pijaku na dół jeździć.
  Tylko pogratulować głupoty tych co tam robią i osoby dozoru które na to pozwalają a raczej inaczej piją z nimi
  Patologia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Please enter your name here

!

Publikując komentarz, czytelnik oświadcza, że zapoznał się z regulaminem serwisu dostępnym w zakładce Polityka Prywatności. Publikując wpis, akceptujesz zapisy regulaminu.