W dniu wczorajszym (23.12.2019r.), około godziny 20:14 Dyżurny Operacyjny Powiatu  SKKP Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu odebrał zgłoszenie o pożarze przyłącza elektrycznego w miejscowości Jawiszowice. Do działań zadysponowano 1 zastęp z JRG Oświęcim i 2 zastępy OSP Jawiszowice.

W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia na wysokości ulicy Ofiar Oświęcimia w Brzeszczach, jadący alarmowo zastęp Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Oświęcimia wypadł z drogi. Powodem zdarzenia drogowego był inny pojazd, który nagle znalazł się na przeciwległym pasie ruchu, którym prawidłowo poruszała się strażacka Scania. Ciężki wóz strażacki przewrócił się na bok. W pojeździe znajdowało się 6 strażaków. Dzięki doświadczeniu i opanowaniu kierowcy PSP nie doszło do tragedii.

“Jak ustalili policjanci 56 – letnia mieszkanka Brzeszcz kierując samochodem marki Daewoo Tico na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas jezdni. Z przeciwnego kierunku jechał wóz Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu marki Scania, którego kierowca, aby uniknąć uderzenia w daewoo zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, gdzie wywrócił się na bok”- informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Po przekazaniu informacji o wypadku do Dyżurnego SKKP w Oświęcimiu, na miejsce skierowane zostały 2 kolejne zastępy z JRG Oświęcim oraz 2 zastępy OSP Brzeszcze. Do zdarzenia zadysponowano również Zespół Ratownictwa Medycznego i Policję. W sumie na badania do szpitala zostało przewiezionych 6 strażaków- ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że dwóch z nich opuściło szpital jeszcze w nocy.

W kulminacyjnym momencie w działaniach brało udział kilkudziesięciu strażaków w tym Komendant PSP w Oświęcimiu, Dowódca JRG w Oświęcimiu i Oficer Operacyjny KW PSP w Krakowie.

Zdarzenie do którego jechali strażacy z Oświęcimia, zostało obsłużone przez strażaków z OSP Jawiszowice.

Czynności związane z wyciągnięciem uszkodzonego pojazdu strażackiego trwały do późnych godzin nocnych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Proszę podać swoje imię tutaj